Дреболиите, без които не можем.....

  • 2 298
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Кои са дреболиите в домакинството,без които не можете?

Ренде за зеленчуци, чували за смет, кухненски ръкавици, прибори за саксийните цветя, гъба-четка за попиване на вода, четки за махане на твърдите отпадъци от чиниите, алуминиево фолио, фолио за готвене, хартия за печене, пликове за печене и още много други.....

Какви уж наглед дреболии използвате,но без тях не можете и в един момент осъзнавате,че те ви спестяват време, нерви, здраве и пр.

# 1
  • Мнения: 229
Кухненската хартия - става и за забърсване на плота, и за печката, че и салфетките замества в бързината.

# 2
  • Мнения: 3 036
Първо престилка, макар че повече ми трябват гащи(имам навик да се бърша в дупето си Embarassed
второ ръкохватки за горещо.
Оттам нататък всяко едно нещо, ако е под ръка още по добре.Имам навик да оставям където ми падне,защото докато готвя съм като фе
фуршия.

# 3
  • Мнения: 531
Първо престилка, макар че повече ми трябват гащи(имам навик да се бърша в дупето си Embarassed
второ ръкохватки за горещо.
Оттам нататък всяко едно нещо, ако е под ръка още по добре.Имам навик да оставям където ми падне,защото докато готвя съм като фе
фуршия.
И аз правя същото.

# 4
  • Мнения: 4 965
1. кухненска хартия или хавлиени кърпи /колкото повече, толкова повече/;
2. "магическите" попиващи гумирани кърпи;
3. ръкохватки за горещи съдове;
4. дървена лъжица;
5. синя гъба за пода;
6. максимално количество препарати;
7. максимално количество подправки...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 779
Белачката за картофи,краставици и т.н.
Кухненската хартия
Ръкохватките естествено
Гъбки и попивателни кърпи
Кърпа за ръце

Основните са тези  bowuu

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 20:40 от elix

# 6
  • Мнения: 1 172
- Качествен нож. Имам 2-3 такива и само тях ползвам.
- Отварачки за всички видове винтови капачки на бутилки и буркани, отварачка за нормални капачки
- Белачка за картофи, която ползвам за всичко - краставици, ябълки, круши, киви,...
- Резачки (вкл за ананас - много ценна ми е тя, направо е удоволствие да сервирам ананас)
- Каничка за микровълнова 
- Подвижен душ на батерията на мивката в кухнята
- Мелачка за отпадъци

и други по-дребни нещица...

# 7
  • Мнения: 531
Тъй нашумялите микрофибърни кърпи.
Оцет в пръскалото-използвам за почистване.
За останалото ще повторя горенаписаното:добре наточени ножове,моето "моминско" ренде,а мъжът ми не може без Бьорнер ли се казва и без картофобелачката, която за мен е безполезна, тъй като съм левичар.

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Кухненската ролка;
"всичко"белачката Mr. Green
кухненски кърпи,
една малка пластмасова дъска за рязане- почиства се лесно и съхне бързо, за разлика от дървената;
кутията за хляб, добро скривалище е за бонбони и шоколадчета  Laughing от малкото Терминаторче;

# 9
  • Мнения: 2 309
днес ми се счупи картофобелачката и щях да си отрежа някой пръст, докато обеля картофите с нож, та белачка е едното; скаричка за сандвичи / уред е, но е толкова малка, че минава към дреболиите /; помпа за бутилките с минерална вода; моп; кърпи за ръце /докато готвя намокрям поне една, не мога да понасям да са ми мокри ръцете/ ...за други дреболии не се сещам.

# 10
  • Мнения: 2 401
Гумени ръкавици, нищо не пипам без тях. И препарати за пода - лъскам  през ден като гламава. Някои помещение и по няколко пъти дневно.

# 11
  • Мнения: 393
Картофо белачката, попиващи кърпи, кърпа за ръце, ръкохватка за горещо, кухненски ролки, салфетки, торби за смет, препарати за почистване, сигурно има и още но в момента за това се сещам

# 12
  • Мнения: 8 999
кухненската хартия на ролка - освен вече изброените й достойнства, аз я ползвам и за миене на прозорци /много мразя да пера парцали/
моп и микрофибър за под /и за всичко останало/
белачка /естествено!/
алуминиево фолио /животът ми се струва безмислен без него!/
антистатичен препарат за дърво
пластмасова дъска за рязане
силиконови ръкохватки за горещо
тефлоновите съдове за готвене

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
гледам да не завися от вещите, ако нещо ми липсва го заменям и толкова.
дали ще избърша праха с мокри кърпички за прах, със сухи, с парцал, с или без препарат - все ми е тая. което ми попадне първо.

имам и дървена и пластмасова дъска - мога и без тях, режа на пръст Laughing

общо взето съм гъвкава в това отношение.няма нещо, без което да не мога. има неща, които ми спестяват време - микрофибърната кърпа за миене на стъкла, найлоновото фолио...

единствено държа ножът ми да е хубав. сега ползвам един, който баща ми е направил преди 20г. пасва идеално в ръката ми. ръката ми е малка и купешките ножове са ми неудобни и големи, а и стоманата им не е като на моя Wink.

а и без прахосмукачка не мога...

май са само тези 2те неща като се замисля Thinking

# 14
  • Мнения: 161
В кухнята имам какви ли не дреболии....но голяма част от тях дори и да ги няма – ще им намеря заместител и няма да ми пречи.

Обаче нещата които са ми незаменими в кухнята са няколко:

- картофобелачката  и ножа за рязане на зеленчуци на Солинген. Аз също държа ножовете за рязане да се качествени. Вече 7-8 г. ги ползвам, ако не и повече.... Много са ми удобни. Стоманата не се захабява, дръжката прилепва за ръката. Ако ми се счупят – пак такива ще си търся да си купя. Заслужаваха си инвестицията – бая пари струваха на времето, пък и сега де, но не съм проверявала цените.

- огнеупорна стъклена дъска -   мястото в кухненския ми бокс е много ограничено – един шкаф 1.20 м барабар с мивката – та него го ползвам за всичко.
 Върху тази дъска слагам горещите тенджери от котлона, тавата отфурната, и няма опастност плота да ми се повреди.
Дъската е прозрачна, на силиконови крачета – и това позволява да не се задържа вода отдолу, защото ми е точно до мивката. 
Много ми е удобна, практична е. Ако я нямах, до сега сигурно 5 пъти да се е наложило да сменям кухненския плот.

- пликовете за печене на пиле или риба – много са удобни.

- филтър за вода със сменяем патрон (подобно на каните Брита само че се монтира на чешмата и превключваш когато искаш да напълниш вода за пиене, чай. Не се налага да мисля дали каната е напълнена с вода, а винаги имам подръка,  не ми заема място в иначе и без това малкия кухн.бокс.

- стъклената кана за микровълнова -1.8л. - ползваме я почти всеки ден. Бях счупила една, и направо се поболях докато не си намерих друга почти същата. Все едни от по литър продаваха, пък по-големите не ставаха за МВ. Големи обиколки, но накрая си намерих точно каквато исках.

- рендето Вьорнер , и по-точно - Приставката за  рязане на ивички е просто незаменима.
Салата от зеле става на идеални равни и тънки лентички. Бързо и лесно. Става и за рязане на чипс.
Другите части от рендето почти не ги използвам и съм ги скрила в дъното на един шкаф. Ще се радвам ако някой каже някое хитро приложение за тях.

- препарата за почистване на загорели мазнини “Магия” – онзи със жълто-зеления цвят – с него чистя освен печката и фурната, ами и плочките и микровълновата. Не ми съсипва кожата, (радко ползвам ръкавици) пък много добре чисти. Използвала съм го дори и за изпиране на мазни петна от дреха – действа.

Е, за сега това се сещам, ако друго ми хрумне – ще допълвам.

Общи условия

Активация на акаунт