Поредната Лятна Седмична тема-13/19.08

  • 3 487
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
Да се запиша и аз това лято с нова седмична тема  Hug Hug Hug

Пожелавам ползотворна, емоционална и усмихната седмица Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 7 914
да се похваля, че Ерик се поуспокои  Party Party Party
наистина е било скок в растежа Thinking ...дано съвсем да е отминал Praynig

# 2
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Добро утро и от мен , и аз да се запиша това лято в седмичната тема. :hug

Аз и Верчето сме добре веселбата е пълна, сега е на мода гризкането на играчките.
Деси  браво за вас.  Hug
За сега толкос отивам да закуся с съпруга.
Пожелавам си прекрасна слънчева седмица.

# 3
  • Мнения: 1 017


Ехооооооо  Hug Hug Hug

Привет, сладурки  Heart Eyes

Аз само се разписвам, и Ще се включА по късно с разказ от почивката ни. Искам да прекарам деня с Гого, чЕ утре започва предучилиЩната  Hug

ГуШвам ви всички  Hug

Ще чЕта довечЕра миналите темички, чЕ от Бг нито веднъж не се включих  Crazy

  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 815
Добро утро и от мен!!!

Звездичке, това наистина ли е Т при вас в подписа ти? Sad Sad

Как сте, момичета?

Пращам ви малко от нашето горещо слънчице да ви сгрея душичките, че сте премръзнали май и подгизнали с тези дъждове Sad Sad Sad



Лека, спорна и слънчева седмичка!!!!

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро и от мен!  Hug
Днес при нас има слънце!  Mr. Green

Ето нещо за добро начало на седмицата  chef:



Лек ден на всички!   bouquet

# 6
  • Мнения: 815
Веси, Честито ви за слънцето и Mерсаж за закуската !!


# 7
  • Мнения: 7 914
ivalex
ее от кога не си писала в седмичната Hug Hug Hug
и аз закусвам в момента ама само пред компа Rolling Eyes

mama B
иии колко се радвам,ч е пак ще имаш време за нет-а Heart Eyes
 чакам с нетърпение да разкажеш как мина в БГ -  ама каквато си сладка купонджийка не се съмнявам,ч е сте изкарали много добре Hug

ЛюбИтУ
 хаха спокойно и за нас лято ще има... някоя от следващите години Crazy Crazy Crazy

Bec
леле каква закуска..ммм..а аз тук ма'ам една филия с кашкавал Crossing Arms



# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
а добро утро и от мен  Mr. Green
ето ме и мен ..по4на отпуската и ще я прекарам май пред компа Simple Smile 
 така 4е тази седми4ка ще се вклю4вам по - 4есто и  ще имам време да се разписвам и тук Simple Smile
 поздрави на вси4ки   bouquet
Деси наистина голям студ при вас (ах как си ме4тая за студено - при нас дори през нощта е към 25 ,денем от 12 до 20 изобщо не излизам .. а на разходка на детскта площадка отиваме към 9 ве4ерта ... Simple Smile )

# 9
  • Мнения: 2 195
Добър ден и от мен !
Ивалекс  Hug   Hug   Hug

Любиту , ти в Дубай ли си ? Вчера с мъжО гледахме по Гугъл ърт Дубай около 1 час , след което ми каза :"" Жена , търси самолетни билети ...  Crazy  Голяма красота , голямо нещо и май ще си направим една екскурзийка до там . Кога е най-удачно времето ? Имам предвид да не е много горещо ? А тази палма в морето как е направена ? Всичко това насип ли е ?

Хулиганче , пращам ти малко хладничко ... вчера голям дъжд валя , поне у наше село  Rolling Eyes

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Тези мои племенници ще ме уморят  Crazy Laughing

Преди малко сестра ми се оплака, че ги оставили на другата леля да ги наглежда за малко. Другата леля обаче си седи на компа и си лафи в чата с гаджета, все пак е на 20 год. Flutter. Прибира се сестра ми и гледа - малкия точно по средата минат с машинката за постригване и то 0 номер  Shocked hahaha, главата му като магистрала -гладка, а отстрани буйна коса. Каката къде намерила машинката, и го постригала набързо, а той милия, седял кротко  Joy Joy. Започнала да се кара на каката (4 год), а тя й казала: "Ами защо оставяте машинката там, където могат да я стигнат деца?" Shocked  Shocked  hahaha
Сестра ми -  newsm78 Thinking Crossing Arms.
Ами право си е детето все пак  Mr. Green. Та така.. Нашия сега ще си ходи известно време гола глава.  Laughing

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 099
 Joy Joy Joy Браво за интелигентния отговор!

# 12
  • Мнения: 5 183
"Ами защо оставяте машинката там, където могат да я стигнат деца?" Shocked  Shocked  hahaha
  Mr. Green Joy Mr. Green

Звезди, радвам се, 4е Ерик се е поуспокоил!  Hug

Бобсън, разказвай! Липсваше ни!  Heart Eyes

Ооо, Хулиган4е, отдавна не си се мяркала насам. А тази снимка ми е слабост, знаеш!  Hug

# 13
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
хубава седмица на всички малки и големи  Hug Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 5 183
О, Амейски, привет!
Как е Шокито?

Моми4ета, знам 4е има някакви нови разпоредби в България за безопасността на пътниците.
На Томи, който ще е на 5 години, без 3 седмици, като кацне, ще му трябва ли стол4е за кола?  newsm78

# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Моми4ета, знам 4е има някакви нови разпоредби в България за безопасността на пътниците.
На Томи, който ще е на 5 години, без 3 седмици, като кацне, ще му трябва ли стол4е за кола?  newsm78

Ами ако е до 150 см висок и е под 38 кг (за кг не съм съвсем сигурна) значи ще му трябва.

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
МАйка  Hug мерси мерси ..наското мъжа ми като я видя тази снимка по4на да се киска с мен 4е "нищо, скоро в БГ щяло да стане зима" и да не съм я сменяма Simple Smile истината е 4е нещо фото6опа не ми се зарежда и нямам време да клъцна някоя друга Simple Smile..но вероятно тази седмица ще я сменя с по хубава  Laughing  . поздрави от нас и дано си изкарате готини в БГ .Виждам 4е с голямо нетърпение о4акваш момента Simple Smile
Амейка и теб от 100 години не съм те заси4ала   Hug
Мимката ах да можеше да ни пратиш малко дъжд..с удоволствие Simple Smile
Вес големи са фоги племенниците .. ама то сега така модерно  Sunglasses Mr. Green

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750

 сега е празника на селото и има най- разли4ни забавления -  ето малко снимки 
на тях е  средновековния пазар - на които се продаваха най-разли4ни ръ4но изработели изделия и имаше малко животни Simple Smile . ние основно стояхме при животните защото Гери не се откъсна от магаренцата . ина4е от ку4ета и котки я е страх Simple Smile ....а магарето го милваше през цялото време . нямам снимки на сергииките защото бях с камерата и това можах да направя Simple Smile..тези които са с "изгледи" ги е правила малката Simple Smile ..луда е на тема фотография Simple Smile само дето незнае кое и къде се натиска Simple Smile  . има и снимка на " гигантската паея " която направиха в центъра днес (там някъде гледаите зад Гери  Simple Smile  - баща ми каза 4е "паея" правели и татарите - нари4ало се "плов". ето ги снимките Simple Smile

# 18
  • Мнения: 7 914
ХулигАнче
а ние да знаеш как си мечтаем за сухо и топло време Hug
много хубави снимки... а да знаеш как огладняяях Crazy
малката е разкошна Heart Eyes

МАЙКА
 малко рано се зарадвах.. още го гонят бесните Crazy

amei

 чакай аз пак да питам кога ще е сватбата? newsm78

# 19
  • Мнения: 1 526
Охо, Хулиганче как се радвам да те видя!
Казано честно отвреме на време прескачам при "испанките" да те проверявам  Mr. Green! Герито много пораснала  Hug вярно отдавана не си ни навестявала. Супер, че ще имаш повечко време!

Мамо В, много рано ви започва предучилищата. ПРи нас е от 1 септември.
Там на 7 ли тръгват в първи клас? Гого е наборче на Мадлен, но тя ще ни е първолаче! Чакаме си разказа с подробности!

Звездито  Hug знам хич не е приятно това накъсана спане, но заради кърменето си заслужава! Хубаво поне, че Ерик се е поуспокоил  Hug!

Майка, Томи вълнува ли се от предстоящото ви пътуване? Колко часа ще трае и колко полета?

Амейче  Hug

Вес, големи скици. Каква им е разликата на юначетата?

# 20
  • Мнения: 5 183
Моми4ета, знам 4е има някакви нови разпоредби в България за безопасността на пътниците.
На Томи, който ще е на 5 години, без 3 седмици, като кацне, ще му трябва ли стол4е за кола?  newsm78

Ами ако е до 150 см висок и е под 38 кг (за кг не съм съвсем сигурна) значи ще му трябва.

Айде стига бе!!! Thinking
Наистина ли? newsm78
Тук са задължителни до 5 години, т.е ако искам, мога ве4е да го махам, но на нас ни е по-удобно така.
Оттук да замъкна нашето стол4е - абсурд, а оттам пътя София-Бургас (от летището до нас) проблем ли ще е? Щото тук е задължително от изписването още да си е с такова. Уф, сега и стол4е трябва да мисля... ooooh!
Мислех 4е ве4е ще са по-лесни тези преходи и гостувания, щото миналия път, с бебе, мъкнехме коли4ка...
Относно 150 см - ами той и племенника ми е под 150 см, макар 4е е на по4ти 9 години, но не е със стол4е.
Глоби има ли?  Crazy Embarassed

# 21
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Добро утро момичета,
Аз вече съм в отпуск  4470
Но ме е хванал мързела и не ми се пише Whistling
Затова пък редовно си ви попрочитам Wink

Майка, не се притеснявай излишно, понеже няма за какво.
По закон може и да му трябва, но на практика никой не го спазва това. Ще си пътувате спокойно ще видиш. Повече трябва да внимава с камикадзетата по улиците Rage
Поздрави
Ели

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Добро утро от гората!
Hug

Майка, повдигащите седалки не са ли достатъчни newsm78 Племенникът на мъжа ми е на 5, но от миналото лято го превозват на седалка (но то е едро дете де) столчето му омаля рано.

# 23
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
 уф, че ми стана смешно за едрото дете и повдигащата седалка...понеже ако моя Ерик продължи да наддава по 500 гр на по седмици... може от бебешкия стол за кола да му купим спомената седалка Joy Joy Joy


Tali Dan

 ааа разбира се.. дано до 6-ия месец да издържи само на кърма....пък аз ще си отспивам някой ден...както си казахме с мъжО  някъде след около 20-25 години Mr. Green Mr. Green Mr. Green

МАЙКА
мислиш ли че някога ще има лесен преход( откъм багаж де)? newsm78 аз съм обявила подобно намерие за мисията"невъзможна" Rolling Eyes


Ell

 а планираш ли нещо за отпуската Thinking


момичета
днес се очертава( по прогноза) да е слънчев и топъл ден.. така, че ме търсете по градинките около нас или в нашата градина Mr. Green Mr. Green...че от петък пак температурите падат до 19 градуса Tired

# 24
  • Мнения: 815
ДОбър ден и от мен!!

Вчера липсвах малко, но си изкарахме страхотно на плажа до към 22 часа.
След малко отивам и да си платя билетите за септември и вече остава само да чакам до тогава, дано мине бързо времето  Praynig


Любиту , ти в Дубай ли си ? Вчера с мъжО гледахме по Гугъл ърт Дубай около 1 час , след което ми каза :"" Жена , търси самолетни билети ...  Crazy  Голяма красота , голямо нещо и май ще си направим една екскурзийка до там . Кога е най-удачно времето ? Имам предвид да не е много горещо ? А тази палма в морето как е направена ? Всичко това насип ли е ?

Мимката, да е Дубай съм.
Заповядайте и сте добре дошли.  Hug
Най-доброто време е през зимния сезон.
Тогава тук е като нашата пролет.
А ако искаш и време за плаж, най-добре е октомври, ноември, март, април.
Ако те интересуват още подробности - питай  Hug

Пускам един линка, който видях при арабските мами:
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-08-11&article=199421
Дано ви е интересно!

Лек ден за сега от мен, аз изчезвам до туристическото бюро  Laughing


# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Звездич, като нищо Wink на зълвата синчето е бил 8 кг на 3 месеца, та са купили рано следващото столче

# 26
  • Мнения: 2 195
Любиту , засилваме се , ама сериозно . Как са цените на хотелите ?

Хулиганче , как ми се прияде паея  Crazy  Гери е станала още по-голяма сладурана . А дядо на гости ли ви е , или при вас живее ?

Ел , възползвай се максимално от отпуската .
 
А къде са Калида , Астрея , Ели  newsm78

# 27
  • загубено
  • Мнения: 6 485
Привет сладурки!  bouquet
Минавам само да ви пожелая Приятна седмица! smile3525 smile3525
Все още сме във Варна и нямам време да ви чета и пиша.
Обещавам да наваксам,да разбера какво се случва на всички ви.





Морски поздрави от мен!

# 28
  • Мнения: 5 183
Здравейте, мили4ки!
Томи ми е болен.
Уж нищо сериозно, две седмици ве4е ту е хремав - ту не е, ту има кашлица - ту няма.
Сега е по4ти без глас и снощи имаше температура, та днес сме на лекар.

# 29
  • Мнения: 2 195
Майка , дано бързо се оправи Томи !  Hug

Искам да честитя на всички именички и да почерпя от своя страна

# 30
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро от мен!  Hug

Мимката, честит имен ден!   bouquet Всичко най-хубаво ти желая, и весело празнуване!



Майка, водила ли си го на лекар? Дано се оправи бързо момчето!  Praynig

Любиту, сигурно вече имаш страхотен тен! Съвсем чистосърдечно завиждам Flutter

Калида, забравих да ти отговоря на въпроса от предната темичка. Blush На гости ще ни идват моите родители. Родителите на съпруга ми бяха вече 2 или 3 пъти. А вие с Дана как сте?

# 31
  • Мнения: 410
здравейте и от мен.нека и аз да се запиша.лека и слънчева седмица.

# 32
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Честит празник на всички именнички днес!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • Мнения: 952
Честит празник, мили момичета!



От все сърце желая на всички Богородица да закриля вас и семействата Ви, да ви дари със здраве и благодат
На именничките да са живи и здрави. С гордост да си носят името, дните им да са озарени от слънце и усмивки и да са изпълнени само с положителни емоции.

# 34
  • Мнения: 815


Честит имен ден, Мимката!!!
Много здраве, усмивки и положителни емоции.

Честит празник на всички празнуващи!!

Мимката, за цени не мога да ти кажа, защото повечето е пакетна цена и зависи много от различните фирми.
Но нещо средно мога да ти кажа като 600-700 евро на човек минимум за 7 дневна почивка в 4 звезден хотел.
Като това включва самолетен билет от Бг до тук, нощувки и закуска.
За повече подробности трябва да питаш някое туристичвско бюро за вашата страна.  Hug

Веси, тена ми потъмнява, особено съм си взела и фактор 2.
Как е времето при вас?
Постопли ли се?
Имате ли още дъжд?   bouquet Hug

МАЙКА, как е малкия Томи?  Praynig
Ходихте ли на доктор?   

Лек ден на всички!!

Аз заминавам на бач  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 7 914
Честит Имен ден на mimkata и на всички Именици днес!


и специално Честит Първи Имен Ден на Ан-Мари на Морки! Hug Hug Hug
Тук при нас вече вали и то какъв дъжд да видите  ooooh!

Ralfieta

 их, че хубави пожелания  Hug как е малкия сладур? Hug

: asya20
привет и от мен... аз май не ти казах добре дошла, а?  bouquet ама по -добре късно отколкото никога Hug Hug

МАЙКА
 Praynig дано Томи бързо да се оправи Hug Hug Hug

ЛюбИтУ


доста си е скъпо при вас  Rolling Eyes

mamKami
уф че красиви чайки  Heart Eyes

pepelyashka
8кг? #Crazy...чакай аз да не се пуля , че и ние натам отиваме Whistling


# 36
  • Мнения: 2 195
Добър ден ! Благодаря за пожеланията на всички !  Hug

Малко инфо за Днешния празник  Wink

# 37
# 38
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Звездич, не се пули, и вие ще ги стигнете. Зълвата го е родила голямо и двамата с таткото са едри. Каза, че в градината винаги е бил най-младият, но най-голям на ръст. Въпрос на гени Peace

А мацките със слънцето - нямам нищо против да го запратите насам, довечера ще има open air купон тук и се надявам да не удави народа (както всяко лято тук има курс по немски, по бебешки причини не съм на бачкане там; миналото лято пък все в офиса кибичех и не ме мокреше много, за разлика от останалите)

# 39
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Честит имен ден на вси4ки именници!
специало искам да 4еститя на мимката , mariabutti  и MAryloo
мисля 4е и pepelyashka и Оранжево небето са ни също именици! (ако греша бързо ме поправете Simple Smile  Heart Eyes )

бъдете винаги толкова готини и не изменяите на стила си !
 извинявам се ако съм забравила някого - просто не "познвам" и не се сещам в момента за други именици Simple Smile

  bouquet Mr. Green  bouquet

# 40
  • Spain
  • Мнения: 3 750
пепеляшке земай слънце ,земай сичко - не ща го ..ще измрем тук Simple Smile  Wink - не наситина е жежко , ама като гледах подписа на Любиту- те там  съвсем изгоряха
Мимката дядото ни е само на гости - септември ще си ходи .. не е и мислеl  да остава тук .. не му харесва - така са по възрастните хора - трудно се нагаждат към 4ужда среда . много се радва на Гери да - не я беше виждал 2 години !
 Талидан  Hug поздрави и на теб
mama B и аз 4акам с нетърпене разказ със снимки !
 

# 41
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Честит празник на всички празнуващи именници днес!
С пожеланиe да сте живи и здрави, обичани жени, майки и съпруги!



Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 17:02 от ivalex

# 42
  • Мнения: 1 049
Честит празник на всички празнуващи   bouquet
Днес се празнува патронен празник на Варна.  Peace
Ние сме добре ходим на плаж , разходки и се забавляваме..........  Peace
Лека седмица на всички !  bouquet

# 43
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Zai4enze как само ви завиждам за плажа...тук единствена утеха ми остава да се ОпУжа на някоя ливада и да сложа слънчеви очила  Sunglasses с мечтата, че съм на морето.
Верчето поне си има свойто коритце..да се плацика............ smile3503

# 44
  • Мнения: 952
Привет отново.
На мен нещо напоследък не ми остава много време за писане тук, но се опитвам да чета.
Времето отново е приятно, отвреме на време и по-топличко става, но се ядва. Та в това хубаво време почти сме само навън със сестра ми и нашия малчуган. Голям купон е с тях и затова не ми остава време за нищо друго освен за домакинските задължения.
ivalex - Вяра е станала голяма красавица, и колко е пораснала (пу, пу, пу). Вие като сте на вълна гризане на играчки, да те питам коя част на играчките гризка меката или по-твърдата. Нашия бръмбър на гризалките вместо да захапва гумената част и да си чеше венчетата, захапва директно всичко, което е твърдо и пластмасово. А и ръцете са му най-вкусни  Rolling Eyes.
mama B - как бе първия ден на Гого в предучилищната. Големи емоции са били предполагам. Твоята почивка много бързо мина, как изкара в БГ?
Bec - как са племенниците след това невероятно приключение, което са си спретнали двамата. Каката май е голяма умница  Laughing
ХулигАнче - дъщеричката ти е много чаровна. Благодаря за снимките, беше ми интересно да разгледам.
Звезди - как сте с Ерик, похапва ли си добре? Скоро ходили ли сте да ви теглят и мерят, че май съм пропуснала.(То вероятно ще ви мерят при ваксината след няколко дни де  newsm78)
ЛюбИтУ - малко остава до почивката и завръщането в БГ - вече по-малко от месец. Аз също благородно ти завиждам за плажуването до 22 часа.  Hug Покрай коментара на mimkata и линка, който си дала усещам как и аз скоро ще загубя малко време разглеждайки Дубай в Google Earth.
mamKami - почивайте максимално и да се къпете повечко в моренцето.
МАЙКА - как е Томи, да се възстановява по-бързо и дано да спада температурата.  Heart Eyes
pepelyashka - дано и при вас да дойде нашето слънчице. Как са твоите малчугани?
Zai4enze - вече сте в БГ - чудесно. Да се забавлявате много с Крис, времето е точно за плаж.

Момичета, аз утре вероятно ще сменя обстановката и ще отида малко при баба ми на село.
Така че от мен слънчева и прохладна седмица и един прекрасен уикенд.

Целувам ви  Heart Eyes и ви прегръщам  Hug всички.

Извинявам се за дългия пост, но с риск да стана досадна ще напиша още един по-дълъг, който съм обещала отпреди почти месец.

# 45
  • Мнения: 952
Момичета ето и първата част от обещания разказ и снимки от Гръцките земи.

Започвам с това, което каза chumbi - Ах, Ралфиета, твоите мечти за моренце май ще се реализират... Ама ти толкова силно го желаеше, че нямаше как да не стане.
Наистина много си мечтаех за моренце, но не съм дръзвала дори да мечтая за почивка в чужбина след като преди няма и 3 месеца се завърнах от екскурзия в Гърция. И ето след като ме изненадаха само ден-два преди отпътуването на 20 юли сутринта казвахме Чао на Зарата. Уви тя ни изпрати обвита в пушек. По ирония на съдбата 130 години след като града е бил опожарен почти до основи, отново близо до града пламнаха пожари, пушекът от които се стелеше много далеч. И за да е пълен разказа ми ето няколко снимки и видеоклипчета (уточнявам че не са мои открих ги в нета, но бих желала да ви ги покажа) - снимка и пак снимка
Началото, продължението и гасенето
Всичко е започнало от гората край това село - клип1 и клип2. След това е запалено на второ място ето ТУК. Двата пожара от въздуха - ТУК. В заключение.

Не бяхме наясно колко е сериозно положението с пожара край града, но се надявахме че ни предстоят три дни изпълнени с положителни емоции. За по-малко от три часа и половина ние вече бяхме в Александрополис. Пътуването бе приятно и въобще не видяхме шофьори -камикадзета както по БГ пътищата. Много лесно намерихме селцето Макри, намиращо се само на 10км. от Александрополис. Съвсем близо бе и маслиновата горичка с нашият хотел в нея. Той се състои от два блока, на два етажа. Общо разполага с 57 стаи. Нашата стая бе двойна, но разполагаше освен със спалня, допълнително легло и разтегателен фотьойл, така че вътре спокойно могат да спят четирима. Терасата бе с невероятна гледка към морето.
Плажната ивица бе прекрасна, а прозрачно чистата вода и малките полирани камъчета, ме очароваха. Морето е значително по-солено от нашето Черно море и след като си поплувал и излезеш навън, по теб остават мънички прашинки морска сол.
Тук цената на шезлог бе само 3 евро, но това включваше и напитка по избор. За мен бе страхотно само за 6лв да си имам шезлонг под чадър, да пия вълшебното гръцко фрапе, сервирано с бутилка студена минерална вода.
На плажа в петък бе много спокойно, но през уикенда имаше доста повече плажуващи.През целия ден идваха и си отиваха хора. Изненада ме факта, че тук в 18 часа все още има страшно много хора(вероятно заради жегата предпочитат да ходят на плаж надвечер). Дори и в 22-23 часа все още може да видите много романтични души, наслаждаващи се на спокойствието на морето и игрите на лунните лъчи с водната повърхност. Водата бе толкова топла, че си струваше човек да направи едно нощно къпане. 
За мен лично това местенце е чудесно за тотален релакс - толкова спокойно, няма я лудницата и блъсканицата от нашите плажове, няма ги продавачите на семки, царевица и др. Е срещнахме и мургави събратя, които се оказаха българи - занимаваха се с почистване на плажната ивица пред едно от кафетата, слагането и подреждането на шезлонги, разпъването на нови чадъри.
Странно, но нямаше бягащи дечица по плажа. Повечето си играеха край родителите си или кротко седяха на брега, където вълните ги къпеха. Не видях нито едно да си прави пясъчен замък както нас навремето или да копае дупки в пясъка. Милите не знам дали са прекалено строго възпитани или просто не е прието да си играят така.
Впечатли ме и факта, че никой не се притесняваше да остави багажа си и да влезе да се къпе в морето. Много отиваха на обяд и да поспят следобед и се връщаха отново на плажа, където ги очакваха шезлонгите и плажните им чанти. Вярно е, че това е нещо нормално ама не и в БГ.
Близкото селце Макри бе очарователно. По-скоро обаче ми напомняше на някое отдалечено и позабравено родопско село, отколкото на морски курорт. Улиците на селото са тесни, повечето от къщите са твърде стари, но собствениците им са започнали подновяването им. Срещаха се и доста нови и красиви къщи, със спретнати дворчета, красиви цветни градини, барбекю и почти задължителното малко параклисче.
Пристанището на селото бе една от атракциите. Вечер от там тръгваха рибарите, а когато се прибират можеш да погледаш улова им.
Плажната ивица на селото е много малка, за разлика от тази край хотела ни. Ресторантчето край пристана бе едно от хубавите и разполагаше с детски кът. Там се намираше и стогодишният чинар, с който се гордеят в селото.
Близо до пристанището е и пещерата на циклопите или по-точно на циклопа Полифем(син на морския бог Посейдон, Одисей направил вино, с което напил циклопа, а когато заспал опиянен, го ослепил. След това завързал себе си и оцелелите си другари под коремите на Полифемовите овци и избягали).
В центъра на селцето бе пълно с кокетни ресторантчета. Всяко предлагащо разбира се морска кухня. Аз обаче след като при предишното ходене в Гърция имах стомашни проблеми след пробване на морски дарове, реших да не рискувам и хапнахме традиционното сувлаки и пържени картофки.
В ресторанчето обаче ми направи страхотно впечатление, че още със сядането ти носят малка чашка с някакъв вид червено вино за аперитив. (Аз уж не пия и съм почитателка главно на бяло вино, ликьори и коктейли, но това ми хареса). Веднага сервират и едни огромни филии препечен хляб, поръсен със зехтин и подправки. Аз нали преди да тръгна за Гръцко тъкмо бях се сдобила с хлебопечка, всякакъв вид хляб ми бе тръпка.
Направи ме впечатление, че гърците излизаха вечер късно на ресторант - около 21:30 - 22:30ч. Но пък за сметка на това в големи, шумни компании и си хапваха доста.
Ние обаче гледахме да приключим с вечерята до към 23ч., а след това да се насладим на прохладата край брега на Бяло море. Да се разходим по плажа и да изпием по едно питие.
Снимките към тази първа част на разказа ми са в това албумче
Може да ги разгледате и на слайдшоу ТУК

Искрено се надявам да не съм досадила с дългия пост и многото снимки.  Embarassed

# 46
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ралфи, очарована съм! Искам и аз такова спокойствие

# 47
  • Мнения: 815
Добро утро, момичета!!!

Малеееее, Ралфи,  много хубав разказ, ама и ти как разказваш увлекателно!!!  Heart Eyes
Не разбрах кога стигнах до края  Sunglasses
Радвам се, че сте си изкарали супер и безпроблемно!!
ЛюбИтУ - малко остава до почивката и завръщането в БГ - вече по-малко от месец. Аз също благородно ти завиждам за плажуването до 22 часа.  Hug Покрай коментара на mimkata и линка, който си дала усещам как и аз скоро ще загубя малко време разглеждайки Дубай в Google Earth.

Ралфи, не го гледай само в гугъла, ама ела тук на живо да се запознаеш и разгледаш....
Щом си почитател на почивките и разходките, ще ти хареса много аз съм сигурна!!
Още повече, че разказа ти много прилича на Дубайско, особено с ресторантите до късно, морската кухня и плажа по и до тъмно   Wink Sunglasses Joy

pepelyashka , цялото е твое  Hug
Как мина купона?

Вес, как си?   bouquet

звездичка, скъпичко си е...
Като има толкова много народ да идва тук, ще си вдигат цените...
Гледах някаква проучване само за първите 6 месеца на 2007 са дошли около 16,227,528 души, което е 17.94 в повече в сравнение с миналата.



Една снимчица от един от най-големите булеварди в Дубай.

Дано не съм ви доскучала  ooooh! Sunglasses

На всички останали една гоооляма прегръдка!!  Hug
Лек ден на всички!!!

# 48
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Добро Утро   bouquet

Ralfieta-ка благодаря ти чудесния разказ и за това че можах да си помечтая от снимките ти.
Настина очарователно местенце , всичките тези маслинови дървета, китни ресторантчета под сянката на вековни чинари...море с лунни камъчета...
Ако има дърво което да обожавам то това са чинарите, зимата са строги, на пролет с малките си листенца като че стават нежно рошави, лятото са разгънали широка величествена корона, а на есен се окичват с най-странните топченца.

Ах...море оплискало бреговете със сребриста пяна..на момент си мислех, че накъде ще изплува русалка..ти ще си уловила мига.
.............
Момичета, почерпете се днес малката мишчица прави четири месеца.

 

Вълна гризане на играчки ..гризка всичко наред като попадне пред ръцете .....Сега коронния номер е вземе пластмасова бутилка от вада и да се опитва да я хапне цялата..
Иначе пръстчета са ни повече акустичен инструмент ..по мaгат за звукообразуването..  Joy
Оле...ще бягам че вече сме будни, и не събудим и тати ( че е след нощна смяна) от свирукаме и писукане като скорци.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 11:59 от ivalex

# 49
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте!  Hug
При нас пак вали......  Tired Crossing Arms, и днес ще пазя къщата.

Ралфиета, страхотно си прекарала! И разказа е много увлекателен, а снимките са чудесни! Кога ли и в Бг обслужването ще стане на такова ниво?  Confused
Иначе моите племенници са добре, племенника е целия 0 номер след изпълнението на кака си, а машинката стои на високо. Вече. Mr. Green След дъжд качулка. Laughing

Ивалекс, честити ви 4 месеца, леле, кога минаха? Но на чужд гръб деца лесно се гледат Mr. Green Като изключим желанието за гризкане, малката Вяра спокойно бебче ли е?

Любиту, при мен всичко е наред засега Simple Smile, а ти имаш ли си билети вече платени? Да направите едно плажуване и за нас, че както се очертава, тази година ще гледаме плаж само на картинка. Crossing Arms

Лек ден!   bouquet

# 50
  • Мнения: 815

Честити 4 месеца на малката ти дъщеричка, ivalex!!
Да ти е здравичка, умничка и мнооооого щастлива!!


Веси, билетити са купени вече  Joy
На 12-ти сутринта пътувам и към 17 следобед трябва да съм си в къщи във Варна.

Днес обаче и мен не ме подмина настинката  Sick Confused Sad
От сутринта съм в леглото и главата ми е тооолкова тежка, че едвам се повдигам  Tired
Дано мине набързо само, че като се провлачи е много кофти.

Лек ден на всички!!

# 51
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Добро утро от гората! Hug

Снощи купона мина без дъжд, ние си тръгнахме рано, защото момците от толкова чист въздух и глъчка в 21ч бяха гроги. После Мартин цяла нощ бълнува Crazy и сутринта се успахме всичи дружно Sunglasses
 

 ivalex, честита 4-месечинка  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 909
Здравейте, девойки!
И на мен ми се иска да казвам като Пепеляшка "Добро утро" в 12:58   Grinning, но за съжаление кратката ваканция вече свърши. Все още не мога да се настроя на работен режим и с удоволствие чета разказите ви за ваканции и за далечни места.

Ралфи, каква приказка само! Предполагам, че си я преживяла с подобна на теб романтично настроена компания (принц, може би? Outta Joint)

Аз съм още мислено в Каталуния и сънувам Барселона... Но засега ви поздравявам с ето тази снимка от главното стъргало - Рамблас




# 53
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Чумби, какъв е този гол екземпляр с бялата раничка?  Shocked #Crazy hahaha

Вече и нудисти ли има по рамблата?  ooooh! Laughing

# 54
  • Мнения: 1 909
Ами...както виждаш Joy
Най-готиното беше, че той въобще не парадираше като някакъв ексхибиционист, ами си вървеше с много съсредоточен вид, като че ли е тръгнал по важна работа Grinning

# 55
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Иначе не е забравил да си опъне чорапките за планинарските обувки  Joy hahaha, а като гледам фона, май всичко живо го е снимало Mr. Green

# 56
  • Мнения: 410
мале тоя пич ме разсмя rotfImbo

# 57
  • Мнения: X
добър ден и от нашата гора
chumbi, ти ме разби с този ... турист
Ralfi, звучи чудесно и много романтично
силно се надявам догодина да нямаме нищо за вършене в БГ освен срещи с роднини и приятели както беше миналата и тази година (не че беше лошо, но все пак), за да идем и на други места, че таткото си изгърмя цялата отпуска и няма да има чак до нова година
 ivalex, кога мина толкова време, да ви е честито

на всички много целувки и пожелания  за приятен и слънчев уикенд

# 58
  • Германия
  • Мнения: 8 099
То вече петък станало, искам да е неделя, данданията с фамилната среща да е свършила и аз да мързелувам по пижама Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 382
Привет момичета!
Почивката свърши и сега всичко започва  отначало smile3511
Радвам се да Ви видя всички тук,а и нови попълнения има newsm10
Приятен и усмихнат ден Ви пожелавам newsm51

# 60
  • Мнения: 7 914
Бебинщайн
 добре дошла пак сред нас Hug  bouquet
 как мина почивката в БГ? Hug

pepelyashka

 а аз чакам да стане 17 Crazy Mr. Green

chumbi
 само една снимка ли направихте? newsm78 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

ЛюбИтУ
 я да се стягаш и да не се даваш на някаква си настинка Hug Hug Hug

Bec
 аз вече се специализирах в разходки между 2 превалявания... да видим кога ще се прибера мокра до кости ( е дъждобран за количката взимам ама за мен си не Rolling Eyes ) Mr. Green
ivalex

 с малкооо закъснение, честити ви 4-ри месеца Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

Ralfieta

много красиво си го описала Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes размечта ме Hug Hug Hug

# 61
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Звезди, скачаш в количката при Ерик, и чакаш да мине бурята.  Mr. Green Не забравяй само да подпреш спирачката, че ....  Crazy

# 62
  • Мнения: 7 914
Bec
 шЪ скоча аз ...ама после как да обяснявам защо количката на тапет станала  261uu Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 63
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Bec
 шЪ скоча аз ...ама после как да обяснявам защо количката на тапет станала  261uu Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Joy Joy Joy Joy
Направи като мен, скочи с бебока в леглото и го удари на мързел Sunglasses

# 64
  • Мнения: X
хехе, звезди, разби ме
поне извади бебето първо

току-що получих местния вестник
нашето село догодина цели 3 месеца ще даде подслон на изложбата на Междузвездни войни
на-смешното е, как името му се мъдри насред градове от мегаполис нагоре
дано живот и здраве да сме още тук, за да видим и ние като бели хора джедаите

# 65
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
де да можеш- хич нямаше и да се замислям...ама той вече спи 3 пъти по половин час на ден и това е ooooh!

Joel
аз първо ще го гушна( да е отгоре) и тогава шЪ скачам Crazy Mr. Green..ама дано не се налага Crazy Mr. Green Mr. Green
това е страхотна новина... аз бих отишла да видя как правят филма..ако може де... иначе представям си колко народ-фенове ще се изсипят Party Party

# 66
  • Мнения: 5 183
Привет на вси4ки ви!
Само да се от4ета, 4е Томи се оказа с гадна ангина и е на антибиотик, но се оправя бързо.  Peace
Днес даже беше на градина, а аз на работа.
На вси4ки ви желая прекрасен уикенд. Тук е малко преди полунощ в петък.

# 67
  • Германия
  • Мнения: 8 099
pepelyashka
де да можеш- хич нямаше и да се замислям...ама той вече спи 3 пъти по половин час на ден и това е ooooh!

....
И Фабиан е така, поне си има време за сън, та мога що годе да си предвидя плановете за деня. Добре, че имам деца, те ме направиха доста по-организирана Party

# 68
  • Мнения: 7 914
МАЙКА
то от антибиотика ще му мине, ама защо да се стига до там Rolling Eyes
 Hug Hug Hug хайде и повече никакви болести да не ви настигат Hug Hug

pepelyashka

 а ние сме без никакъв режим.. все съм на тръни кога ще яде, кога ще спи...само за нощния съм си знаем 19-20 часа Crazy

# 69
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
*ве3ди, що си на трьни, душата  Hug...сега е най-лесно - папането с тебе breastfeeding  breastfeeding, количката - и тя или слинга sling....после ще видиш какво е с бурканчетата, водите, соковете, манджите и всички останали щуротии  Crazy...
ако можеше Шокито да си остане бебе на месец - два и да си го кьрмя само, щях да обиколя света така....ама той си расте...тьй чи - наслаждавай се на момента  Hug Heart Eyes

# 70
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Майка, бьр3о о3дравяване на Томи Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

пропускам много да пиша, но малкото току що се сьбуди и няма комп до довечера
гуш на всички малки и големи  Hug Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 909
Ето още малко снимки от купона по Рамблата за през уикенда, като съм започнала с нея. Да не си помислите, че само нудисти се разхождат там Laughing 
Звезди, има много снимки - прекалено много даже, та полека-лека ще ги подреждам. Приятен уикенд

мадама

слон

испанка

човекът-ножици

дърво

# 72
  • Мнения: 7 914
chumbi
човека дърво много ми хареса Hug
 и аз така като направя много снимки после ми е трудно (мързеливо) да ги подреждам Blush

amei
ами като не знам какво  е...се изказвам от моята позиция... Rolling Eyes Blush

# 73
  • Мнения: 3 521
Страхотни снимки, чумби Peace

Звезди, да нацелуваш сърфистчето Hug

# 74
  • Мнения: 5 475
  Направо излагация от моя страна тази седмица хич ме няма. Crazy
  Но мъжа ми си е у дома и нали са празници тук  бяхме няколко дни до вилата в планината. Wink
  В понеделник ще ви изчета и ще се разпиша достойно. Hug
  Приятна съботна вечер на всички!   bouquet

# 75
  • Мнения: 815
Здравейте, мами от близо и далеч!!

Аз се поизгубих малко тези дни, но мъжо почива два дни и аз естествено не мо'а се добера до компа Simple Smile Simple Smile

Но иначе съм ок, настинката премина леко по леко, изкарах я почти на крак, само с един ден болнични Sad


Лек ден на всички!!
При вас е уикенд, а тук вече е първия работен ден Simple Smile Simple Smile

До скоро!!

# 76
  • Мнения: 410
добро утро и от мен smile3503,днес е последния ден от лятната ни темичка(при мен зимна) tooth.хайде чакаме нова.спокоен ден luvbed

# 77
  • Мнения: 5 183
Ахой, банда!
ДА се похваля - в4ера се видяхме с Руми на едно българско събиране.
Габи е невероятна 4аровница с гъсти букли.  Hug

Гери, какви празници има при вас сега?  newsm78

# 78
  • Мнения: 815
asya20, прати малко студеничко и насам... Simple Smile Simple Smile
Като си гледам термометъра показва 42 SadSad
А при Звездичка е само 19 Sad Sad

Целувки!

# 79
  • Германия
  • Мнения: 8 099
asya20, прати малко студеничко и насам... Simple Smile Simple Smile
Като си гледам термометъра показва 42 SadSad
А при Звездичка е само 19 Sad Sad

Целувки!
Хайде да правим пак бартер, аз на теб планинско-горска прохлада, ти на мен слънце. Бива ли Sunglasses

# 80
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
asya20, прати малко студеничко и насам... Simple Smile Simple Smile
Като си гледам термометъра показва 42 SadSad
А при Звездичка е само 19 Sad Sad

Целувки!
Хайде да правим пак бартер, аз на теб планинско-горска прохлада, ти на мен слънце. Бива ли Sunglasses

и а3 искам такьв бартер  Praynig

# 81
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Здравейте Hug
При нас днес е един приятен ден, почти летен  Mr. Green, и от 2 дни не е валяло!
Да се похваля - ще си ходим в Испания за няколко дни в края на месеца. Така съм се затъжила за моя си дом... нямам търпение. Heart Eyes

Любиту, радвам се, че се чувстваш по-добре!

Астреа, какви празници бяха при вас, нещо за дева Мария ли, като в Испания? newsm78

Майка, как е Томи? Приключихте ли с антибиотиците?

Калида се мерна само в края на миналата седница, и сега пак я няма.  Thinking

Приятно доизбутване на неделята Mr. Green  bouquet

# 82
  • Мнения: 7 914
ЛюбИтУ
вече съвсем забравих какво е темепратура над 25 градуса Rolling Eyes

Bec
 и аз където и да съм ...все за затъжвам за дома си Hug

МАЙКА
как е Томи? newsm78

Astrea
важното е, че не ни забравяш Hug Hug

surfline
отдавна не може да му напъхаме д-то на сърфисчето в сърфи костюмчето  ooooh! Crazy Heart Eyes Heart Eyes

Ralfieta
къде си този уикенд - никаква те няма  в темичката newsm78 Hug

и аз искам бартер.. първо на моренце после на планина... Party Party Mr. Green Mr. Green

# 83
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Звездич, ако ти е притрябвала планина - заповядай! Не е голяма, но с бебета да се катерят чукарите и баирите е идеална Crazy

# 84
  • Мнения: 815
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215914.new#new

Заповядайте в най-новата седмична темичка!!

Общи условия

Активация на акаунт