със столчето или с порт-бебе от болницата?

  • 2 680
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 389
Момичета, купихме количка и седалка за кола на  Chicco CT 0.2 Duo Cortina, кажете ми според вас удачно ли е с това столче да си тръгнем от болницата, защото на мен ми се струва, че то е твърде изправено, как да сложа в него бебе на примерно 5 дни? Мисля си дали да не купя едно порт - бебе  и да си го пренесем в него, поне ще си е напълно легнало???? Дайте ми съвет.
Това е столчето: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/156
а това порт-бебето: http://family-bg.com/prX_502.htm?osCsid=1143c61fe79afe95340a095e06a7d755

# 1
  • Мнения: 5 393
Със столчето.Порт бебето не е предназначено за безопасно возене в колата.Това столче е точно за новородени, ползва се още от първия ден.

# 2
  • Мнения: 1 877
Ние моите си ги носихме на ръце,но мисля,че с порт-бебе ще е по-удобно.Леко раждане!

# 3
  • Мнения: 2 950
Йоана я носихме на ръце. но според мен столчето е по-безопасно.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
Столчето! Hug

# 5
  • Мнения: 6 029
със столче, задължително е, има закон. и е най-вече безопасно. порт-бебе-то не е за возене с кола,

# 6
  • Мнения: 924
Столчето е единственият безопасен начин  Peace Използва се в цял свят и е крайно време да бъде наложено и у нас. Знам за бебе, което се возеше в порт бебе и претърпя катастрофа. Няма да казвам как излетя и че месеци след това все още се стряска безпричинно....

# 7
  • Мнения: 6 029
Столчето е единственият безопасен начин  Peace Използва се в цял свят и е крайно време да бъде наложено и у нас. Знам за бебе, което се возеше в порт бебе и претърпя катастрофа. Няма да казвам как излетя и че месеци след това все още се стряска безпричинно....

наложено е вече.

# 8
  • Мнения: 924
Столчето е единственият безопасен начин  Peace Използва се в цял свят и е крайно време да бъде наложено и у нас. Знам за бебе, което се возеше в порт бебе и претърпя катастрофа. Няма да казвам как излетя и че месеци след това все още се стряска безпричинно....

наложено е вече.

Имах впредвид не законово, а майките да започнат да ги използват. Все още поне 50% носят на ръце бебетата или използват порт-бебе.

# 9
  • Мнения: 871
Столчето е от 0 го 13 кг, което те устройва Simple Smile Има и представка за новородено, така че не се притеснявай и слагай бебо в столчето Peace

# 10
  • Мнения: 689
Със столчето - вече е задължително. Ако ти се струва, че е много изправено може да сложиш една пелена или малка възглавничка в най-дълбоката част, за да се получи по-малка извивка. Аз правех така в началото.

# 11
  • Мнения: 1 212
Aко имаш пари за харчене - давай смело и купи и двете !
Аз бебето си пренесох януари месец повито в пелена от болницата вкъщи, посрещнаха ме с кола.
Кошница взехме допълнително - от нея не можеш да избягаш при новия закон за пътищата..... Thinking
Не се притеснявай - те са със специална извивка, която не би трябвало да е води до дискомфорт или вреда за бебо  Peace
А портбебето ...  newsm78.... да леко е не тежи, но в него само не можеш да превозваш детето в колата /освен, ако не те е страх от актове и глоби, пък и не е добре от гледна точка безопасност / .

Със столчето - вече е задължително. Ако ти се струва, че е много изправено може да сложиш една пелена или малка възглавничка в най-дълбоката част, за да се получи по-малка извивка. Аз правех така в началото.
А това е добър вариант наистина  Peace
Безпроблемно раждане и успех !  Peace

# 12
  • Мнения: 397
Момичета, купихме количка и седалка за кола на  Chicco CT 0.2 Duo Cortina

Имах същата количка и столче. Ползвай го, няма проблем! Peace

# 13
  • Мнения: 307
Здравей!
Аз имам същата количка и на изписването си сина ми беше в същото столче. Смятам, че му беше доста удобно и спа през целия път до дома. Единственото условие за столчето е бебо да не седи повече от два часа в него.
 Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 230
Столчето.

# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Със столчето.Порт бебето не е предназначено за безопасно возене в колата.Това столче е точно за новородени, ползва се още от първия ден.

Абсолютно верно!

Нещо повече - вече е изрично записано в закона. НЕ МОЖЕШ да превозваш дете, по-ниско от 1.5m (мисля? Цитирам по памет, мързи ме да ровя за вестника...) без специално предвидените за целта защитни средства.

Повярвай ми, тази част от закона не е добавена, за да ти е гадно, а за да предпази бебето ти.

Съвсем неотдавна една от юлските мами беше попаднала в катастрофа, на Цариградско Шосе в София. Да не се случва на никого, но беше писала, че тъкмо столчето е спасило живота на новороденото й бебче. Самата тя е със счупена ръка. Познай какво щеше да се е случило на мъничето, ако беше в ръцете й, вместо безопасно закопчано в стола.

Нещо повече, частично изправената поза (под о/о 40 - 45 grad) също не е случайна. Бебето ти още не може да държи главичката си. Ако - не дай Боже - попадне в катастрофа, а като става въпрос за толкова малък бонбон - дори и в по-боляма неравност - друсането ако е в легнала поза може да отхвърли главичката в камшичен удар... с други думи, да прекърши вратленцето. Ако е в частично изправена позиция, по-голямата част от движението ще се проектира по посока на гръбнака, не перпендикулярна на нея и най-много да изпита неприятно неудобство и евентуално да се разплаче - макар че не е много вероятно, бебетата обожават да се возят, дори когато тръска, сигурно им напомня за движението на мама, докато са били в корема - но ще си бъде живо и здраво.

И си сложете знака "бебе в колата". Хората наистина (в повечето случаи) забелязват и проявяват по-голяма толерантност, и внимание, и търпение.

# 16
  • Мнения: 3 069
Това което си показала не се води столче а кошница за кола, която ние междувременно си ползвахме и в къщи.
Много е подходящо.Аз бях сложила една възглавничка и покрих с пеленка така, че на детето да не му е много прегънато.

# 17
  • Мнения: 924
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не се слагат допълнителни принадлежности, които не са специално предвидени за това, между бебето и стола, нито се вози без закопчани ПЛЪТНО (е, не да го задушат, но да няма възможност за мърдане) предпазни колани. И двете просто обезсмислят стола!

 Peace Бебето е било свитичко 9 месеца, много по-добре му е така, отколкото опънато.

# 18
  • Мнения: 2 723
Ние го метнахме в кошницата, която беше 2в1 и столче за кола. Беше му екстра, не се е оплаквал  Peace

# 19
  • Мнения: 6 029
Това което си показала не се води столче а кошница за кола, която ние междувременно си ползвахме и в къщи.
Много е подходящо.Аз бях сложила една възглавничка и покрих с пеленка така, че на детето да не му е много прегънато.

е как ползваш коланите, като слагаш възглавници?

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Столчето е от 0 го 13 кг Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Със столчето  Wink

# 22
# 23
  • Мнения: 288
Със столчето, но ми обясниха,че по-малките бебета трябва да се слагат с гръб по посока на движението, т.е.,гледат към задното стъкло, защото, ако шофъорът набие спирачки нали се сещаш коланите къде ще притиснат

# 24
  • София
  • Мнения: 389
супер сте момичета, благодаря ви. Аз също знам, че е по-безопасно а пък вече и задължително това столче, единственото ми притеснение беше дали точно това столче е подходящо за току що родено бебе, защото аз си представям как си тръгваме от болницата с едно увито като пакетче бебе и аз за да го сложа в столчето ще трябва да го развивам и слагам почти седнало и да го стягам с колани,  стори ми се направо невъзможно и реших, че може нещо да не съм разбрала, за това се допитах до вас иначе ми е ясно че дали ще е с порт-бебе или на ръце - все еднакво опасно е и вече незаконно.

Общи условия

Активация на акаунт