Жена от " класа"....

  • 12 460
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
Василиса,писали сме едновременно Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 3 392
Василиса, няма общо едното с другото.
Влизаш в различни плоскости, щастието и класата??
Защо смяташ, че една жена, която подскача от радост при вида на умрял плъх има повече шансове да бъде обичана от една жена, която се наслаждава на картина на Ботичели, примерно?
Същият въпрос бих задала и по отношение на качествата като майка.

# 62
  • Мнения: 3 268
И жената от класа и скачащата боса около умрял плъх си имат своя чар.Аз не правя сравнения,просто казвам свое мнение как се става жена от класа.Според мен тя просто се ражда такава,ген и добро възпитание.Това е.

# 63
  • Мнения: 668
Жаклин Кенеди, Коко Шанел, Гуинет Полтроу!!!

Това са за мен примери за жени от "класа".

Иначе темата е доста обширна, а в момента нямам време да размишлявам.

# 64
  • Мнения: 73
Колкото до парите...
Ницше има една теория за класата на робите и класата на господарите. Ариктократизмът, според него е състояние духа преди всичко. Също както можеш и да си роб по душа и да си фрашкан с пари.А, бе, няма значение, важно е как се чувстваш и да не се сравняваш с другите или да ги коментираш, принизявайки ги по схемата на баснята за лисицата и гроздето "кисело е", "ако не можем да сме като другите, да сме поне срешу тях" - илюзорна утеха newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 3 392
Стефани, аз не отричам чара на едната и на другата.
Но опрделено не съм съгласна, че едната има повече шансове да бъде обичана от другата, или да бъде щастлива, или добра майка, любовница, съпруга или каквото и да било.
Нито смята, че класата е "рамка".

# 66
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ази, обяснявам защо аз не искам да бъда жена от класа.
Често това е въпрос на избор. Всяка жена (добър папагал!) може да се превърне от неугледно девойче без произход в жена от класа. Гледала съм го във филми.  Laughing
Не мога да се сетя за нито една "дама от класа", която да е била обичана и щастлива. Пък аз искам да съм обичана и щастлива.
П.П. Ами сега? Открих, че предпочитам Ботичели пред умрял плъх. Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 2 952
нали знаеш - 10  човека - 10 мнения ....зависи  от  възприемането

# 68
  • Мнения: 146
Az puk pod "jena ot klasa" ne viziram 'bogata jena"..jenata moje i da e ot kalsa, i da ne e tolkova dobre materialno..Pod klasa az razbiram stilno oble4ena, iz4isteno,bez ili6ni bijuta.. 'Malkoto e pove4e" , ne natrap4iv grim, cuzpitana, elegantna..Mnogo govori pohodkata za klasata an jenata, za da e 'klasna' trqbav da e graziozna,plavna.. Ne smqtavm ,4e e ot jenite ,sled koito podsvirkvat ot stroejite,ako razbirate kakvo imam predvid.. Za6toto umee da respektira,bez da e nadmenna.. Znae kakvo i koga da poiska, ne e nahalna, No e postoqnna.. Spored moite razbiranie TQ trqbva da izkarva sama parite si,da e nezavisima .. Ne biva da si pozvolqva da e obsujdana zad gurba i   Hug

# 69
  • Мнения: 4 300
..Принцеса Даяна или Камила? Жените недоумяват как принц Чарлс може да има Даяна и да избере Камила. Жените недоумяват. Мъжете знаят защо.
А аз се чудя как изобщо някоя жена може да избере принц Чарлс, но това ще нищим в темата за мъжа от класа...

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
Ще ми се да подчертая, че класа не е нито аристократизъм, нито каста, нито скромност.
Ще ми се да припомня, че битието определя съзнанието (когато е налице потенциал).

Ще си позволя да се усъмня във верността на някои дефиниции, давани тук, защото болшинството - в една друга тема - декларираха чистосърдечно, че не разбират смисъла на дрес кода.

Поне 40% са разбрали този постинг.

# 71
  • Мнения: 73
Не ми пука как принц...дрън е избрал тази или онази. По-важно е аз как избирам да живея Simple Smile Thinking Naughty

# 72
  • Мнения: 73
Ивонска, много си надраснала себе си, по-кротко, не ни поучавай, някои от теб сигурно са с километри напред в житейско отношение. Колкото за "битието определя съзнанието" - това са остатъчни познания по философия, които просто не ни вършат работа в контекста на темата.Sorry за приятелското потупване Simple SmileМай излишно приех лично изказването ти. Извини ме пак!  bouquet

# 73
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Понятието "жена от класа" винаги съм го свързвала със "старите"(не на години) френски актриси-Катрин Деньов, Фани Ардан. Още със София Лорен, Грета Гарбо, Марлене Дитрих.
Някакси не ми се връзва със жената-майка, домакиня, жена с обикновен, донякъде монотонен живот.
Иначе интелигентността е задължителна.
Парите и красотата-желателни.

# 74
  • Мнения: 3 268
Стефани, аз не отричам чара на едната и на другата.
Но опрделено не съм съгласна, че едната има повече шансове да бъде обичана от другата, или да бъде щастлива, или добра майка, любовница, съпруга или каквото и да било.
Нито смята, че класата е "рамка".
Ази,теб винаги те разбирам много добре и няма как да не е така при начина ти на изразяване.И съм напълно съгласна с теб.

Общи условия

Активация на акаунт