Какво сирене?

  • 1 325
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте, мами,

Вие какво сиренце купувате и давате на бебоците? Аз още не съм въвела глутена и не смятам да давам попара, но искам да давам вече сиренце в обедното пюре. Вчера купих от най-скъпото-"Пършевица" на Маджаров, което намерих в магазина, но то е доста твърдо и дори след като го изкисна  в гореща вода пак не мога добре да го намачкам и бебока нещо не го харесва май. И още нещо , вие колко време изкисвате сиренето? Аз го държах половин час в гореща вода, но пак вътрешността остана солена....май нещо не уцелих правилното сирене.

Споделете мнения, моля!

# 1
  • Мнения: 564
 Давам й от нашето сирене, което купуваме- или 'Пършевица'или 'Маджаров' или 'Роса'. Отделям за нея в една кутия 3-4 'порцийки' и ги оставям така да си киснат в студена вода (на следващия ден сменям водата). Не ги слагам предварително в гореща. За ден сиренето вече е обезсолено. После само го намачквам с вилицата. Въведох го към 8 1/2 месеца, когато малката вече ядеше по-едри парченца, та не съмм имала проблем.

# 2
  • Мнения: 18
 На нас педиатъра ни каза да е изкиснато 24 часа, а и аз се чудя коя ли марка е най- добро т.е. най- истинско сирене...

# 3
  • Мнения: 8 242
От около месец давам сирене (на 13м. го въведох), но чак наскоро започна да го харесва. Купихме преди 2 дни от Метро Дунавия в тенекия - обезсолих го малко (за 24 часа) - дребния ще ми изяде ръцете за това сирене  Crazy Досега само като близнеше сирене повече го плюеше, отколкото го гълташе. Явно намерих неговото  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 9 476
Ето ти  малко инфо Wink:
http://www.bnap.org/srawnitelni-testowe/

Можеш да даваш извара Wink

# 5
  • Мнения: 4 242
Започни с козе или овче. Изкисва се поне 24 часа за да се обезсоли добре. Аз в началото сменях 2 води, по нататък само го накисвах в една вода и си го оставях в нея в хладилника, нарязано на порцийки, като ми дотрябва си взимам.

# 6
  • Мнения: 3 760
Засега давам само овче сирене.

# 7
  • Мнения: 1 427
Започни с козе или овче. Изкисва се поне 24 часа за да се обезсоли добре. Аз в началото сменях 2 води, по нататък само го накисвах в една вода и си го оставях в нея в хладилника, нарязано на порцийки, като ми дотрябва си взимам.
Това е и моето мнение,за първо сирене-козе или овче! И предварително изкиснато, разбира се.

# 8
  • Мнения: 18
От около месец давам сирене (на 13м. го въведох), но чак наскоро започна да го харесва. Купихме преди 2 дни от Метро Дунавия в тенекия - обезсолих го малко (за 24 часа) - дребния ще ми изяде ръцете за това сирене  Crazy Досега само като близнеше сирене повече го плюеше, отколкото го гълташе. Явно намерих неговото  Mr. Green
   Доколкото знам сиренето тип Дунавия се прави със свинска мас вътре, така че може би не е най- подходящото за бебе, но не мога да твърдя сигурно, че е така.

# 9
  • Мнения: 8 242
А в кравето знаеш ли какво слагат  Mr. Green
А антибиотиците и другите глупости, с които тъпчат животните, от които взимат млякото? ..
То ако започнем така.. Да караме на фотосинтеза  Crazy

# 10
  • Мнения: 1 503
Аз азпочнах с краве извара около10-11месец.Към годинката му давах обезсолено овче сирене.Давала съм и козе(домпром от балкана).Яде и краве,но когато нямам друго newsm78
Я кажете какво овче купувате?

# 11
  • Мнения: 5 026
В началото давах домашно козе сирене. Сега-всякакво.

# 12
  • Мнения: 4 242
"На дядо" взимам Цвети, вакумирано или в кутия със саламура, и съм доволна.

duhi_puhi не е така, малко поне трябва да подбираме за малките. За Дунавията знам и аз това, освен това тук намирам Дунавия само от растителен произход ooooh!, представи си какво да му ядеш, че е вкусно да, но...

# 13
  • Мнения: 814
Сирене "Добрич"  Peace

# 14
  • Мнения: 3 760
Ако Дунавия-та беше със свинска мас щеше да е по-добре. Ама я правят с промишлен маргарин. Аз самата гледам да не я ям (макар, че ми е най-вкусното бяло сирене), а на детето няма да дам още поне 1-2 години... А може и хич  Wink

Общи условия

Активация на акаунт