Кой колко бутна...?

  • 3 594
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Някак си с това "бутане" (начина по който е зададен въпросът ти... Sick) ми се убива желанието за отговор...

Ми не ми отговаряй де hahaha

# 46
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Попитах, защото ако нямаш други показания за секцио освен нежеланието да родиш по естествен път-мисля,че няма друг начин освен да си платиш за тази услуга,защото не се поема от здравната каса.Не е нужно да 'буташ' пари-дали в държавна или в частна клиника има някаква тарифа,която е регламентирана за държавните заведения и  официално обявена във всяка от частните клиники и не е нужно да се дават допълнително пари 'на ръка'.


Айде бе Shocked
До колкото знам, секцио не се прави без мед. показания.  Така че НЯМА ТАКАВА ТАРИФА в държавните болници, като изключим ВИП на АГ- то. Т.е. за да си напише показанията ( които са фалшиви ), лекарят иска определена сума, нали така?

# 47
  • Мнения: 2 494
АЗ дадох 300лв на лекарката, с която имах уговорка!!! -в София
Не бих отишла да раждам ей така без уговорка, детенцето на една приятелка е с акушерска пареза за цял живот - защото лекаря който се паднал на смяна искал пари, а те нямаха и извади накрая бебка с форцепс и я осакати, да не говорим че 1 месец беше в кома - един доктор във Варна, ако искаш името му пиши на ЛС Sad

За Варна ще ти кажа, каквото знам:
Една приятелка януари плати 400 лв за секцио на доктора - в Окръжна.
Сега една друга за секцио по желание каза, че нейния доктор и искал 800 Confused  Laughing Но мисля, ако имаш възможност - заслужава си  Peace
Леко раждане!!!

# 48
  • Мнения: 5 103
1000 София

# 49
  • София
  • Мнения: 7 242
Нищо не съм "бутала". Платих си по официалната тарифа и то хич не малко. Именно заради това избрах Токуда. Не обичам недомлъвки, намеци и пари под масата.

# 50
  • Мнения: 1 897

Айде бе Shocked
До колкото знам, секцио не се прави без мед. показания.  Така че НЯМА ТАКАВА ТАРИФА в държавните болници, като изключим ВИП на АГ- то. Т.е. за да си напише показанията ( които са фалшиви ), лекарят иска определена сума, нали така?

Значи ще 'буташ',за да ти напишат фалшиви показания и да родиш секцио,така ли? Shocked
 newsm78
Какво да кажа пък за лекарите,които срещу определена сума пишат фалшиви показания?
Ами затова има нехуманно отношение към родилките-защото все се намира някой,който да 'бута'.
И щом няма ТАКАВА ТАРИФА в държавните болници а ти имаш пари за 'бутане' по-добре роди в някоя частна клиника и си плати легално и регламентирано за раждането.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 16:35 от Ulia

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
Прави се разбира се /секцио без мед. показания/.

# 52
  • Мнения: 1 233
Никой не ми е искал пари, ние решихме да дадем на лекаря 100 лв

# 53
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877

Айде бе Shocked
До колкото знам, секцио не се прави без мед. показания.  Така че НЯМА ТАКАВА ТАРИФА в държавните болници, като изключим ВИП на АГ- то. Т.е. за да си напише показанията ( които са фалшиви ), лекарят иска определена сума, нали така?



Значи ще 'буташ',за да ти напишат фалшиви показания и да родиш секцио,така ли? Shocked
 newsm78
Какво да кажа пък за лекарите,които срещу определена сума пишат фалшиви показания?
Ами затова има нехуманно отношение към родилките-защото все се намира някой,който да 'бута'.
И щом няма ТАКАВА ТАРИФА в държавните болници а ти имаш пари за 'бутане' по-добре роди в някоя частна клиника и си плати легално и регламентирано за раждането.
Явно не си раждала и нямаш хабер от света Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 191
Секцио по спешност, спасиха ни и после почерпих екипа.

# 55
  • Мнения: 1 897

 Явно не си раждала и нямаш хабер от света Wink


Както се вижда от лентичката ми съм родила преди малко повече то година и точно защото си имам 'хабер' за какво става въпрос  съм на това мнение.
Докато бях в болницата станах свидетел на много грозно и унизително отношение към майки,които не са бутали пари-както по време на раждането, така и след това.Самата аз бях потърпевша от такова отношение-не искаха да ми поставят инжекцията анти Д гамаглоболин, която по принцип се поема от здравната каса, защото не исках да си платя 'под масата'.
Както и да е- не ми се описва подробно какво преживях и какво видях,че като пиша пак почвам да се ядосвам.Но отношението към родилките,които 'бутат' пари и тези,които нямат възможност или не искат беше коренно различно и затова сме 'виновни' до голяма степен самите ние,защото сами създаваме условия за корупция.Както е казал народа :'Не е луд този,който яде баницата,а този който му я дава!'
Самата аз живот и здраве втория път бих родила в частна клиника,за да получа необходимото внимание и човешко отношение, но даването на 'пари на ръка'-не одобрявам.
Иначе не съм против това всяка майка информирано да избира начина по който да роди.Щом искаш да родиш секцио и нямаш медицински показания не мисля,че е проблем да стане и без да се бутат пари.Моят съвет е да родиш в частна клиника,ако в държавна не може и да си платиш регламентирано-хем може да ти излезе и по-евтино, хем си с чиста съвест и не 'прецакваш' и останалите,които нямат възможност да дават пари  и раждат в държавни болници.
 Всичко това ти го казвам с най-добро чувство. Според мен това е начина да се справим с 'изнудването да даваме пари на ръка', когато раждаме.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 17:35 от Ulia

# 56
# 57
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Виж сега,
Аз също раждах без да " бутам " в Аг-то. Почнаха ми контракциите и отидох без да имам уговорка с някой. Между  другото останах много доволна и не съжалявам, че родих там.
Сега искам да родя секцио, но нямам медицински показания. Цените в частните клиника се непосилни за мен. не мисля обаче, че ще отида и ще заявя ей така , че искам секцио. Просто е необходимо да се уговоря с лекар все пак. Мосля, че ще ми излезе по - малко от обявените тарифи в частните клиники.

# 58
  • Мнения: 1 897
Каквото и да решиш леко и безпроблемно раждане ти желая!   bouquet Това е най-важното.
А проблема с 'бутането' на пари се надявам, че в близко бъдеще ще отпадне.Като чета темата ти виждам,че почти няма майки, които са давали пари на ръка нерегламентирано,което е доста обнадеждаващо.

# 59
  • Мнения: 1 097
Една вита баница  Mr. Green Буквално.
Питахме какво да им занесем за почерпка и казаха само баница ,че им се яде  Rolling Eyes Ама свекър ми преди години и е лепил плочките в кухнята (на гинеколожката ми)  Mr. Green

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 19:32 от crazybrat

Общи условия

Активация на акаунт