Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 52 отговора

София

Днес дъщеря ми си игра с 2 момченца на 5 и 7 години, през половината време добре, игри смях и т.н. От време на време децата превключваха и започваха да се подиграват на моето -  че им изпя една песен по бебешки, беше се изцапала повечко от тях при игрите, нормални неща за възрастта... Обаче ми стана  страно и болно как ще се чувства в бъдеще. Дори при една от серията смехове по нейн адрес тя ме погледна много странно, явно разбра, че нещо не е както трябва.
Дадох си сметка, че на мен не са ми се подигравали, защото имах по-голям брат с подходящата разлика, обаче моето няма кой да го защити. Този род ситуации някое дете да изпадне в немилост и другите да му се подиграват не чак изключение и не можем да кажем, че другите деца са невъзпитани, просто не знам как да реагирам и какво да й кажа.
Цитирай

За съжаление децата са наистина жестоки-при тях няма "средно положение"..всичко  е черно или бяло.
Аз също изпадам чат-пат в подобни ситуации /а тепърва ми предстоят мн такива...син ни е на 1г.и 8мес/. И аз не знам как да реагирам..може би ще оставя сам да се справя коклкото и болно да ми е ..в края на крайщата няма да съм му вечно до дупето и да го защитавам..
Цитирай

София

Просто я научи да се защитава с думи и да не се дава.
Внимавай да не стига до агресия всичко.
Разликата е много малка. (В смисъл, че и защитата с думи е пак защита, както и защитата с шамар, да речем.)
За да не се стигне до агресия и бой, защото повечето деца реагират така, когато някой ги обиди или нагруби.
Макар, че рано или късно, все ще се наложи да я научиш и да се отбранява и от физически удари. Tired Sick
Цитирай

София

Аз пък бих казала, че има известна доза невъзпитание при деца, които се подиграват.
  Аз на моите деца непрекъснато им повтарям, че е грозно, грубо, жестоко, невъзпитано да се подиграваш на друг човек. Винаги съм казвала - А на теб ще ти е приятно ли някой да ти каже еди какво си. (навремето и мама така ни учеше). Има ефект - не съм си чула още децата да се изкажат подигравателно за някой.
  Малкият още не може да се защитава от такива неща, но пък той си има оправна кака Wink или аз се намесвам леко ако видя, че нещата отиват вече не както трябва. Иска ми се по-скоро и той да започне да се оправя сам.
 Щерката обаче много умело вече сама отговаря и се оправя. Не позволява някой да й се подиграва-не се бие, просто успява с думи да каже каквото трябва -признала съм й го.
Цитирай

Пловдив

Засега аз правя забележки на другите деца и се старая ако майките им са наоколо да ме чуят. Не ме разбирайте погрешно-не търся скандал. Просто в това отношение аз съм много строга във възпитанието на детето си. Всячески се опитвам да и обясня и покажа как не трябва да се държи лошо с другите и как не бива да се бие, как не бива да дърпа играчките на другите деца и не бива да им казва лоши думи. Повярвайте-колкото и перфектна майка да е ССФ наоколо има и други майки, които ама хич не обръщат внимание какво правят децата им. Онзи ден например едно хлапе на 5-6 години направо с две ръце скубеше посадените цветя в парка, а майка му си седеше спокойно, гледаше го и си пушеше цигара. Еми не се сдържах и му направих забележка като после му обясних, че цветята са за красота и тях ги боли като ги къса така.
Та така. Правя забележка и хич не ми дреме. В следващия момент обяснявам на дъщеря ми/нищо че е още малка/ че така не се говори на другите деца и хора по принцип и не е хубаво да се присмиваш. Надявам се да успея да я науча да е толерантна, защото утре може да се запознае или да имат в групата примерно дете с увреждане и искам тя да знае, че не бива да се подиграва.
Цитирай

София

Благодаря ви, аз също мисля, че да се присмиваш на другите е лошо възпитание. Но определено детето ми ще се среща с присмехулници, а и понякога децата се увличат, и се чудех как да я подготвя да познае кога и се присмиват, какво да каже или да се измъкне. Може би това ще му дойде отвътре на детето.
Цитирай

Варна

Когато се подиграват на детето ми, на мен се подиграват. На подигравачите обяснявам /според възрастта/, че това не е хубаво.
Правя същото и ако дъщеря ми се отплесне да се смее на някого.
Цитирай

Не реагирам на момента. Всъщност се сещам само за 1 конкретен случай, в който едно момиченце в детската се подиграваше на сина ми, защото беше объркал лява и дясна обувка. Той вместо да се засегне особено си ги оправи и се показа вече в готов вид да го одобри девойката. По принцип при кофти прояви на други деца не реагирам, после обяснявам, че така не е хубаво да се прави, но отговорност за поведението на детето има майка му, а не аз. Не съм склонна да правя забележки на други деца, или ако се наложи съм свръхлюбезна. Нямам против, ако някоя майка направи забележка на детето ми, ако се налага, но самата аз не го правя, а по-скоро гледам да избягвам всякакви конфликти. Също страшно много искам децата ми да могат да се справят сами във всякаква ситуация, без задължително да тичат за помощ. Реално бих се намесила само в краен случай.

Ако дадено дете не ми харесва с поведението си, просто започвам да избягвам общуване с него, защото не желая да стоя на тръни през повечето време.
Цитирай

София

Иде ми да ги изям! Оглеждам се злобно и търся с поглед майките на проклетите деца. Но, понякога подигравките са невинни и не им обръщам внимание. Естествено, че на 5 годишно дете едно двегодишно му иглежда като бебе и не го намирам за обидно.
Цитирай

София

Аз пък бих казала, че има известна доза невъзпитание при деца, които се подиграват.

И аз така смятам !
Сега на морето имахме случка - две деца на около 5-6 години , бяха окупирали една дървена къщичка в която и Мартин искаше да влезе . При опита му , те отвътре започнаха да му викат , че бил лош и нямало да влиза и да му се смеят , че бил малък  Shocked
Не ми обяснявайте , че не е до възпитание ... Майките им седяха на два метра и пиеха джин ...
Само , че аз го вкарах вътре , казах на малките , че къщичката не е на родителите им и по същата логика аз като по - голяма мога тях да ги изхвърля оттам ... както и , че на по - малките трябва да се помага и отстъпва ...
Стори ми се , че ме разбраха , защото после един час си играха заедно ...
Просто майките им продължиха с джинчето  Thinking

В отговор на въпроса ти - винаги се намесвам !
Цитирай

Аз съм точно обратното на Pipinka значи. В ситуации като тази казвам на детето - къщичката е за всички, отивай смело и да не ти пука. И той отива, какво да прави Smile

Обаче моето момче е по-голямо, а с малката още не съм изпадала в такива ситуации, нямам опит реално!
Цитирай

Подигравали са се с детето ми, той е разглезен, роди се с криви ходила и все още не сме преодоляли проблема, така че се случва да му се подиграват, което ми свива сърцето и после си поплаквам. Но на него не му пука и продължава да си играе с децата, може би ако аз реагирам няма да е така, а като тръгне на училище не ми се мисли, дано да нямаме проблеми. Децата трябва да се оправят сами.
Цитирай

Наскоро и аз попаднах в подобна ситуация. Голямото ми момиченце има проблем с килограмите-35кг.130 см.- 6 год.
Една вечер съседче и подвикна:-
София ,много си дебела. Трябва да отслабнеш.
Аз съм човек на изкуството и съм изключително емоционална.Приех обидата на своя гръб.Едва се сдържах да не му се развикам с най-долни думи.Това че Софи не реагира (само се обърна и го погледна)още повече ме ядоса.-Каза ,че никога не и е говорил друг път така Нейния отговор въобще не ме задоволи и  не пропуснах да я поуча поне да му отговори че е невъзпитано момче да говори така на момиче.Не знам дали съм постъпила правилно,исках да я науча да се защитава
Цитирай

Трудна е тази тематика. Не ми се е случвало до сега, да видя как се подиграват на сашо. Той по принцип е отстъпчив и предполагам, че няма да му дойде от вътре да отговори и да се защити. В яслата имаше един Мишо, дето "бие и хапе" и само оплаквания слушахме в къщи, а когато питаме, а ти какво направи, отговорът е предсказуем - нищо. Ще следя развитието за някоя ценна идея.
Цитирай

Резерват "Северозапад"

Трудно ми е да дам точен отговор....според ситуацията.
В началото на спора, който после се превръща в подигравка, не се намесвам. Дъщеря ми, за мое учудване Wink, започна да не отстъпва лесно. Ако видя, че нещата отиват на зле, когато тя ме погледне с насълзени очи и търси подкрепа Crying or Very sad, тогава се намесвам. Правя забележка. Засега не ми се е налагало да прибягвам до други методи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 52 отговора