Не искат да ме прегледат

  • 2 555
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 104
Тази за да не я класифицирам ....  #Cussing out #Cussing out #Cussing out ...
Смени си личния лекар. Докато това стане можеш да си направиш първоначалния гинекологичен преглед, микробиология и цитонамазка на частно (ще ти излезе към 50 лв.).
Пий фолиева киселина Peace
Успех и спокойствие ти желая! Дано скоро се похвалиш с прекрасната новина   bouquet

ние също отскоро пак правим бебе, гинеколожката ми изписа Витамин Е, който пия по схема от миналия месец
и аз обаче съм чувала, че е добре да се пие и фолиева киселина- можете ли да ми кажете защо точно и в какви дози?
мерси много  bouquet

# 16
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Има много полезна информация в Библиотеката, пробвай там  Peace

# 17
  • Мнения: 7 716
 фолиева киселина - неофолик 0.4 мг по едно на ден

# 18
  • Мнения: 3 453
Да добавя - фолиева киселина само на блистери! Има статии в Библиотеката. Успех!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 104
мерси, мацки, отивам да се образовам Hug

# 20
  • Мнения: 646
Ако много ти се занимава можеш да подадеш писмена жалба до Здравната каса.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 635
А между другото, при нея съм от един месец. Не може да каже, че ме познава здравословно...

Аз ходих при личната си лекарка и направо си поисках талон за АГ - профилактичен преглед. Тя ми обясни, че профилактичните прегледи за АГ и за моята възраст (28) се заплащат от касата само за определени години. Горе долу останах с впечатлението, че веднъж на две или три години здравната каса поема профилактичния преглед. През останалото време може да си ходиш частно и да си плащаш.

Иначе в АГ-то не ми казаха нищо ново - цитонамазка, фолиева и хита "да спреш хапчетата" (оставаше ми още една седмица от последната опаковка), като че ли аз съм малоумна. Ама де да знам, може много малоумни хора да ги посещават и да се чувстват длъжни да си кажат..  Laughing Laughing ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 591
моята лична лекарка пък е супер   bouquet! първо при нея отиде мъжа ми (тя ни е семейна) и тя го прати при специалист в една частна клиника (работеща и със здравната каса), където му направиха спермограма. след спермограмата отидох и аз и й казах, че вече 6 м. правим опити, а тя ми обясни, че това не се води безплодие и ми написа някаква тъпа диагноза от сорта на "нередовен цикъл", за да има основание да ми даде направление и ме прати при същия лекар  Peace

# 23
  • Мнения: 130
Точно така не казвайте че  искате талон за профилактичен преглед , казвайте че  има течение  или болки, така със сигурност би трябвало да ви дадат талон.

# 24
  • Мнения: 4 589
Моята лична лекарка също е супер. Още щом и казах, че искаме бебе и имаме проблем веднага ми даде направление. Аз в началото ходих при Коларов, но после го смених, тъй като със здравната каса е ад и чакаш с часове. После малко в Шейново, там ни казаха, че нямаме шанс за бебе по нормален начин, а само ин-витро. И от тогава сме при Владимиров.

Но много мразя когато се заяждат и не ти дават направление, само те разиграват и се гаврят с теб!!!

Така, че сменяй лекаря!

# 25
  • Мнения: 72
Заради такива идиоти сега съм без две тръби. Години наред никой не поиска да ми направи наистина качествени изследвания, а ми предписваха лекарства на око. Абе ...

Наскоро помолих за направление, за да ми се пуснат хормоналните изследвания по Здравна каса. Трима гинеколози ме изгледаха странно като им казах, че искам от тях това. Отказаха ми директно, защото не съм им била редовна клиентка и те си пазели направленията за другите си клиенти. Що ми говорят глупости, нали от такива като тях съм в това състояние. Преди 5 години им бях редовна клиентка и пак не ми даваха направления.

Искай си каквото ти се полага, заслужаваш да ти се обърне внимание.

# 26
  • Мнения: 4 589
И мен много ме дразнят така. Моя лекар работи по здравната каса, но като му каза, че искам да взема направление ми казва, че няма свободни талони, говоря за клиниката по стерилитет, а не за GP-то. Явно си ги пазят за вътрешни хора. Но пък моята лична лекарка е печена и последния път ми спести доста от изследванията.

Късмет

# 27
  • Мнения: 410
бих те посъветвала да отидеш на генеколог и да ти предпише хапчета за подсилване на овулацията-пият се от ден 5 до 9.и пий фолиева киселина по 1 на ден.успехи

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
бих те посъветвала да отидеш на генеколог и да ти предпише хапчета за подсилване на овулацията-пият се от ден 5 до 9.и пий фолиева киселина по 1 на ден.успехи
Осъзнаваш ли, че даваш съвет да се пият стимулиращи медикаменти на момиче, което току що започва опити за забременяване. Що за глупост е това #Crazy Изобщо наясно ли си, че подобни медикаменти не се пият така, както се пие фолиевата киселина например ooooh! Какво знаеш за Клостилбегита, който я съветваш да пие newsm78

# 29
  • Мнения: 410
бих те посъветвала да отидеш на генеколог и да ти предпише хапчета за подсилване на овулацията-пият се от ден 5 до 9.и пий фолиева киселина по 1 на ден.успехи
Осъзнаваш ли, че даваш съвет да се пият стимулиращи медикаменти на момиче, което току що започва опити за забременяване. Що за глупост е това #Crazy Изобщо наясно ли си, че подобни медикаменти не се пият така, както се пие фолиевата киселина например ooooh! Какво знаеш за Клостилбегита, който я съветваш да пие newsm78
на мен също ми предписаха хапчетата когато реших да забременявам,а и моите бяха с друго име-не си спомням,но лекара ми каза че е нормално.и не ми се карай ако обичаш #Cussing out-щом и предлагам сигурно съм наясно.абе защо повечето момичета от ''искам бебе'' са толкова груби.................................

Общи условия

Активация на акаунт