Имате ли оплаквания от детската кухня?

  • 2 840
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте мамчета, моето голямо бебче вече хапва почти всичко. От време навреме му приготвям домашни пюрета, няма особени претенции към храната. Мисля да го запиша на детска кухня след 1 месец. Надявам се, че храната е приготвена с "особена грижа към детето"! Но какво може да не й хареса, какви са вашите оплаквания (ако има такива).
Благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 451
Аз съм много доволна. Нямам никакви оплаквания. Малката хапва всичко с удоволствие (без грис халвата Wink)

# 2
  • София
  • Мнения: 6 772
Аз т.е. ние нямаме оплаквания от кухнята  Simple Smile Храната е вкусна,разнообразна, почти без сол ,десертите не са много сладки ,въобще съобразена е с възрастта.Менюто се изготвя от лекар и си има седмична програма с дадени грамажи и калории.
Имай предвид,че всяка кухня в определените район на София е различна,дано вашата да е като нашата  Wink

# 3
  • Мнения: 1 984
ми то е нужно само веднъж да го разболеят.... и да ти стига за цял живот. така бяхме с каката. сега за малката беба - никаква кухня.  Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Аз бях много доволна от храната в нашата кухня-в Западен парк.
Единственото нещо, което не ми харесваше, беше, че грахът не беше достатъчно сварен за моите разбирания. Но аз май харесвам мнооооого добре сварен грах. А онзи малко ми хрупкаше.
Никакви други забележки нямах.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз не съм от София,но примерно никога не давам десертите/нишестета и кисели/,а ядене като пиле фрикасе,сиренова каша и или нещо си с бял сос също не давам.То вътре само топки брашно.От супите съм доволна и от манджичките без гореописаните.

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
нямам оплаквания, добре че е кухнята.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз съм доволна.И малката яде всичко / зеленчуково пюре и кисел вземаме сега /

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Кухните са различни, трябва да видите вашата дали ще ви хареса. Ние сме доволни от кухнята в Павлово и детето си изяжда всичко. Този месец я записах на една частна - Juniormenu - тя не я харесва защото продуктите са почти сурови и хрупкат. Дори днес пуснах тема за това ...

# 9
  • Мнения: 2 885
От кухня до кухня разликата е от земята до небето.

От навършване на 1 г. детето се храни всекидневно от ДК Ози..
Аз съм изключително доволна от менюто им.
С течение на времето те се стараят да предлагат на клиентите си все по-добри услуги.

За две седмици тази отпуска взимахме от ДК Бургас. Свекърва ми ми проглуши ушите как сме пръскали по 4 лв. на ден за частната, а пък виж държавната била толкоз хубава и евтина. Детето не я хареса, нищо не вкуси освен кремчетата /за ужас на свекито как това дете не яде нищо/. Върнахме се тази неделя, в понеделник поръчах от Ози и детето омети всичко и за още ревеше.

Недостатъците на ДК Бургас са: /според мен/
• За 3-та група храната е смляна, не е на пърченца.
Децата, ползвали ДК, не знаят да дъвчат в яслата според повечето познати мами.
• Еднообразно меню, само пилешко и нишестета за десерт.
За 2 седмици имаше 1 път грис, 1 кисел и 1 бисквитена торта /нишесте с бисквита/
• Разбрах, че ще премахват 1-ва група според новите изисквания за захранване.
• Преди време тази същата кухня е предлагала много по-разнообразно меню, сега обаче нещата са други
• В менюто на Ози се слага минимално количество сол, в ДК Бугас не се слага въобще.
Хем е плюс това, хем след 1 годинка мисля, че може би и минус. Храната дори на мен ми се стори безвкусна спрямо Ози.
• Това с бурканчетата спрямо еднократните опаковки за мен си е минус, но да не задълбаваме чак толкова.
Не правя реклама на едната спрямо другата кухня.
Каквото яде детето и му харесва - това е най-важното в случая!
Критериите ни са различни, всеки избира според възможностите си.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Знам, че всички детски кухни (по градове и квартали) са различни, но все пак не мога да не кажа какво показа изследването на ХЕИ на 12 детски млечни кухни в гр. Пловдив: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149572.0

# 11
  • София
  • Мнения: 6 772
..... Ние сме доволни от кухнята в Павлово и детето си изяжда всичко....

И ние сме към нея ,наистина е много добра кухня  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 242
Наистина всички детски кухни са различни, но е много различно и субективно мнението на потребителите. "Доволна съм" за една майка може да е "Ужасно" за друга..
Аз лично не давам кухня, дори не съм го пробвала..
Кумата ми ползва вече повече от 2 години с малката и е МНОГО доволна. Но за мен храната, която взима е  Sick
  • Менюто е постоянно едно и също - всяка седмица, всеки ден знаеш какво ще има - никога не са го променяли (поне за 2,5 г. откакто имам наблюдения)
  • Манджите и супите нямат особена разлика - всичко е бульонче с разни плуващи парченца  Crazy
  • Десерта ВИНАГИ е кисел или грис (с компот, нектар или сладко). Той също е страшно рядък и дори като изстине не приема някаква форма.
  • Няма различна храна за различните възраст - от 6м. до 2г. всичко е едно и също - и състав, и консистенция, и количество.
  • Шефката на кухнята е супер подкупна и ако не й бутнеш няма записване  ooooh! (това малко встрани от темата, но абсолютно си подбира децата, които записва - първо иска цялото родословие, кой къде работи блабла - и накрая си казва какво иска, за да ти запише детето - пари, продукти, помощни материали..) ..

# 13
  • Мнения: 2 197
Аз бях много доволна от храната в нашата кухня-в Западен парк.
Единственото нещо, което не ми харесваше, беше, че грахът не беше достатъчно сварен за моите разбирания. Но аз май харесвам мнооооого добре сварен грах. А онзи малко ми хрупкаше.
Никакви други забележки нямах.
Това важи и за нашата кухня (на Хан Аспарух). Аз лично съм много доволна от нея. Има доста голямо разнообразие. Дъщеря ми изобщо не е капризна и яде всичко. Много рядко има нещо, което не и харесва. Единственото, което ме дразни в кухнята, че понякога бурканчетата са много мръсни (по-скоро ръждясали). И като си спомня спри записването как ми преглеждаха бурканчетата под лупа сега ме дразни, когато получа ръждясало бурканче. Но проблем с храната никога не съм имала.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 197
Въпросът е зададен от майка, която живее в София. Така че каква е ситуацията в Пловдив няма особено значение. Впечатления от 2 пловдивски кухни и аз имам и-както съм писала и друг път-положението там няма нищо общо с положението в софийската кухня, от която съм взимала храна. За съжаление.
От "онези" 2 пловдивски кухни вземах точно по за седмица и се отказвах.

Пиша го с най-топли чувства към Пловдив-все пак преди да стана "софиянка" бях "мома-пловдивчанка". Така че не се перча ни най-малко с това, че сега тракам с токчета по жълтите павета.

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Да, прочетох, че е от София - но ако правилно схващам, пита по принцип какво да очаква и за какво да гледа Simple Smile Затова и казвам - това са общи изисквания за детската кухня, които би трябвало да се гледат за всяка детска кухня, това са общоприетите стандарти (кой доколко ги покрива е друг въпрос). Приложените таблици за мен също бяха интересни - да се разбере какви точно са тези изисквания.
В другата тема аз също съм споделила топли чувства за кухнята в яслата, примерно.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 197
Така де-какво да очаква.
Да очаква доста по-добра картинка от пловдивската-това искам да кажа.  Peace

# 17
  • Мнения: 8 242
Пак сме прецакани  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 157
нямам оплаквания, добре че е кухнята.
feeding

# 19
  • Мнения: 164
Благодаря на всички, без значение от кой град  Hug  Разбрах - ще опитам с ДК! А ако не стане - ще готвя  cook

# 20
  • София
  • Мнения: 167
В Ози ли бяха сготвили миналата седмица някаква мусака с лют червен пипер...? Чух кварталните майки да се възмущават, че даже не си направили труда да им се обадят след като получили първите оплаквания... Crossing Arms
А иначе и аз съм за ДК - опитайте, а детето ще си каже само  Hug

# 21
  • Мнения: 2 885
В Ози ли бяха сготвили миналата седмица някаква мусака с лют червен пипер...? Чух кварталните майки да се възмущават, че даже не си направили труда да им се обадят след като получили първите оплаквания... Crossing Arms
А иначе и аз съм за ДК - опитайте, а детето ще си каже само  Hug

Не знам за конкретната случка, тогава бяхме на ДК Бургас Wink
Но за 1 година са дали един път загоряла грахова супа /веднага им се обадих по телефона/ и солено картофено пюре /пак исках обяснения/. Но дават риба, пуешко и заешко, за разлика от други кухни.
Доста сме си говорили с тях по темата хранене и много им се кефя, че вървят в правилана посока.

Знам, че в Бургас се е готвило със сол преди време и за 3-те групи. Е, сега няма. Една майка е вдигнала луд скандал по темата.
Е, значи има наченки на гражданско мислене. Ако си търсим правата и другите държавни кухни щат-не щат ще трябва да подобрят менюто и хигиената. Това не зависи от друг, а от нас самите.  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 233
Бях я записала, вземахме храна от кухнята около месец, но тя не яде и се отказахме.

# 23
  • Мнения: 4 362
Аз нямам оплаквания от кухнята,защото изобщо нямаме кухня в града  Crazy

# 24
  • Мнения: 5 026
За Плевен- напоследък всичко е с кайма, веднъж седмично-пилешко, а за десерт- само нишестета. Просто  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 46 430
За Люлин - известно време следях храната, която взимаха моите приятелки ии в крайна сметка се отказах да я записвам, защото намираха разни неща от рода на кибритени клечки, както и част от вчерашния десерт по буранчето със супа, десертът задължително е нишесте или кисел, яйцето се въвежда прекалено рано.

# 26
  • Мнения: 814
Ние сме на Хер Бебе (частна). И хубави, и лоши неща съм чувала за нея, но на малкия засега понася добре. Хубавото е, че обикновено редуват вида месо - пуешко, телешко, риба, свинско, пилешко. Надявам се да продължим на нея

# 27
  • Мнения: 7 640
......... Мисля да го запиша на детска кухня след 1 месец. Надявам се, че храната е приготвена с "особена грижа към детето"! Но какво може да не й хареса, какви са вашите оплаквания (ако има такива).



питай за конкретната кухня, която имаш предвид, защото разликите са значителни Peace

# 28
  • Мнения: 393
Аз съм доволна от ДМК в Бургас. Детето вече не иска и да помирише купешки пюрета, та дори и на ХИПП. Две неща обаче ме дразнят .. понякога се намират лекоръждясали капчки и това, че десертите винаги са нишестени.

# 29
  • Мнения: 27 524
Нямах никакви, всичко беше наред  Peace

# 30
  • Мнения: 1 701
Аз съм доволна в общи линии.
От време на време имат изцепки, като напр. много рядка супа, крем-какао /но все пак кухнята е до 3 год./, люспеста леща... но това са бели кахъри - като не ми харесва - не давам, все пак това са редки случаи.  Peace

# 31
  • Мнения: 865
а къде се намира въпросната ДК Бургас?/извинете ме за невежеството,на нас тепърва ни предстои/ Hug

# 32
  • Мнения: 5 362
Докато взимах храна от ДК не съм имала никакви оплаквания.Готвеха много вкусно Peace

# 33
  • Мнения: 288
Една година вземахме детска кухня и бях доволна, бебка си я хапваше с удоволствие.Голямо улеснение е за мамите, иначе кога  ще мога да смогна да сготвя 3 манджи и да свърша всичко останало. Относно разнообразието - вкъщи пак може да се дават допълнително плодове и зеленчуци, все пак  кухнята не покрива целия ден.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 775
Големият син си хапваше с удоволствие. Нямах забележки към храната. Когато сметна, че не е подходящо менюто- разнообразявах с домашно приготвено. Имаше и нишестета, но и мляко с ориз, гриз.... Доволна съм. Малкото е още  на кърма и отказва всякакви готвени неща. Затова още не съм взимала, но и това ще стане.

# 35
  • Мнения: 1 101
Нямам никакви оплаквания.

# 36
  • Мнения: 265
моето мнение е,4е кухнята в плевен е ужасна,изоб6то нищо не е съобразено за крехките стомах4ета,а си готвят булама4ите и това е ,вземала съм то4но 2 пъти.

# 37
  • Мнения: 393
Докато взимах храна от ДК не съм имала никакви оплаквания.Готвеха много вкусно Peace
ДМК има във всеки комплекс. В "Славейков" раздават на няколко места, за да не се налага мамите да обикалят надалеч.  Peace

# 38
  • Мнения: 2 039
Храната от кухнята е вкусна за Валко, разнообразна е и е супер улеснение за майките.
Нооооо...... помещението, от което се взема, е едно влажно, мръсно, смърдящо на мухъл подземие, където не бих влязла доброволно  Sick Лелката е потна, с бухнала, неприбрана коса,а това само по себе си е абсурдно. Така че нивото на хигиена е под всякаква критика... Tired

# 39
  • София
  • Мнения: 1 775
Реших да започна да взимам от кухнята. За сега взимам от частната и до сега дават само нишесте за десерт. За две седмици само веднъж грис. А на  5.09 основното ястие беше загоряло. Така миришеше  ooooh!. Не работеха на 6. 09, иначе щях да ги накарам да го изядат те.
Ох, дано държавната да е по- добра.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 10:55 от Lovi

# 40
  • Мнения: 1 165
Аз нямам засега оплаквания-храната е разнообразна и прясно приготвена. С редки изключения, малката яде почти всичко.

# 41
  • Мнения: 753
Аз съм доволна от кухнята в нашият град, всеки ден е различно ядене, според мен съобразено с правилата, рабира се намират се и майки, които са 'противници' и предпочитат те да си готвят на децата - аз не съм от тях, не мога всеки ден да готвя различно, не ми е в кръвта, така че съм страшно доволна

# 42
  • Мнения: 966
ДК се справя отлично Peace

# 43
  • Мнения: 98
нямам никакви оплаквания-напротив,даже съм много доволна!!!А пък синчето-той направо я обожава 

# 44
  • Мнения: 1 209
да- еднообразна храна, еднакъв вкус, прекалено брашнени манджи, прекалено много нишесте, използване на консервирани зелен4уци. нищо полезно с една дума. но взимах около месец за да свикне детето ми с вкуса и да се адаптира по-лесно към храната в яслата. взимах и хвърлях половината неща. а кремовете ядеше таткото.

# 45
  • Мнения: 2 908
Нямам.Но различни градове,различни кухни.....

Общи условия

Активация на акаунт