Колко дни след секцио си вдигахте бебето?

  • 3 384
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 745
Искам да задам този въпрос към вече родилите със секцио мами-колко дни след самата операция гушкахте бебчетата си?На мен ми предстои секцио и роднините на мъжа ми се опасяват,че ще трябва едва ли не той да се грижи за бебето,щото аз "месеци" нямало да мога да го гушкам и да се оправям с него.  newsm78
Предварително благодаря за отговорите.
И знам,че има стотици теми за секциото,но мен ме интересува именно това.Надявам се да не е досадно.

# 1
  • Мнения: 1 288
още в болницата си я гушках, щом започнах да се изправям и да ходя. не се притеснявай. ако всичко е ок, няма да имаш никакви проблеми да си вдигаш бебчето.

# 2
  • Мнения: 10 975
Веднага щом се изправих на крака и ми я донесоха за първото кърмене. Peace

# 3
  • Мнения: 2 922
Веднага щом се изправих на крака и ми я донесоха за първото кърмене. Peace

И аз така  Peace
Нали казват, че след секцио не трябва да вдигаш нищо по-тежко от бебето  Grinning

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
На третия ден след секциото ми го донесоха и от тогава не сме се разделяли  Laughing Гушкала съм го през цялото време,пък и много скоро,след като се прибрахме, започнах сама да се грижа за него,за домакинството и всичко останало.Не се притеснявай,но все пак се натоварвай умерено,особено в началото.И не вдигай прекалено тежки неща,разбира се.Успех от мен!

# 5
  • Мнения: 5 393
Още  когато ми го дадоха за първи път.Не съм имала проблеми с възстановяването, на изписването вече бях почти без никакви придърпвания. Peace  Мислех,че ще имам нужда от помощ първите дни вкъщи, но не беше така-справях се сама.При всеки  е различно.Желая ти бързо възстановяване, здраво бебе и за всеки случай си подсигури помощник, ако се наложи. Peace

# 6
  • Мнения: 1 745
Мечо пух,аз точно от тия помощници се притеснявам,че по-скоро ще ми пречат.А ще има доста такива.Просто това изказване,че няма да мога да го гушкам бебето и не знам си там какво месеци наред,че си било операция и т.н. ме издразниха и реших да попитам вече минали по този път.  Peace
Благодаря ви

# 7
  • Мнения: 1 896
Още от първия ден го вдигах и аз - не е проблем, то не е тежко, няма да го усетиш хич.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
В момента в който ми я донесоха в болницата. От тогава си се грижа предимно аз самата за нея. Гушкам, разнасям и т.н. Няма причина да не можеш да се грижиш или да вдигаш бебо, препоръчва се в началото да не вдигаш много тежко, но едно 3-4 кг. бебче не е проблем.

# 9
  • Мнения: 546
Още на следващия ден щом ми го дадоха.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Гушнах си бебето веднага щом ме свалиха от операционната.На следващата сутрин станах в 6,изкъпах се и ми донесоха бебо.Цял ден спа гушнат в мен.От тогава не сме се разделяли 9 месеца и 9 дни. Laughing
Това,че няма да можеш да се грижиш за детето ти са пълни глупости!!!Прибрахме се от болницата,изчистих си къщата след гостите и изгладих.От 15-ия му ден се грижих сама за него цял месец/мъжа ми беше в командировка/.Излизахме всеки ден на разходка,а количката ни е доста тежка,но и с това се справих.
Единствената помощ,която приех с удоволствие беше майка ми да ми готви и да ми носи храната вкъщи/и сега не бих отказала/.
Раждането чрез секцио не те прави инвалид,а майка!И винаги една майка ще намери сили да се погрижи за детето си по възможно най-добрия начин!
Леко раждане ти желая и не се оставяй да те дразнят роднините отсега!

# 11
  • Мнения: 319
Още на следващия ден като ме вдигнаха го донесоха в стаята с едно кошче и си го гледах почти през цялото време сама.
pebs, един съвет от мен. Не отпускай края на таткото. Нека да свиква да ти помага, така повече ще му се вмили и след това повече ще се занимава с него.
И въпреки всичко първия месец пак не бива да се претоварваш много, защото мен ме е боляло когато по-продължително го държах на ръце.

# 12
  • Мнения: 864
Веднага след като излязох от реанимацията си я гушках.

# 13
  • Мнения: 400
Още на следващия ден:) Като ни изписаха на 4тия ден бях съвсем във форма да си го обгрижвам напълно. Спокойно, и ти ще си така:)

# 14
  • Мнения: 46 403
Глупости.
Като бях в Интензивното стоеше в количката или ми я подаваше някой, на следващия ден вече си я гушках.
Грижа се за нея без помощ, свекърва ми беше вкъщи първата седмица, но не ми е забранявала да си нося бебето  Laughing

# 15
  • Мнения: 2 005
На втория ден станах на крака, а на третия можех да го гушкам , но бебо не беше при мен  Cry Колкото по - бързо станеш и се движеш ,  толкова по-бързо ще се възстановиш от операцията Rolling Eyes Няма да имаш никакви проблеми с вдигането на детето- не се притеснявай  Hug

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Ето такава тема не бях срещала още!
Родих на 29.05-15.00 часа и на другия ден по обед вече си ходех сама и си я гушках колкото пожелаех!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 585
Още на следващия ден след опрерацията, като ми го донесоха, веднага си го гушнах.
От самото начало си го гледах сама (само с помощта на таткото). Гушках си го, колкото си искам. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 101
На следващия ден след операцията.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Още в болницата си я гушках,а в къщи се оправях сама+помоща на татито.

# 20
  • Мнения: 1 367
Хич не слушай роднините! Както е писала една от мамите тук,колкото по-бързо станеш след секциото,толкова по-добре.Няма нищо страшно,дори да се наложи самичка да си го гледаш.Ами не е ли възможно за всеки случай да си осигуриш край теб някой,който не ти надува главата с глупости?Не за друго,ами за общ работник  LaughingДо магазина да отиде,шишета да извари и куп други дреболийки,за да си се грижиш за бебчето. Успех,не е страшно!Броени дни след секциото ще си като нова  Laughing

# 21
  • Мнения: 4 496
На следващия ден след секциото станах и отидох до прозорчето да ми го дадат.Май роднините са те наплашили доста..... newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
За първи път я гушнах 24 часа след раждането. Сутринта, след като ме преместиха от реанимацията в обикновена стая. Сама се грижа за нея от тогава. Не ми е тежала, та те са толкова мънички и лекички в началото. Спокойно. Ще видиш, че хич няма да се замисляш дали да носиш бебето или не. Няма да могат да те спрат Wink

Леко раждане и да гушкаш най-сладкото бебе!   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 546
на 4тия ден след операцията ни дадоха бебетата в стаите. тоалет им правеха 2-3 пъти дневно, така че в общи линии - майките си се грижеха за бебетата. и хранене, и преобличане, и миене на дупе - който се престраши първите дни  Simple Smile от както се прибрахме в къщи аз се грижа за него, помагат ми с домакинската работа. не ми тежи, не ме боли операцията. единствено внимавам още с количката - не се наемам още да качвам или да я спускам по стълбите.

# 24
  • Мнения: 689
На третия ден след секциото ми го донесоха и от тогава не сме се разделяли  
Peace И ние така.

# 25
  • Мнения: 2 100
Моята приятелка роди секцио и си вдига и гушка бебето от самото начало. Друг е въпроса, че тя едва насмогваше да се докопа до бебето, покрай бабите му, които се надпреварваха коя повече да му се радва!  Grinning

# 26
  • Мнения: 201
веднага след като ми я донесоха

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 954
на третия ден ми го донесоха и тогава го вдигнах за пръв път Peace

# 28
  • Мнения: 2 616
Три часа след излизането ми от упойката беше в ръцете ми и се разнасяхме, защото плачеше много, имам съмнения, че са го натъпкали с АМ вместо да ми го дадат и го мъчеха колики. Няма страшно, бебока не е чак толкова тежък, няма да имаш проблеми.

# 29
  • Мнения: 480
От деня, в който ми го донесоха - втория след раждането. Той беше най-тежкото нещо, което вдигах  Simple Smile Иначе мъжът ти да се приготви да помага в другите задължения - носене на пълните кошове с дрехи, простиране, чистене с прахосмукачка, навеждане под легла и дивани, пренасяне на количката и т.н. Леко раждане!   bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
Не се оставяй роднини /независимо твои или на мъжа ти/ да те манипулират и притесняват и колкото по-бързо ги разкараш според мен е по-добре.Аз също ще раждам секцио,но вече им дадох да се разберат,че като се прибера до час всички да са си тръгнали и ако имам нужда ще ги повикам.Между другото са 2 баби и 2 дядовци и живот и здраве това ще им е първото внуче/по 1 дете сме/.Съвети не искай от тях особено щом те плашат,вместо да те успокояват.Успешно раждане и здраво бебче! newsm30

# 31
  • Мнения: 207
На мен ми донесоха бебето на третия ден и оттогава не съм спирала да си го гушкам и целувам! леко раждане

# 32
  • Мнения: 1 233
На третия ден ми я дадоха - оттогава значи.

# 33
  • Мнения: 1 745
Ама аз по принцип знаех,че е така,но не се бях интересувала,за това пуснах темата.От никой не съм искала съвети,но винаги има "доброжелатели",които да ти говорят най-различни глупости.Мен много ме товарят психически и се опитвам да им го показвам,ама на кой му пука...Адски ме дразнят като почнат да ми разправят колко е гадно секциото,щото си е операция и т.н. ,без да са имали дори контакт с жена,родила секцио.  #Cussing out Все ги питам "Вие от къде знаете???" и отговора е "Ми докато еди коя си раждала НОРМАЛНО ги гледала там,в болницата..."  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Както и да е .Благодаря на всички за изчерпателните отговори.Колкото до помощник-ние сме 3 семейства в къщата,та все ще има някой ако ми се наложи помощ.  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 7 242
на изписването аз си го разнасях Grinning

# 35
  • Мнения: 4 555
На мен ми предстои секцио и роднините на мъжа ми се опасяват,че ще трябва едва ли не той да се грижи за бебето,щото аз "месеци" нямало да мога да го гушкам и да се оправям с него.  newsm78
Ей това с роднините на мъжа е една от най-тежките страни на бременността и майчинството. Знам колко е трудно да игнорираш подобни коментари, аз на твое място нямаше да мога.

# 36
  • Мнения: 17 394
Ей, ще кажеш, че бебето тежи 100 кила...

# 37
  • Мнения: 2 700
Още в болницата си я гушках и носех на ръце (дадоха ми я на 36-я час от раждането).
В къщи никой освен мъжа ми не ми е помагал (бабите не бяха допуснати до ежедневието).

# 38
  • Мнения: X
На следващия ден, когато ми я донесоха.

# 39
  • Мнения: 1 745
Карина,и на мен ми е доста трудно,повярвай ми.Ама то постоянно са едни коментари и едни работи...  ooooh! Най-много ме дразни един от тях.Понеже снаха ми роди преди почти 4 месеца второ детенце и то,за разлика от първото е много кротичко.Направо не му се чува гласчето.Та свекърва ни само това повтаря-дано и моето да е такова,а не като по-голямото.  #Crazy Ми няколко пъти й викам :"Каквото и да е,мое ще си е и ще си го гледам." Ако е ревливо какво-да го изхвърля през терасата ли??? Абе точно сега съм толкова изнервена и под напрежение,че едва се побирам в кожата си,а те изобщо не се съобразяват!  Crossing Arms

# 40
  • София
  • Мнения: 1 230
На 3тия ден след раждането, но не защото ме болеше операцията, а защото имах проблеми с бъбреците.

# 41
  • Мнения: 288
Още на другия ден си я гушках, след като излязох от реанимацията. И никакви баби не са ми помагали да я гледам,бях по-спокойна като си тръгнаха и ме оставиха сама с бебето

# 42
  • Мнения: 2 309
На следващия ден след операцията я вдигах, кърмех я седнала, а тя легнала точно върху раната, не мога да кажа, че не боли, но се преживява. Имам позната, която за пръв път гушна сина си, когато стана на година, от страх да не й се отвори раната  Shocked

# 43
  • Мнения: 1 155
Започнах да я гушкам ВЕДНАГА щом ми я донесоха, няма да имаш проблем с носенето на бебчето, но после НЕ трябва да вдигаш нищо ТЕЖКО. Започват да те раздвижват на следващия ден и после колкото повече се движиш, толкова по бързо ще се възтановиш. Един съвет от мен не се залежавай, защото после става МНОГО ТРУДНО. На мен на 5 ден ми нямаше нищо.

# 44
  • Мнения: 1 064
Секциото ми беше сутринта в 8ч., а Теди си го гушнах около 16ч. същия ден веднага след като станах...честно казано по-трудно ми беше изправянето...той въобще не ми тежеше, въпреки че се роди 4,050кг. Peace

# 45
  • Мнения: 4 784
Родих в 11,22ч в сряда и в четвъртък сутринта вече беше в ръцете ми и си се гушкахме.

# 46
  • Мнения: 858
Синът ми се роди в 10ч. ,два часа по-късно ми го донесоха да го погушкам в леглото.Като се раздвижих на следващият ден си го  гушках и вдигах.На 6 ден ходих с него на разходка край къщата ни.Никой не ни е помагал в къщи.Мъжът ми си взе 2 седмици отпуска и той носеше тежки неща като количката,хвърляше боклука,минаваше с прахосмукачката и изливаше водата от коритото.И после сама.Бебето не представлява такава тежест първите месеци.Ще си го носиш и гушкаш без проблем  Peace

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От момента, в който станах, не съм спирала да шетам нагоре надолу из болницата.

Не се притеснявай, няма да имаш проблеми с "вдигането" на бебето   bouquet

Аз на 6-тия ден след секциото влачех количката с бебето по стълбите на НДК, така че споко.

И, апропо, малко преди да родя, също се бях наслушала на простотии от сорта, че трябвало 40 дни да лежа след операцията  Shocked , и то от хора, от които най-малко съм очаквала подобно повърхностно и остаряло мислене.

# 48
Вдигнах го на 9-тия ден тогава се прибрах в нас.Просто в болницата ми го даваха само за кърмене 30мин.и нямах време за разходки с него.После на 20-тия ден го свалях по стълбите с количката,не знам дали е заради това но ми се отвори операцията.За това гледай да вдигаш само бебето.И непременно намери някой който да ти помага с количката.Моята е много лека,но пак стана белята.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 069
На 3-ия ден я вдигнах за първи път. Тогава всъщност и ми я оставиха за постоянно при мен в стаята. Като я гледах и не усещах болката!  Blush

# 50
  • София
  • Мнения: 17 591
На следващия ден. Можех и на същия, но беше станало късничко за него - 6-7 вечерта явно е искал да спи като за начало...

# 51
  • Мнения: 317
На следващият ден - беше вече постоянно при мен в стаята . И не им давай много много думата на роднините . Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 409
Още на следващия ден в болницата.

# 53
  • София
  • Мнения: 676
На другия ден, когато ми го донесоха за първи път. Макар, че не придърпваше операция, имах сили да го държа. Всичко идва от самосебеси. Късмет с раждането и бързо възстановяване  Peace.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 972
още в болницата си я гушках, щом започнах да се изправям и да ходя. не се притеснявай. ако всичко е ок, няма да имаш никакви проблеми да си вдигаш бебчето.

и аз така !

# 55
  • Мнения: 4 555
Карина,и на мен ми е доста трудно,повярвай ми.Ама то постоянно са едни коментари и едни работи...  ooooh! Най-много ме дразни един от тях.Понеже снаха ми роди преди почти 4 месеца второ детенце и то,за разлика от първото е много кротичко.Направо не му се чува гласчето.Та свекърва ни само това повтаря-дано и моето да е такова,а не като по-голямото.  #Crazy Ми няколко пъти й викам :"Каквото и да е,мое ще си е и ще си го гледам." Ако е ревливо какво-да го изхвърля през терасата ли??? Абе точно сега съм толкова изнервена и под напрежение,че едва се побирам в кожата си,а те изобщо не се съобразяват!  Crossing Arms
pebs, разбирам те напълно, повярвай ми.

Опитай се максимално да пускаш покрай ушите си подобни реплики и ако искаш да сте в добри отношения, опитай се да не й отговаряш.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 23:28 от Карина

# 56
  • Мнения: 1 216
Още същия ден.
Тежестта на бебето не пречи след секциото. Важното е да не се вдигат други тежки неща като колички и кошчета.

# 57
  • Мнения: 720
Цитат
Карина,и на мен ми е доста трудно,повярвай ми.Ама то постоянно са едни коментари и едни работи...   Най-много ме дразни един от тях.Понеже снаха ми роди преди почти 4 месеца второ детенце и то,за разлика от първото е много кротичко.Направо не му се чува гласчето.Та свекърва ни само това повтаря-дано и моето да е такова,а не като по-голямото.   Ми няколко пъти й викам :"Каквото и да е,мое ще си е и ще си го гледам." Ако е ревливо какво-да го изхвърля през терасата ли??? Абе точно сега съм толкова изнервена и под напрежение,че едва се побирам в кожата си,а те изобщо не се съобразяват! 
я ги виж ти  #2gunfire
Хич да не ти пука. Мен пък ме тормозеха с разни измишльотини от сорта не се стряскай, внимавай къде се пипаш ако се уплашиш, да си вържеш червен конец и тем подобни глупости  smile3515 И аз търпях , търпях и накрая избухнах и си казах всичко което мисля  smile3512
Идеята ми е хич да не ти пука за тях, ако трябва се поскарайте, по-добре така, отколкото ти да се шашкаш за глупости.
А за секциото можеш да им обясниш, че на всички мами им дават бебоците в болницата, на третият ден след операцията и още не съм чувала за някой татко, който да отиде там и да помага.smile3534 Всяка мама сама си носи детето.(и не само носи, а и храни, сменя памперси, дава водичка, утешава, присива)
По мое лично мнение секциото е много по-лекият вариант. Ако трябва пак да раждам, пак ще е секциo, дори да нямам мед. причини. Възстанових се много по-бързо от приятелки, раждали естествено. smile3533

# 58
  • Мнения: 2 159
още в болницата, нямаше кой освен мен Simple Smile
после мъжа ми доста ми помагаше и ми я подаваше и взимаше когато можеше иначе не че не може просто ще те наболява повече

# 59
  • Мнения: 1 745
Ох,толкова съм ви благодарна за всички отговори.  Hug Този форум е безценен,а съм сигурна,че и за напред ще ми е мноооого полезен.  newsm51
Поздрави на всички   bouquet

# 60
  • Мнения: 521
Още на следващия ден  Hug

# 61
  • Мнения: 814
 Още на следващия ден си я гушках. Сега, седмица след секциото нямам почти никакви болки, а с баткото като раждах нормално - поне 2 седмици ми отнеха да се възстановя.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 613
Още на следващия ден щом ми го дадоха.

и аз така

# 63
  • Мнения: 1 367
Ей,ама хич не се съобразяват тези хора!  #2gunfire Точно сега ти трябва максимално спокойствие и почивка,защото като родиш,живот и здраве,няма да имаш твърде много време за това. Лесно е отстрани да се каже "Не им се впрягай",като се знам и аз какъв барут съм. Налага се обаче да го направиш. Ако трябва се развикай,вдигни един хубав скандал,или пък подминавай с мълчание,ти си познаваш хората.Но при всички случаи трябва да си много спокойна. Така и възстановяването след операцията ще е още по-лесно. Пък като ти махнат конците съвсем вече не боли,а това става няколко дни след секциото. Вземи две хапчета "Майната му" и си мисли как скоро ще си гушнеш бебчето.  bouquet

# 64
  • Мнения: 254
От самото начало в болницата Simple Smile Проблем никакъв, а на родата може да кажеш, че ще си " в движение" веднага след излизането от болницата  Laughing Е, няма да е удачно известно време да вдигаш телевизора например Mr. Green, но ще може да си вършиш обичайните неща без проблем. Аз си излизах още от края на първата седмица след операцията на разходки, от втората с количката барабар Wink Като цяло при добро секцио си по-бързо в отлична форма, отколкото при тежко нормално раждане. Успех и нищо страшно няма!  bouquet

# 65
  • Мнения: 164
На втория ден след операцията си го гушнах. И аз си мислех,че ще ми е трудно,но още като го видях почувствах прилив на енергия. Успех, зареди се само с позитивни мисли и всичко ще е наред! Hug

# 66
  • Мнения: 1 251
На втория ден в болницата вече ставах, кърмих бебчо и си го гушках. Оставяха ни ги при нас и като заплачеше трябваше са го гушна и да го успокоя. Но определено освен бебо нищо друго по-тежко не съм вдигала първите 2-3 седмици, така и докторите ни казваха. А след това вече като се чуствах по-добре започнах май да се поотпускам малко и отвреме на време вдигам и малко по-тежки неща /количката например/.

# 67
  • Мнения: 17 546
Дадоха ми бебетата за пръв път на третия ден (близнаците) и не съм имала никакви проблеми. После у дома също. Не ме е боляло, не са ми пречили грижите по децата, не се и привземах излишно Mr. Green и всичко беше наред. И без това нямаше кой да ми помага, мъж - на работа, мама - не прояви особен интерес, свекърва - никакъв такъв и ща, не ща трябваше да се справя!

# 68
  • Канада
  • Мнения: 494
От самото начало.Единственото разделяне на бебо от мен беше минутите след раждането.След това е бил постоянно до мен и го гушках и повдигах.Всички грижи за бебо,както и цялото домакинство ме чакаха мен,още на 4 ден след секциото.Няма страшно-всичко ще е наред!Родата май са се притеснили повечко Mr. Green

# 69
  • Мнения: 4 451
При първото секцио, някъде на 10-тия ден. Но при второто едва след 40 дни, понеже чак тогава се прибрах от болницата (получих тежки усложнения).

# 70
  • Мнения: 1 092
На следващия ден Peace

# 71
  • Bapнa
  • Мнения: 762
На третия ден като ми го донесоха  Peace

# 72
  • Мнения: 1 701
Дадоха ми я на 2-рия ден и веднага започнах да я вдигам и нося, но това не е проблем - все пак едно бебе не тежи кой знае колко /а Кали беше 2500 гр./Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 1 360
Още на другия ден след секциото си е вдигах.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 271
На другият ден след секциото си гушках бебето и го вдигах.

# 75
  • Мнения: 1 172
И аз моето бебе го вдигах сама още на втория ден след раждането,хем че тежеше 4,400 и ме болеше раната, и ме беше страх да не я изпусна на плочките.Ама то няма как иначе,защото като ти донесат бебето и до изписването сама се грижиш за него - къпане,преобличане,кърмене,дондуркане и т.н и на втория ден вече забравяш и рана,и болки.

Малко встрани от въпроса ще спомена ,че моите болки от операцията престанаха изцяло към 7-мия ден,т.е след една седмица и си бях съвсем способна,подвижна и пъргава майка за денонощно разположение на бебето.

# 76
  • Мнения: 3 069
Още на следващия ден след като ме изкараха от реанимацията.
И не съм преставала да го гушкам и нося!

# 77
  • Мнения: 119
веднага щом ми го доведоха за първи път. Ина4е в на4алото си имах помощник за къпането. Но за вдигането нямаше проблеми.

# 78
  • София
  • Мнения: 927
Веднага щом се изправих на крака и ми я донесоха за първото кърмене. Peace

А моят лекар ми каза, че не трябва да вдигам нищо по-тежко от бебето. Дори и да стане 50 килограма - пак мога да си го вдигам  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 3 524
Още на следващия ден след като ме изкараха от реанимацията.
И не съм преставала да го гушкам и нося!
и аз така Simple Smile а от 10тина дни правя и доста усилено коремни преси ( на мен никой не ми е казвал да не вдигам тежко и т.н.), но всеки индивидуално се възстановява от операция. казаха ми ако се чувствам добре и нямам болка да си правя каквото реша  Mr. Green и аз мачкам бебончо  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт