Как да го науча да пишка прав

  • 3 139
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Синът ми е на 2 години.
Вкъщи ака и пишка на гърнето и на тоалетната седнал. Казва си и нямаме инциденти, но навън се напикава, не дава да му сваля гащичките, нито иска прав, нито аз да го държа.
Не че одобрявам идеята да пикае по градинките, но като излезем не може да издържи толкова дълго .
Баща му му показва как трябва да пишкат момчетата, ходят заедно в тоалетната, обаче няма ефект.
За мен не е голям проблем, нося дрехи,  но гледам че по-малките дечица поливат тревичките и дърветата, а нашия батко се напикава Confused
Вие как научихте вашите момченца ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Нашия син се научи без проблем, но беше малко по-голям - може би около 2г. и 6-7 месеца. Лелите в яслата му бяха показали и той сам прояви желание в къщи да пишка прав. Не съм го насилвала или убеждавала. Всичко изходи от самото дете, както междувпрочем беше и с махането на памперса.

# 2
  • Мнения: 200
 Mr. Green Да .... И ние поливахме къде каквото сварим, че дори и по-големите "батковци" (кръсника му и някои приятели....) - като изпият по 2-3 бири такова хубаво "показно" става зад дърветата, че въобще не се е замислил...А в яслата го научиха лелите да пишка на канала и голям кеф - "Дай да напишкам каналаааа", ама в къщи в банята канала беше запушен и аз докато открия "Къде е ключа от палтката"  Mr. Green  Имахме по-голям проблем с акането  Sick  До по-късна възраст - само прав  - ужас, колко гащета съм изхвърлила Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 24 467
На нашето момченце баща му обяснява доста пъти, но то отчаяно отказваше. И той беше на около две годинки и вече беше от няколко месеца без памперс. Веднъж когато бяхме на разходка по едни поляни той каза, че искал да си пиша на гърнето. Естествено, не го носехме в чантата  Laughing и му помогнахме да се събуе. Той обаче подскачаше, въртеше се и продълажаваше да си настоява за гърнето. Поляната беше стръмна и докато той се дзвереше и блещеше взе, че падна в една коприва наблизо. Като стана целия се беше зачервил, но от тогава си вършеше работата винаги навън прав и без проблеми.
Е, такова екстремно научаване никой не е мислел да прави, то просто се получи. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 6 965
И моят син започна да пишка прав скоро, значи към 2,6 год., аз започнах да му показвам мравките : "Хайде да напишкаме мравките, камъка, цветенцето" или "Виж колко далеч пишкаш, защото вече си голям" и т.н., прецени сама кое ще е интересно на твоето дете. Ако му обясниш, че ще му сложиш памперс, за да не се напишква навън, как ще реагира?
Моят съвет е, ако виждаш, че не се получават нещата, не бъди настоятелна, защото може просто детето несъзнателно да изпитва страх от нещо навън, да се притеснява... Стискам палци да се справите  с проблема.
P.S. Пробвала ли си да предлагаш награда за изпишкване навън - някое лакомство, играчка или нещо, което ще зарадва малкият?

# 5
  • Мнения: 24 467
... Или го набутай "случайно" в копривата... Mr. Green

# 6
  • Мнения: 625
При нас се случи така,че бяхме на море,когато Гошко беше на 1г.и 7-8 мес.Та го оставях гол на плажа и той така откри колко е интересно да пишка прав.Аз държах гърнето точно под пишката му и така беше доскоро.После започнахме на тоалетната чиния.Сега вече сам отива,сваля гащите,държи си пишката,свършва работата,пуска водата и криво-ляво се облича.Ако детето не иска не го насилвайте,ще му дойде времето и на това.За сега стига да му обяснявате всеки ден по няколко пъти,че така пишкат големите мъже,а може и да изброявате всичките ви познати батковци,които детето обича.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На вън и моя трудно пишка прав. А е вече почти на 4г. Вечно си напишква и гащите/панталонките.

# 8
  • Мнения: 25 441
Ами моят син, преди да започне да пишка в тоалетната чиния, го научих да пишка в празна и измита кофичка от кисело мляко. Много беше модерен този метод тогава. Нямаше нужда да мъкнем гърнета, когато ходим на гости, за разходка също беше удобно, пък и детето не се травмираше, а го приемаше като игра. Ако искаш, пробвай.  Laughing

# 9
  • Мнения: 14 654
Аз изобщо не съм учила сина си да пишка седнал, след като и без това ще трябва да свикне прав. Не намирам смисъл момчетата да се учат да пишкат седнали първоначално.
На въпроса- подлагах му гърнето, докато той стои изправен, навън- изпъчва коремчето напред, ти дръжиш панталонките назад- да не ги напръска и готово, после сам ще свикне.

# 10
  • Мнения: 2 891
Когато сте на разходка цялото семейство, нека баща му му покаже как се опикават дърветата и колко е готино да пишкаш надалече  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 608
Защо специално трябва да го учиш. Всичко с времето си. Ще види от едно две деца, с които играе и хоп и той ще поиска.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моя е на 3г. и 5м. и не може да пишка прав. Всъщност може, но трябва да е чисто гол и така пикае в банята в сифона  Mr. Green. Навън препикаваме градинките, ако няма наблизо тоалетна. Държа го за крачетата като момиче  Embarassed, иначе не ще.

# 13
  • Мнения: 146
Не съм учила сина си, той видя кака братовчедите му пишкат прави и много му допадна тази идея.

# 14
  • Мнения: 523
Споко:) все пак е още на 2 г. На тази възраст въобще още не ми хрумваше, че сина ми може да пишка сам прав.
Дани не съм го учила изобщо, но той видя от братовчет си, който е на 4 г. и буквално за 1 ден (в парка докато играят) се научи да пишка сам и прав Hug Копи - Пейст - това е най-лесния начин хехе, но все пак беше на 2 г. и близо 5 м.
Но като се случи, като го видях как пишка сам, леле не вярвах, че мога да бъда толкова горда и толкова щастлива майка от отзи факт Mr. Green чак се учудих на себе си, наистина Laughing Толкова силни положителни емоции изпитах, че се похвалих на целия свят Joy 

Общи условия

Активация на акаунт