не иска зеленчукови пюрета какво да правя?

  • 1 673
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Момичета дъщеря ми отказва зеленчуковите пюрета, просто неиска да ги яде и тва е. Максимума е 4 лъжички, а трябва да яде по цяло бурканче какво да правя?

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Колко сте големи?

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 398
Пробвай различни комбинации от зеленчуци,така ще разбереш предпочитанията на бебока smile3521Една мама тук във форума беше писала,че детето обожава тиква и във всички пюрета слага от нея

# 3
  • Мнения: 1 877
Дарин също им се цупи и затова се принуждавам да му слагам по малко захар -тогава го омита цялото...Даже мислих тема да пускам,защото не ще диването без захар!!!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не слагай захар Naughty.Не му давай 2-3 дни пюрета, за да не се отврати от тях.След това опитай да ги смесиш с малко АМ.
 Пюретата ти ли ги правиш, или са купени?

# 5
  • Мнения: 1 877

 Пюретата ти ли ги правиш, или са купени?
Аз си ги правя пюретата...
ама с какво да го лъжа,че да ги яде?Ще взема да му слагам по малко АМ,пък дано да му хареса...!

# 6
  • Мнения: 1 155
 на 5 месеца е, слагам им адп. мляко вътре.Купувам на хип защото ходя на работа и нямам възможност да правя домашни.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Е не бързай толкова ще прояде.Давай му основно АМ и пюре колкото хапне постепенно ще прояде,мъничка е още.Моя близо месец не можех да му пробутам повече от няколко лъжички,а сега и две ще изяде.Пробвай и на друга марка,големия не харесваше Хип.

# 8
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не бързай да изяжда цяло бурканче. Колкото иска толкова. И след това дохранвай с АМ.
Пробвай пюретата на Гербер. Страшно вкусни са. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз започнах в началото да й давам пюрета на Хип,харесваха й само тези с тиква,отвращаваше се от всякакви тиквички,броколи и т.н.Започнах да й правя същите комбинации като купените пюрета,но домашни-яде ги и ушите й плющят!В готовото пюре винаги слагам 1 м.л. АМ.Ти пробвай с мляко в пюрето,пробвай да прибавяш някой зеленчук,който му харесва,въпреки,че това крие риска да яде всичко само ако има от този зеленчук в него.А и ако не му харесват домашните,пробвай пък с купени.Може да сте обратният на нашия случай.

# 10
  • Мнения: 1 230
Бих пробвала само картофи и с добавено АМ, както те е посъветвала Биляна  Peace
Иначе захранвах с готови на Ганчев и след това започнах аз да си ги правя  Peace

# 11
  • Мнения: 2 849
И аз имах подобен проблем  с готовите пюрета,повечето  ги приготвях и детето прояде .Друга тема е ,че сега не яде нищо . Tired

# 12
  • Мнения: 1 986
  Пробвай да добавиш малко кърма/АМ в пюрето Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 593
Ами пьрво не го приемай на живот и смьрт моята принцеса тиквички , броколи и карфиол не яде дори не си отваря устичката само по миризмата ги познава Mr. Green кво да се прави вьпрос на вкус така че когато искам да разнообразя яденето бум пюрето в млякото + биберон с позиций и го омита.Вече не се вживявам че то и аз не ги ям тези неща пьк и повечето хора мисля newsm78

# 14
  • Мнения: 4 784
Моят син тотално отказва зеленчукови пюрета под всякаква форма и вид, без значение купени или домашно приготвени, с мляко или без. На всичко отгоре и лъжица да не види, даже и кашата през биберон му я давам. Вече в чудо съм се видяла...И с АМ съм смесвала, все си е тая. 10 вида лъжици съм му давала, пак не ще. Захар не съм слагала, нямам и намерение. Незнам как ще се справим.

Общи условия

Активация на акаунт