Старото сребро

  • 9 341
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Чудех се къде да питам, но тук май шанса е най-голям!
Какво правите със старите сребърни бижута?
Винаги съм предпочитала и носила сребро - така с годините съм натрупала цяла кутия стари бижута - с паднали камъчета, скъсани синджири и т.н. повреди.
Знае ли някой дали може да се дадат някъде и срещу тях да ми изработят нови бижута примерно?
Има ли магазин или ателие където сте попадала ни подбна услуга, знам че при златарите има такава практика, но за среброто не съм чула.

# 1
  • Мнения: 5 315
Повредените трябва да ги оправят,но не знам от стари правят ли нови.

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Има едно ателие, срещу Кравай, на ул. "Ангел Кънчев". Там работят сребро с материали на клиента, обаче са мошеници. Една моя приятелка си поръча преди време при тях ланец и гривна по нейн модел, направиха ги много добре, но срещу толкова много пари, че май златни да ги беше правила, по евтини щяха да излязат. На мен пък ми продадоха златен синджир, който в последствие се оказа 8 карата, а ми го продадоха за 14!

Предполагам, че има и на друго място, дано някой по-запознат се включи.

# 3
  • Мнения: 7 263
Повредените трябва да ги оправят,но не знам от стари правят ли нови.

Те са вече и стари модели и не ми трябва да ми ги оправят искам нещо новичко да си направя.

Nansen -жалко че са такива измамници, иначе точно такова нещо търся.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз търся вече доста време, но безуспешно.
В две бижутерски ателиета питах, но ми обясниха, че обработката на среброто е трудна и скъпа. За цената, която ми поискаха, мога да си купя нови сребърни бижута  Confused.
Иначе на много места изкупуват старо сребро, но буквално за жълти стотинки и не си струва.
 

# 5
  • Мнения: 526
По-добре си купи нещо ново.И да намериш ателие,в което да ти ги претопят,не си струва,както е написала и  bim_bam.

# 6
  • Мнения: 7 263
Явно няма решение. Аз нови си купувам разбира се от време на време и точно при последната покупка тези дни се присетих колко стари бижута имам и то от добра проба сребро. А не ми дава сърце да ги хвърля - все пак си е ценен метал!

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аааа, не ги хвърлям. Вече дадох 2-3 от старите гривни и синджирчета на дребната. Голяма радост беше  Laughing

Но се простих с идеята, че ще ползвам среброто, за да си направя нещо ново и хубаво.

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Аааа, не ги хвърлям. Вече дадох 2-3 от старите гривни и синджирчета на дребната. Голяма радост беше  Laughing

Но се простих с идеята, че ще ползвам среброто, за да си направя нещо ново и хубаво.
и аз така правя, давам ги на щерката...мислех да ги продам , но ми казаха , че плащат по 60-80 ст. на грам, и се отказах Crossing Arms По-добре дребната да си ги ползва Wink

# 9
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз си "връщам" среброто в ателието в квартала и в замяна си избирам нещо.Незнам дали ме лъжат, но процедурата е такава: давам на златара това, от което искам да се отърва, той го мери и ми казва колко пари ще получа за него.Ако искам взимам парите или си избирам нещо, ако е в повече си доплащам разликата, а то винаги така става.От години процедирам така и нямам нищо старо.
Поредени бижута попраяват във всяко бижутерско ателие.

# 10
  • London, baby
  • Мнения: 800
Здравей, аз също знам място, но във Варна където поправят стари бижута и ги правят като нови. Една моя позната си даде златен пръстен със стар камък, който се подмени с нов, пооправиха го и стана като нов. Мисля, че няма да има проблем и сребро да правят. 

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аз също имам много стари бижута. Ходих в едно ателие и ми казаха 0,25 лв. за грам, което е смешно. И така си стоят вкъщи. Аз нямам и дъщеря, че да и ги давам.  Laughing

# 12
  • Мнения: 877
64 стотинки е чистото сребро на грам, който и да ти ги вземе ще трябва да го рафинира. Най-много да то дадат 40 стотинки на грам, просто е играчка да се топи и рафинира и среброто не е толкова скъп материал. Най-добре е ако имаш нещо като идея за бижу да предложиш модела и да си направиш уговорка с майстора. Желая ти успех Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 263
Идеи се намират, харесвам авторски работи сега има едно ново магазинче в квартала рядко имат нещо повтарящо се. Миналата седмица ходих да купувам подарък, но ми стана неудобно да питам за среброто другия път обаче ще питам.

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Една моя позната си даде златен пръстен със стар камък, който се подмени с нов, пооправиха го и стана като нов. Мисля, че няма да има проблем и сребро да правят.  

Точно със среброто има проблем. Злато се обработва много по - лесно, а и самият материал е доста по - скъп и може да се направи замяна.

Аз си "връщам" среброто в ателието в квартала и в замяна си избирам нещо......

Дай адрес!

Общи условия

Активация на акаунт