???Брой хранения???

  • 564
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте мами,
Нуждая се от малко помощ. Мисля да захранвам при навършени 6 месеца и да започна със оризова каша, тъй като маката се роди по рано и беще много мъничка та да я подсиля, въпреки че си наддава много добре. След като въведа новата храна наобяд след колко време да мина на две хранения с твърда храна, и полсе на 3? Само да Ви кажа, че до 1 г. мисля основната храна да си е кърмата, да не замествам цяло хранене и парво да суче после твърдата храна. Благодаря Ви.

# 1
Aз също съм се чудила по въпроса. Навсякъде пишеше първата година да се храни  след кърмене в удобно за майката и бебето време. Моето дете е захранено на 5 месеца и половина, след като издърпа едана маслина от ръката ми и я нагълта цялата. За съжаление, въпреки проявения интерес към храната много трудно го захраних и до година не изяждаше повече от 30гр. на ядене. Първо давах кърма, после ядене, след това започнах да изчаквам 1ч. преди да дам твърда храна, но детето така и не исакше да яде. В 10м. почнах първо да давам твърда храна, после да кърмя. До тогава бях въвела закуска, обяд и вечеря. На годинка започнах да следвам режима в яслата- закуска 8.30, обяд, 11.30, сън 13.00-15.30, следобедна закуска 16.00 и вечеря 19.00, като винаги съм предлагала първо твърда храна, после кърма. За една година свикна и сега се храни добре. Продължавам да го кърмя на 2години и 1м., но предполагам, както има деца, които много лесно се отбиват, така има и деца, като мойто, които въобще не желаята да се отбиват.
Предполагам, че опита на снаха ми, която живее в САЩ ще ти е по-полезен. Нейният син на 5 месеца изпиваше по 6 бутилки по 180гр. кърма и по съвет на педиатър тя започна да го захранва. Първото, което даде е овесена каша сутрин. Това ме учуди, защото овесът съдържа глутен и се препоръчва да се започне с него 7-ия месец. Но моето дете много се запече, така, че от тази гледна точка не е чак толкова лоша идея.
Следващия месец, снаха ми въведе и оризова каша вечер. Седмия месец въведе и обяда. Тогава е започнала със зеленчукови пюрета- първо жълти- тиква, моркови, сладък картоф, после зелени-грах и зелен боб. След това въведе плодовите пюрета и като извъртя всички плодови и зеленчукови, в  края на 8-ия месец, започна да дава месни пюрета вечер. И така до 10-ия месец, когата започна да въвежда обща храна, на закуска е давала овесена каша, на обяд зеленчуково пюре+ плодово, а на вечеря месно+ оризова каша.

# 2
  • Мнения: 336
Моят съвет, опирайки се на собствените си патила, е да не си правиш много много планове. И аз така си го мислех - първи тази храна, после онази храна, на 10 месеца замествам едно хранене, на годинка да сме с 3 заместени...
Глупости Simple Smile Бебето определя правилата. В нашия случай - не желае да чуе за пюрета и каши и няма интерес към храна, различна от кърмата. Да не говорим че и с кърменето са едни надлъгваници...

# 3
  • Мнения: 545
Ами вече ви е време Grinning Ние почнахме по-рано от вас и да призная - без никави проблеми, обожава лъжицата. Но както са ти писали по-горе - всичко си е до дете. Та значи за кашата - аз започнах да давам постепенно на обед и после докърмвах. Не я подслаждам - тя и така я яде. Пробвах да я правя даже с кърма, но ставаше направо течна. Сега я давам с Фризопеп (уж сме алергични). Преди пет дни въведох картофа - изчаках две седмици да свикне с кашата и да почне да яде около 120-150 мл., но ти пишеш, че искаш да храниш, без да заместваш кърмене, така че това количество може би ще е много. Абе, остави количествата - колкото яде ,толкова. Моето дебне лъжицата Laughing По принцип засега мисля да останем на две хранения (пюре на обед и каша в 3), за попари и тем подобни още нямам концепция Mr. Green Другото - кърма. Успех!!! От сестра ми (нейният синковец е по-голям) знам, че после в 10 ч. се дава попара, аз лично мисля да изчакам с даването й поне до 8-9 м. Успех!!!

# 4
  • до канала
  • Мнения: 518
Аз захраних при навършване на 6.
До края на 7м давах твърда храна само на обяд-зеленчуково пюре около 50-80мл,като чрез него въвеждах и плодовете.
8-я м.започнах да давам каша+плод около 16часа около 80мл.
9-я м.закуска/8м и 15дни въведох глутена/около80мл.
  ОТ 9-месец заместих обедното хранене/заради нисък хемоглобин/.От 10м сме на кухня ,като давам само храната която е въведена.Вечеря все още не съм дала ,но това ще стане следващия месец.Имаме и 5 кърмения.Това е нашият режим.

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Включвам се да следя темата че и нас това ни е на дневн ред Grinning

Общи условия

Активация на акаунт