Новини за катастрофата причинена от Максим Стависки

  • 26 899
  • 686
  •   1
Отговори
Цитат
отговарям късно но сега се връщам от море

Буквално секунда ме раздели от това и моето име сега да се споменава по медиите. Бях предната кола пред аудито и сивика. Ето и пълната истина за това което се случи!

Нямаше изпреварване, колона или каквото и да е. Просто завой който аз бих взел със 70км/ч Максим се опита да вземе с около 160км/ч!!!
Естествено тази скорост я казвам по преценка на око и не гарантирам за верността. Но беше абсолютно очевидно че беше прекалено висока за този завой. Още преди да го видя се чуваше фучене и свирене на гуми, а мина толкова бързо че въобще неможах да видя какъв е джипа. Още преди да се разминем почна да изпуска завоя и мина на няколко сантиметра от мен. В следващата кола, аудито, се удари странично. В по-следващата, сивика, челно. След това сигурно е имало въртене при което е закачил леко един бус и се удря със задница в едно дърво, което е на 2 метра от реката. Метър в ляво или в дясно и щеше да се озове на дъното на реката, както и може би заслужаваше.....

Когато обърнахме и спряхме на мястото, той още не беше излязъл от хамъра.
Тук вече ми се губи точната хронология но ще нахвърлям определени факти.

Двигателя на сивика пушеше, а отзад имаше газова.
Максим твърди че е бил сам, но с него имаше още двама души. Една наточена мадама и някакъв мургав тип, които на бързо се дръпнаха и се смесиха с хората по назад.
Именно този мургав тип извади пожарогасител от хамъра с които ние загасихме двигателя.

Максим твърди че бил помагал.....е ако обикалянето напред назад, държането за главата и викането "мале, какво стана" е помагане.....
е към 30 мин по късно реши наистина да помага ама с ритници точно там където беше шофьора, който беше толкова затиснат и смазан, че само главата му се подаваше изпод волана, който беше стигнал някъде до предната седалка.....

Полицаите които дойдоха, очевидно го познаваха. Той им каза "Просто не ми говори"

По някое време заяви че имал 2 пищова в колата, когато куките го пратиха да ги донесе, на половината път се върна и каза "Абе единия съм го оставил НЯКЪДЕ"

По мое лично и субективно мнение, освен пил, Максим беше и надрусан....


Друго разминаване с информациата по медиите. Двете момчета бяха от пред, а момичетата отзад.
Именно хората в лявата страна на сивика пострадаха най-много, тъй като хамъра ги смаза предимно в ляво. Шофьора е мъртъв, момичето зад него в кома. 2-мата в дясно бяха в съзнание.
Само тях успяхме да извадим в началото, тъй като другите бяха прекалено затиснати и имаше опасност да им навредим още повече.
Тук идва и картинката при която едва се сдържах да не се разплача, по-младото момче лежи на асфалта във видимо лошо състояние, супер трудно приказваше, но единственото което казваше е "къде е БРАТ ми"
Как да му обесня че брат му е на 3 метра от него, смазан в колата, в безсъзнание и плюещ кръв и пяна........


Полицаите които доидоха през повечето време само гледаха, цивилни помагаха и стояха при ранените. Цивилни извадиха газовата от колата...

Първата линейка дойде след около 15 мин, втората след може би 30мин.....

Браво на лекаря който дойде от някъде с лична кола (мисля) и постоянно тичаше напред-назад, напълно се раздаваше. Именно той с малко помощ успя да извади шофьора

Взеха алкохолна проба с дрегер може би час по-късно....а кръвната сигурно е била часове след това

Максим беше по анцунг и потник, и нямаше нищо общо с интелигентния тип на който се прави по телевизията. Не бих го познал ако не ми бяха казали че е той. Честно казано преди ми беше симпатичен, т.е. образа по телевизията....


Не гарантирам за пълна точност на нищо от казаното, бях в състояние в което едва ли съм имал много правилна преценка за каквото и да е.....

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 06:26 от Lubi

# 1
# 2
  • Мнения: 7 837
Добре де, като е имало толкова много свидетели, защо се мълчи? Има ли из пресата коментари на свидетели?

п.п. Линкът нещо не ми се отваря. Това постинг на потребител в някакъв форум ли е?

# 3
  • Мнения: 1 329
Мълчи се защото е известен. Защото е бил предупреден минути преди това да не кара с такава скорост. И не е задържан ,или поне свален от колата за определени часове.
Защото действието се развива в Бг, и защото това е един безумен път по който се кара.

И е повече от ужас.....

# 4
Защо ли не се учудвам за някои факти ?
Първо се писа навсякъде, че Максим е бил сам, после започнаха да пишат "Максим сам е карал колата си" , което не е едно и също.

# 5
  • Мнения: 4 447
Една дълбока въздишка.... какво да се каже в този случай?  Sad

А случайно на някой да му направи впечатление,че вече не се говори за това в новините? Какво очакват - да забравим ли? Thinking

И наистина ми направи впечатление, защо навсякъде, сякаш с дебела черта се подчертава, че той е бил сам, че карал колата си сам.....


# 6
  • Мнения: 2 161
Една дълбока въздишка.... какво да се каже в този случай?  Sad

А случайно на някой да му направи впечатление,че вече не се говори за това в новините? Какво очакват - да забравим ли? Thinking

И наистина ми направи впечатление, защо навсякъде, сякаш с дебела черта се подчертава, че той е бил сам, че карал колата си сам.....



По този повод,в Тази сутрин по БТВ казаха,че прекратяват случая с полицаите,които са го спряли,защото нямало свидетели.И водещата коментира,че всъщност свидетели е имало-Ставийски и още двама.Тези двама ли е имала предвид?

# 7
  • Мнения: 4 447
Една дълбока въздишка.... какво да се каже в този случай?  Sad

А случайно на някой да му направи впечатление,че вече не се говори за това в новините? Какво очакват - да забравим ли? Thinking

И наистина ми направи впечатление, защо навсякъде, сякаш с дебела черта се подчертава, че той е бил сам, че карал колата си сам.....



По този повод,в Тази сутрин по БТВ казаха,че прекратяват случая с полицаите,които са го спряли,защото нямало свидетели.И водещата коментира,че всъщност свидетели е имало-Ставийски и още двама.Тези двама ли е имала предвид?

Още една въздишка.
Просто не знам до къде може да стигне наглостта... Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 2 849
 Tiredдуми нямам  .Каквото и да стане ,леко ще му се размине .Няма правосъдие и това си е ,всичко скрито-покрито .

# 9
  • Мнения: 2 161
В началото бях доста умерена,защото не бях сигурна във вината му.Но сега не мислите ли,че дори и да не го осъдят,тази трагедия ще попречи на кариерата му?Нищожно изкупуване на вина,но все пак за него това е достатъчно изкупление.Предполагам,че кариерата е всичко за Ставийски.

# 10
  • Мнения: 822
Ох, много ми е мъчно момичета... Молете се за Мануела, познавам я лично и сега като чета разказа на свидетеля, плача със сълзи... Молете се с мен да се събуди...  Cry

# 11
  • Мнения: 4 447
Шанел, ако ти кажа, че хич не ми пука за кариерата му  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 2 161
Ох, много ми е мъчно момичета... Молете се за Мануела, познавам я лично и сега като чета разказа на свидетеля, плача със сълзи... Молете се с мен да се събуди...  Cry
Убедена съм,че ще се събуди.Кураж.

# 13
  • Мнения: 4 447
Ох, много ми е мъчно момичета... Молете се за Мануела, познавам я лично и сега като чета разказа на свидетеля, плача със сълзи... Молете се с мен да се събуди...  Cry
Убедена съм,че ще се събуди.Кураж.

Казаха преди време, че имала подобрение, че не била с мозъчна смърт!  Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 2 161
Шанел, ако ти кажа, че хич не ми пука за кариерата му  Crossing Arms


Ох,съгласна съм.Но за него сигурно в нея е смисълът.

Общи условия

Активация на акаунт