Кастинги

  • 22 739
  • 66
  •   1
Отговори
Здравейте,драго ми е!
Избрах точно този форум,защото зная
че ще получа помощ или добър човек от
всеотдаини и мили хора.
На 13 съм.Моята мечта от както се помня е да стана актриса.
Всеки път,когато гледам някои филм,в които участват момичета
на моята възраст плача.Всяка вечер мисля за това.Питам всички
познати,наясно с това за съвет, но те никога не ме вземат насериозно.
Сега влязох в училище което има СИП Театрър,но не мисля че това
ще е от кои знае каква полза.Когато бях малка баба ми ме заведе на кастинг.Справих се,
екипа ме хареса.С дни чаках до телефона и трепках на всяко позваняване,но
те така и не се обадиха...
Най - искрено и сърдечно се надявам,че сте ме разбрали и ще ми дадете добър савет или
информация за някакви кастинги в България.
Много Ви благодаря за отдаденото внимание!  Wink

# 1
Моля помогнете...Weary...

# 2
  • Мнения: 155
Свържи се с някоя от модните агенции-те работят с много рекламни агенции,които организират кастинги не само за тел. реклами,а и за филми!

Успех!

# 3
  • Мнения: 7 723
Иска ми се да ти помогна, но....не знам как!
Амбициозна си и вярвам, це ще успееш! Стискам ти палци! Hug

# 4
  • Мнения: 6 417
"Априори продакшан хауз" на "Йоан Екзарх" N 10 правят кастинг за клипове, филмови продукции и реклами.

# 5
  • Мнения: 3 336
Бългерия филм сървисес и Ню имидж - снимат реклами и филми и имат офиси в киноцентъпа в Бояна, в директорското крило, постоянно набират статисти , но понякога ползват от статистите за роли Peace

# 6
  • Мнения: 1 733
Елеонора, успех ти желая! Сигурна съм, че ще успееш! Момичетата са ти дали достатъчно информация, дано вече си се свързала!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Здравей, Елеонора,
Много ме радват млади хора, които имат желание да превърнат мечтите си в реалност. Ще напиша каквото мисля, а твоя воля да го приемеш или отхвърлиш. Има и някои въпроси, на които е добре да посветиш малко време за размисъл.
1. Каква искаш да станеш - модел, актриса, просто да се снимаш.....? - за всяко от изброените неща има различни стъпки, които да се предприемат
2. Къде е границата между осъзнатото желание да се занимаваш с това изкуство и желанието за популярност сред съучениците и влиянието на ТV, списанията и др. подобни?
3. Готова ли си да се учиш и да се трудиш - това може да отнеме много дълго време? За справка - биографии на хора на изкуството
4. Говорила ли си някога с родителите си по въпроса - какво мислят те и какво могат да направят?

Въпросът за родителите е важен, защото те са възрастни хора, и по закон и по морал носят отговорност за теб, могат по-лесно да намерят нужната информация, да преценят рисковете.

Моля те, не се опитвай да правиш нещата на своя глава - има много мошеници и дори физическа опасност за теб. Няма как да знаеш кой работи съвестно и кой само използва желанията на момичета на твоята възраст. В много случаи е трудно и за възрастните да се ориентират.
Не подавай документи и не ходи на интервюта сама или само с приятелка - не знаеш при кого отиваш и какви са мотивитему.

И нещо от личен опит - повечето родители се радват да помогнат когато усетят, че децата им се стараят да бъдат отговорни, откровени са и са готови да се трудят за успеха си.

# 8
  • Мнения: 3 336
Здравей, Елеонора,
Много ме радват млади хора, които имат желание да превърнат мечтите си в реалност. Ще напиша каквото мисля, а твоя воля да го приемеш или отхвърлиш. Има и някои въпроси, на които е добре да посветиш малко време за размисъл.
1. Каква искаш да станеш - модел, актриса, просто да се снимаш.....? - за всяко от изброените неща има различни стъпки, които да се предприемат
2. Къде е границата между осъзнатото желание да се занимаваш с това изкуство и желанието за популярност сред съучениците и влиянието на ТV, списанията и др. подобни?
3. Готова ли си да се учиш и да се трудиш - това може да отнеме много дълго време? За справка - биографии на хора на изкуството
4. Говорила ли си някога с родителите си по въпроса - какво мислят те и какво могат да направят?

Въпросът за родителите е важен, защото те са възрастни хора, и по закон и по морал носят отговорност за теб, могат по-лесно да намерят нужната информация, да преценят рисковете.

Моля те, не се опитвай да правиш нещата на своя глава - има много мошеници и дори физическа опасност за теб. Няма как да знаеш кой работи съвестно и кой само използва желанията на момичета на твоята възраст. В много случаи е трудно и за възрастните да се ориентират.
Не подавай документи и не ходи на интервюта сама или само с приятелка - не знаеш при кого отиваш и какви са мотивитему.

И нещо от личен опит - повечето родители се радват да помогнат когато усетят, че децата им се стараят да бъдат отговорни, откровени са и са готови да се трудят за успеха си.

Абсолютно съм съгласна.

Бивша манекенка съм и от опит мога да ти кажа, че модните агенции не винаги са това, което си представят хората. Особено ако видят, че имаш огромно желание да постигнеш нещо на всяка цена.

Аз започнах курсовете за модели със знанието и подкрепата на майка ми. Освен това ако нямаш 16 години няма как да си взимаш хонорарите без знането на родителите ти, така че трябва да знаят така или иначе, а също така могат да защитят интересите ти по-добре от теб.

Успех!

# 9
Здравей !  Аз също от малка съм много амбициозна и определено искам да сбъдна мечтите си ... Но ( и тук както винаги има едно НО ) ти си още на 13 има много време , пък и  в България има много агенций , които всъщност не са това , за което се представят - съветвам те сега да гледаш училището , защото трябва да станеш поне на 16 , за да се занимаваш сериозно с манекенство например ! не се притеснявай от това , че гледаш по филмите но твоята възраст деца - нека  все пак си го признаем , че  в България не можем да се развием толкова добре ,колкото   в другите страни ! затова гледай сега училището , приятелите си , а пък има време за кариера - нека си го кажем , но просто на 13 или 14 години не можем да направим сериозна кариера - просто за всичко си има време - изчакай още 2-3 години и ще видиш и как по кастинките ще започнат да те одобряват - не защото до сега не си играла добре , а защото просто сега имаш  годините ! това е за сега , надявам се да съм помогнала поне малко  Wink

# 10
  • Мнения: 6 206
В кой град си?
Ако мечтата е актриса, веднага трядва да търсиш школа, в която ще започнат да те обучават. Понеже работя с бъдещи актьори, те са ми разкавали откъде са се запалили, какво ги е накарало да тръгнат по този път и тн т Трябва моментално да намериш твоя учител.
Провери школите по всички читалища, синдикални домове и намери твоето място
Ангажирай родителите си, нека те също вземат насериозно мечтата ти и трябва сериозно да поработиш преди успеха на първия кастинг.

# 11
Здравей, аз съм на 12 години и съм в положение подобно на твоето много искам да стана модел, всеки ден разглеждам снимки на модели и си мечтая да стана като тях.Всички приятелки и познати са ми казвали "Трябва да стане6 модел", но как?В моя град-Карнобат не се провеждат кастинги нито има модни агенции. Ще се радвам да ми пи6е6.Bye!  Cry

# 12
Много благодаря на всички  Flutter
Вече избрах сигурна агенция,говорих
и с родителите ми,но много ще се радвам за
още малко инфо за горе споменатите
агенции.
И мерси отново   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Упех!
 Обаждай се да кажеш как върви.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Оххх... кое момиче не мечтае да стане актриса или модел?! Wink
Попаднах на тази тема търсейки информация за една агенция - www.actagency-bg.com. Днес ме спряха на бул. Витоша заради голямата ми дъщеря и ме навиха да я регистрирам. Но нещо ми се вижда фалшива тая работа (събират по 20 лв. за регистрация)... не намирам никакво инфо за въпросната кастинг-агенция Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт