Последно как се прохожда - боси или обувки?

  • 4 002
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Кажете сега, че нещо не можем да се разберем вкъщи, като проходело детето трябва да ходи босо, но докато прохожда трябвало обувки. Rolling Eyes За да не си кривяло крачетата. Кажете какво казаха вашите педиатри.

# 1
  • Мнения: 4 414
точно обратното знам аз...
вчера Чоколина пусна подобна тема -
ето я:)

# 2
  • Мнения: 5 242
Преди няколко дена водих Йоан на ортопед и той каза колкото се може повече време да е бос,никакви обувки особенно в нас.За сега да му слагам дебели чорапи,терлици и т.н. за да не му замръзват крачетата.На вън каза за сега че мога да слагам обувчици(аз го попитах защото му слагам),но да са равни(вътре да нямат едни издути дунапренчета,които уж оформяли свода)ако има нещо да го махам.И ако съм искала да му слагам обувки то трябва да са с мека подметка или както се изрази той тип "цървулки". Лятото като сме на вън ако му слагам сандалки трябва да са задължително с петичка.Но подчерта най-добре е босо,за да закрепнат мускулите от самосебе си  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 228
За педиатъра не знам, но днес гледах по телевизията интервю с шефа на детската ортопедия в Горна баня проф. Владимиров и той каза, че най-добре е боси, ако сезона го позволява, ако не - с меки обувки, но се изказа категорично против твърдите обувки, обхващи стабилно глезена.

# 4
  • Мнения: 918
#Crazy  чудя се още колко варианти ще чуем?
   За босото ходене - аз съм с две ръце за него, но по пясъка, по тревата, по неравна повърхност. В къщи навсякъде е паркет, гладко като стъкло, със засилка стигаш от единия до др. край, да не говорим че ако се пуснеш по чорапи не само че няма да проходиш, ами и с два гипсови ботуша можеш да се снабдиш #Puppy dog .....
   А това, с меки подметки, да не обхващат глезена - ами аз такива обувчици не съм виждала, всички бебешки обувки са до глезена. И цървулки не съм виждала People Angel
Абе имам чувството,че тия лекари като ги попиташ нещо и се чувстват длъжни да ти кажат най-сложния вариант, да не би случайно да решиш, че всичко е много лесно и природосъобразно. Thinking

# 5
  • Мнения: 2 755
По този въпрос ортопедите не могат да достигнат до консенсус #Bad Talk , а какво остава за нас майките. Аз избрах следният вариант - в къщи бос ( по чорапи, терлици ), а навън с буйки.

# 6
Стига с тея ортопеди!Баба ви само при тях е ходила Sign Exclamation Това е някаква нова мода -да се ходи при ОРТОПЕД.Вас като не са ви водили да не са ви криви краката и да сте дюстабани(незнам дали го написах правилно)Ама ще ви кажа едно-буйките са за прохождане я си турете 3-4 чифта терлици да ви видя имате ли чувствителност на крака-не! Разбира се че бос се ходи по пясъка! Grinning

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 828
Цитат на: Ruri
Вас като не са ви водили да не са ви криви краката и да сте дюстабани(


ето от такива изказвания ми се ..... Hands Fist
по-добре си  smile3505

затова най-добрата ми приятелка на 28 г понеже не са я водили на ортопед когато е било време - сега е с смъкнати сводове и на дърти години носи ортопедични обувки, защото никой не и обърнал внимание по проблема с дюстабана.
така, че такива слова недей списва, че не знаеш един ден какво би могло да дойде и до твойта глава, недай си Боже разбира се. Praynig

и тук педиатрите нямат думата с какво се прохожда.
Всяка уважаваща себе си майка, трябва да има личен ортопед за своето си дете и да следва неговите съвети и да се придържа към тях, а не след като децата излязат от пуберитета и започне да ги боли това и онова в областта на крайниците, да се окаже, че са боледували от еди какво си на коленете например (като мен) и да го разберете след 7-8 год когато е късничко вече, а се и оказало, че единият крак май имал и луксации, ама........късно е чадо, мандалото хлопна.....

така, че хайде, ако обичаш недей толкова негативно срещу ортопедите, защото, да се повторя всяка уважаваща себе си майка няма да допусне детето и да не бъде прегледано от такъв специалист.
силно се надявам, че няма такива във форума, освен - теб де.

# 8
  • Мнения: 3 861
Tова е много спорна тема...
Аз се доверявам на нашето педи и според нея трябва да се прохожда с обвки с твърда подметка и свод. Други лекари напълно отричат това, наистина незнам кой е правилния вариант #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Ruri
Стига с тея ортопеди!Баба ви само при тях е ходила Sign Exclamation Това е някаква нова мода -да се ходи при ОРТОПЕД.Вас като не са ви водили да не са ви криви краката и да сте дюстабани(незнам дали го написах правилно)Ама ще ви кажа едно-буйките са за прохождане я си турете 3-4 чифта терлици да ви видя имате ли чувствителност на крака-не! Разбира се че бос се ходи по пясъка! Grinning


По повод баба ми.... Grinning  Grinning  Grinning .... ме накара да напиша ,че :
Аз съм дюстабан и големият ми син страда от плоскостъпие.../много често се оплаква от болки в стъпалата,ако е ходил или тичал продължително навън/,защото не съм се консултирала с ортопед преди 10 години....а и майка ми е била далеч от тази информация.Да се благодарим ,че бебетата ни са родени в такъв етап,че ни съветват ортопеди и има такава "мода" вече .Искрено се надявам със съветите ,които получих сега за Йоан ,да избегна тези проблеми. Thinking
Та по темата-Йоан "ходи"  с обувки с твърда пета ,високи ,обхващащи глезена.Така ни каза д-р Драганов-ортопед във ВМА ....
А пък всеки сам решава.... Sunglasses

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 828
и други майки, които познавам, ще се включат, освен StaM, които за съжаление имат или са имали лично със себе си подбни проблеми, точно защото не са потърсили съвет на специалист навреме от незнание или по друга причина.

и ми е много интересно като чета как така се доверявате на личните лекари по въпроси, по които те изобщо не са запознати. :crazyeyes

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 828
Цитат на: PoliaSp
Кажете какво казаха вашите педиатри.


педиатрите в случая нямат думата.

# 12
  • Мнения: 2 596
Имаме си нова спорна тема Tired .... освен гърнето, де.

# 13
  • Мнения: 2 006
Тук се препоръ4ва децата да прохождат боси.

# 14
  • Мнения: 532
Според мен и тук всичко зависи от ситуацията , от ортопеда , от майката и детето.Например в къщи вси4ко е теракот навсякъде и спалните и нямам килими и пътеки.Как ще го пусна босо детето.Няма , но ако имах килими естествено че щеше да щъка босо.За на вън не може да ходи босо то е ясно.На пясъка да.Май  #Bad Talk ще продължи вечно , но всеки за себе си ще си реши.Аз след няколко месеца. newsm12 Каквото и да избера все ще е грешно за едни и правилно за мен и детето Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт