Трудна дилема

  • 2 703
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Момичета,
наскоро (без повод за щастие) се замислих над един труден въпрос. Ако установите, че сте бременна, но знаете примерно, че са ви облъчвали, пили сте "непозволени" за бременна жена лекарства или нещо др. такова и има опасност плода да е увреден, или даже ви кажат, че виждат увреден плод бихте ли направили аборт? Бихте ли задържали детето разчитайки на това, че природата си знае работата?
Аз зная, че и за двете тези има различни доводи. Но мислейки за това не можах да реша за себе си какво бих направила.
Кажете вие как бихте постъпили?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Дано никога не ми се случва, но да, при такава ситуация бих направила аборт. Не мога и не искам да поема риск да родя бебе с увреждания. Нека ме гризе съвестта цял живот за направения аборт, но да не обричам умишлено детето си на инвалидизация. Дано, дано да не се случва, никой не е застрахован!  Praynig

# 2
  • Мнения: 3 698
Наистина трудна дилема Sad.
Ако лекар види ясно, че плода е увреден бих се консултирала с още специалисти.Ако ясно се вижда сериозно увреждане не бих разчитала "че природата си знае работата", в смисъл, ако фактите са категорични ...  Confused
На теория бих казала-понякога аборта е по-щадящото решение, не за родителя, за детенцето, всичко зависи от степента на уврежданията.Когато се дават мнения за подобно нещо, на тях аз гледам само като теоритично решение, но си мисля, че човек, категорично заявил "избирам аборт", съвсем няма да е категоричен ако подобно нещо се случи с него.Както и обратното, едва ли някой отговорил "ще задържа бебето, каквото и да стане" би бил толкова сигурен в избора си, ако се изправи пред подобна дилема.
В реалния живот/дано никога не се налага/ не знам как бих реагирала.Когато човек се изправи пред подобно нещо, целия му мироглед се променя.Това е нещо, което единствено и само родителя може да реши.Както сама казваш доводи може да се намерят достатъчно като защита и на едното и на другото.
Не зная дали ти или някой твой близък е пред подобна дилема, аз не можах да ти дам категоричен тговор, защото не зная как бих постъпила, единственият категоричен съвет, който бих дала е-възможно най много консултации с различни добри специалисти...

# 3
  • Мнения: 3 537
Да,бих.

# 4
  • Мнения: 8 447
Бих направила аборт.
Случи ми се след облъчване,мъртъв плод в 16 седмица.Ако бях разбрала по-рано,щях да си спестя кошмарен аборт,почти раждане. Казаха,ми,че ако беше оцеляло,резултатите са щели да бъдат тежко заболяване и мъки цял живот и да бъда благодарна,че така е станало.

# 5
  • Мнения: 3 914
Имаше такава тема в друг подфорум,естествено това е въпрос с много гледни точки и никой незнае точно как би постъпил в такъв момент,а и какви са факторите около него,но виж тук,разгледай,има доста интересни мнения Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129662.0

# 6
  • Мнения: 263
Благодаря ви, момичета!
Аз исках да зная точно вашите мнения и за това пуснах темата тук. Ще изчета и другата тема, обаче. Много благодаря още веднъж.

# 7
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Бих  Sad Не бих желала да обрека едно дете да страда цял живот, а покрай него и семейството му Sad

# 8
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да, бих.

# 9
  • Мнения: 2 116
Дано никога не ми се случва, но да, при такава ситуация бих направила аборт. Не мога и не искам да поема риск да родя бебе с увреждания. Нека ме гризе съвестта цял живот за направения аборт, но да не обричам умишлено детето си на инвалидизация. Дано, дано да не се случва, никой не е застрахован!  Praynig

Напълно подкрепям!  Peace Дано на никого не се случва обаче!  Praynig

# 10
  • Мнения: 3 591
Малкия ми син беше с 5% шанс да оцелее. Бах бременна с 2 бебенца, едното не оцеля. Когато обаче се разбра, че въпреки кръвоизливите бебето се развива и расте и явно ще оцеле, ми казаха, че има 90% вероятностт от някакво увреждане на централната нервна система, че плода не се храни достатъчно, немогат да преценят колко кръв отива до него, колко кислород и т.н. колко е отлепена плацентата, съсиреците в матката си стояха през цялата бременност и си ги "родих". Никой до последно не ми даваше големи надежди. Казваха, че има и шанс всичко да е наред.Малки. Но ги има. Не правих нито амниоцинтеза, нито троен тест. Бях готова да приема детето си такова каквото е. Каквото ми е писал Господ.
Родих малко, но ЗДРАВО бебе. Благодаря на Господ за което  Praynig Така,ч е понякога се случват и чудеса.... бебето ми с 5-те % шанс да живее сега ме нарича МАМО и ми се усмихва...

Месеци след раждането на бебето ми разбрах, че батко му е със състояние което не се лекува. Години, след като се беше родил... Много ми беше трудно да приема мисълта ...
Днес 18 месечния ми с голяма вероятност за увреждане син говори и разбира почти колкото 4.5 годишния.... роден от безупречна бременност. 

Затова смятам, че не аз съм тази която може да дава присъди. Господ ще ми даде само толкова колкото мога да понеса. Имам 3 деца и 3 ангелчета на небето - дълбоко в сърцето си вярвам, че ангелчетата са там за да бдят над децата ми  и да ги пазят. А аз каквото мого ще направя за да са щастливи. Независимо дали здрави или не. Те са моите деца - най-умните, най-красивите и най-прекрасните за мен.

# 11
  • Мнения: 2 567
Много пъти съм си задавала този въпрос. Тъй като има голям шанс второто ми дете да е пак с увреждане, а съм против аборта, предпочитах да нямам друго. Но природата си казва думата и все по често копнея за още едно детенце. Решила съм обаче, че няма да се подложа на изследване и няма да искам до последно да знам болно или не е пак детето ми.
Споделям мнението на Деси, че Бог няма да ми даде повече от колкото мога да нося и ще приема последствията от решението си.
Може за някой това да звучи глупаво или дори жестоко, но и аз като Деси не смятам, че имам право да давам присъди.

# 12
  • Мнения: 869
Преди година бих поела този риск(преди да родя бебчето си,което е с увреждания).Нямаше вообще да се замисля,защото мислех различно.Бях оптимистка.Сега след всичко което се случи бих направила аборт и никой и нищо не би могло да ми промени решението.Не мога да си позволя да подложа семейството си отново на този кошмар.

# 13
  • Мнения: 3 914
[desi]    bouquet,безкрайно уважавам хора като теб Hug

# 14
Да,бих направила аборт.

Общи условия

Активация на акаунт