Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,

Имаме лоша сермограма и диагноза астенотератозооспермия от лаб.Геника и от Щерев астенозооспермия.
На консултация сме с д-р М.Кацаров, но ми се иска да имаме и хормонални изследвания, за да може най-добре да прецени нещата и да назначи адекватното лечение.
Ние сме от провинцията и няма да бъде добра идея да отидем без никакви изследваия и да си окаже, че са ни необходими и да трябва да чакаме, за да запишем час и отново да пътуваме, за да ги види и тогава да прецени.
Искам да имаме всичко, което е нужно.
За това ви моля тези на които е назначавал хормони....бихте ли ми казали какво иска да се изследва....аз до колкото видях във форумите е хубаво да имаме:
1.LH
2.FSH
3.Prolaktin
4.FT3
5.FT4
6.TSH
7.ТАТ
8.МАТ
9.Прогестерон
10.Тестостерон

Моля за съвет.
И очавам ако някои от посочените по горе хормони не са необходими или е необходимо да се добави нещо пишете.

Благодаря предварително! Hug

Цитирай

софия

Пуснете тези всичките плюс Естрадиол и DHEA's.
Късмет.
Цитирай

Мерси white.
Аз до колкото видях се поемат от здравната каса всичките.
нали?
Цитирай

Честно казано въпросът какво поема ЗК и за какво ти дават направление е спорен.
ТАТ и МАТ не се поемат от ЗК.
Тук чета, че някои пускат всички хормони по каса, аз се водя диспансеризирана при ендокринолог от няколко години, който отказва да ми пуска изследвания.
Цитирай

1.LH - по здравна каса
2.FSH - по здравна каса
3.Prolaktin - - по здравна каса
4.FT3 
5.FT4 - по здравна каса
6.TSH -  по здравна каса
7.ТАТ
8.МАТ
9.Прогестерон -  по здравна каса
10.Тестостерон - по здравна каса
11.Естадиол - - по здравна каса

Това е по здравна каса.

http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1280&h=994 - това е линка приложение номер 13. От 43 стр. са изследванията поемани от ЗК.  Smile
Цитирай

При нас искаха:LH,FSH,PRL,тестостерон,DHEA-S.Съпругът ми си взе направление от личната лек.за  ендокринолог и чак тогава ендокринолога му даде напр. за тези изсл.,доколкото си спомням плати само последното,защото не минавало през ЗК
Цитирай

Минаването по здравна каса е дълъг и неприятен процес. Джи пи, ендокринолог, уролог, па накрая имали лимит и я пуснат 2-3 хормона, я не. Думата, която ми изниква е "пазарлък".
Цитирай

B HONDA CIVIC

Минаването по здравна каса е дълъг и неприятен процес. Джи пи, ендокринолог, уролог, па накрая имали лимит и я пуснат 2-3 хормона, я не. Думата, която ми изниква е "пазарлък".

Така е за съжаление #2gunfire
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.