Вечеря - нощно кърмене

  • 901
  • 17
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Мили мами, чудя се, ако започна да давам твърда храна за вечеря (например каша или банан с мляко), дали няма да успея да отуча бебчо от нощното кърмене?

# 1
  • Мнения: 8 242
Нц Simple Smile
Яде си вечер много стабилно манджа човека, ама се буди 20 пъти  Crazy

# 2
  • Мнения: 865
Пробвай,но доколкото знам е трудна работа .При Мария не минава този номер.

# 3
  • Мнения: 59
О, забрави и при нас номера не минава!  Laughing

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Ама той по 2-3 пъти вече се буди  Rolling Eyes! А някъде към 6ти месец се беше отказал изцяло...
Ето и тази нощ - 9 - 12 - 5 - 8 - като едномесечно бебе.
А кърма много имам, не е от това! newsm78

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Тц, Миша яде каша вечер от 2 месеца почти и не и е минало през ум да откаже нощното хранене. Ряяяяяяядко се случва да спи цяла нощ като днес.

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Ама ще взема да пробвам да му дам бананче вечерта, да го видим какво ще направи... Цвете, да не би пък да е от възрастта?

# 7
За съжаление в повечето случаи нощното кърмене не  е свързано с вечерното хранене. В един момент просто свикват да сучат често през нощта и много трудно се отучват. Ние вече втора година сме така. До 3-ия месец нямаше проблеми, но след това  се почна. Правила съм какво ли не- предлагала съм вода, изцедена кърма, пяла съм песни, носила съм бебока по цяла нощ, тъпкала съм го  с манджа преди да заспи, оставяла съм го да се  нареве-нищо не е помагало. След като му израснаха напълно 16-те зъба се успокои за 2 месеца, но пак се сучеше в 4 часа и после в 7.30. Сега са почнали да излизат кътниците и пак е мъка.
Нощното хранене поне за мен е най трудната част от кърменето, наравно с периодите на постоянно висене на цицата. Проблема от части идва от факта, че кърмените деца спят по-леко и в един момент свикват да заспиват само на цица, не знаят как да се самоуспокояват и да заспиват сами.  Но пък моят син знае прекрасно как да заспива сам, защото от два месеца не заспива сучейки и пак си се буди да суче. Вечер винаги е ял най-много. Просто много кърмени деца обожават да си похапват по малко, но начесто през нощта.
От друга страна много деца, които не са кърмени също не могат да спят през цялата нощ. Те пък пият вода, мляко или пък искат биберон. Някъде пишеше, че повечето деца се научават да спят към първата година, част от децата придобиват това умение на 2 години, но има и такива, които се научават на 5. Дано не сме в тази категория. Аз поне съм стигнала до извода, че трябва да го израсте. Дано ти имаш повече успех.

# 8
  • Мнения: 3 718
Нц Simple Smile
Яде си вечер много стабилно манджа човека, ама се буди 20 пъти  Crazy
Хич не ми минава номера, че даже каша с банан давам, а той се буди не като пеленаче, ами като три пеленачета  #Crazy

# 9
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Нц Simple Smile
Яде си вечер много стабилно манджа човека, ама се буди 20 пъти  Crazy
Хич не ми минава номера, че даже каша с банан давам, а той се буди не като пеленаче, ами като три пеленачета  #Crazy
Joy Joy hahaha

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
...
Нощното хранене поне за мен е най трудната част от кърменето, наравно с периодите на постоянно висене на цицата. Проблема от части идва от факта, че кърмените деца спят по-леко и в един момент свикват да заспиват само на цица, не знаят как да се самоуспокояват и да заспиват сами.  Но пък моят син знае прекрасно как да заспива сам, защото от два месеца не заспива сучейки и пак си се буди да суче. Вечер винаги е ял най-много. Просто много кърмени деца обожават да си похапват по малко, но начесто през нощта.
От друга страна много деца, които не са кърмени също не могат да спят през цялата нощ. Те пък пият вода, мляко или пък искат биберон. Някъде пишеше, че повечето деца се научават да спят към първата година, част от децата придобиват това умение на 2 години, но има и такива, които се научават на 5. Дано не сме в тази категория. Аз поне съм стигнала до извода, че трябва да го израсте. Дано ти имаш повече успех.
Ynad, аз за щастие нямам проблем с нощното кърмене, просто искам да го отуча. Той не похапва, а яде много! Памперса му сутрин тежи колкото самия Пресиян  Laughing . Иначе суче бързо и енергично - не повече от 5 минути. Никога не заспива на гърдата ми. Като се нахрани, просто се обръща, а аз го отнасям в неговата стая. Той не протестира. Никога на плаче нощем, просто като огладнее, примрънква. Аз заспивам като пън, т.е. кърменето не ми пречи на съня.
Ама все пак няма да е зли да го отуча... Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 10
Пробвай,но едва ли ще стане.И аз опитвах по-късно да давам кашата,но резултата е същия.Някой път се буди и по два пъти като гледам първия път да му дам водичка и пак заспива Simple Smile

# 12
  • Мнения: 535
Блазе ти,че се нахранва и  заспива сам Peace Моето дете не само, че иска да похапва по 5-6-7 пъти на вечер, ами  просто иска да си виси на цицката цяла нощ, т.е. тя като си ляга, трябва и аз да си легна с нея  Whistling

# 13
  • Мнения: 872
И моята щерка на 1,5 мес. се беше отказала от нощното ядене и си спеше до 6-7 непробудно.Но от една седмица започна да ми се буди в 3 часа.Може би от жегите ожаднявят и за това се будят нощем

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Синът ми вечеря към 20:30 след което към 21:30-22 се къпем и го приспиван на гърдата. Предполага се, че е сит, но се буди безброй пъти нощем... явно са зъби.. или пък е от жегите. Виси по 20-30 ми на гърдата и аз се отнасям и заспивам до него. Не се и мъча да го отуча. Щом търси, значи иа нужда, но определно не е от глад.

Общи условия

Активация на акаунт