Колко дни след секцио си вдигахте бебето?

  • 3 389
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 784
Родих в 11,22ч в сряда и в четвъртък сутринта вече беше в ръцете ми и си се гушкахме.

# 46
  • Мнения: 858
Синът ми се роди в 10ч. ,два часа по-късно ми го донесоха да го погушкам в леглото.Като се раздвижих на следващият ден си го  гушках и вдигах.На 6 ден ходих с него на разходка край къщата ни.Никой не ни е помагал в къщи.Мъжът ми си взе 2 седмици отпуска и той носеше тежки неща като количката,хвърляше боклука,минаваше с прахосмукачката и изливаше водата от коритото.И после сама.Бебето не представлява такава тежест първите месеци.Ще си го носиш и гушкаш без проблем  Peace

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От момента, в който станах, не съм спирала да шетам нагоре надолу из болницата.

Не се притеснявай, няма да имаш проблеми с "вдигането" на бебето   bouquet

Аз на 6-тия ден след секциото влачех количката с бебето по стълбите на НДК, така че споко.

И, апропо, малко преди да родя, също се бях наслушала на простотии от сорта, че трябвало 40 дни да лежа след операцията  Shocked , и то от хора, от които най-малко съм очаквала подобно повърхностно и остаряло мислене.

# 48
Вдигнах го на 9-тия ден тогава се прибрах в нас.Просто в болницата ми го даваха само за кърмене 30мин.и нямах време за разходки с него.После на 20-тия ден го свалях по стълбите с количката,не знам дали е заради това но ми се отвори операцията.За това гледай да вдигаш само бебето.И непременно намери някой който да ти помага с количката.Моята е много лека,но пак стана белята.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 069
На 3-ия ден я вдигнах за първи път. Тогава всъщност и ми я оставиха за постоянно при мен в стаята. Като я гледах и не усещах болката!  Blush

# 50
  • София
  • Мнения: 17 591
На следващия ден. Можех и на същия, но беше станало късничко за него - 6-7 вечерта явно е искал да спи като за начало...

# 51
  • Мнения: 317
На следващият ден - беше вече постоянно при мен в стаята . И не им давай много много думата на роднините . Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 409
Още на следващия ден в болницата.

# 53
  • София
  • Мнения: 676
На другия ден, когато ми го донесоха за първи път. Макар, че не придърпваше операция, имах сили да го държа. Всичко идва от самосебеси. Късмет с раждането и бързо възстановяване  Peace.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 972
още в болницата си я гушках, щом започнах да се изправям и да ходя. не се притеснявай. ако всичко е ок, няма да имаш никакви проблеми да си вдигаш бебчето.

и аз така !

# 55
  • Мнения: 4 555
Карина,и на мен ми е доста трудно,повярвай ми.Ама то постоянно са едни коментари и едни работи...  ooooh! Най-много ме дразни един от тях.Понеже снаха ми роди преди почти 4 месеца второ детенце и то,за разлика от първото е много кротичко.Направо не му се чува гласчето.Та свекърва ни само това повтаря-дано и моето да е такова,а не като по-голямото.  #Crazy Ми няколко пъти й викам :"Каквото и да е,мое ще си е и ще си го гледам." Ако е ревливо какво-да го изхвърля през терасата ли??? Абе точно сега съм толкова изнервена и под напрежение,че едва се побирам в кожата си,а те изобщо не се съобразяват!  Crossing Arms
pebs, разбирам те напълно, повярвай ми.

Опитай се максимално да пускаш покрай ушите си подобни реплики и ако искаш да сте в добри отношения, опитай се да не й отговаряш.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 23:28 от Карина

# 56
  • Мнения: 1 216
Още същия ден.
Тежестта на бебето не пречи след секциото. Важното е да не се вдигат други тежки неща като колички и кошчета.

# 57
  • Мнения: 720
Цитат
Карина,и на мен ми е доста трудно,повярвай ми.Ама то постоянно са едни коментари и едни работи...   Най-много ме дразни един от тях.Понеже снаха ми роди преди почти 4 месеца второ детенце и то,за разлика от първото е много кротичко.Направо не му се чува гласчето.Та свекърва ни само това повтаря-дано и моето да е такова,а не като по-голямото.   Ми няколко пъти й викам :"Каквото и да е,мое ще си е и ще си го гледам." Ако е ревливо какво-да го изхвърля през терасата ли??? Абе точно сега съм толкова изнервена и под напрежение,че едва се побирам в кожата си,а те изобщо не се съобразяват! 
я ги виж ти  #2gunfire
Хич да не ти пука. Мен пък ме тормозеха с разни измишльотини от сорта не се стряскай, внимавай къде се пипаш ако се уплашиш, да си вържеш червен конец и тем подобни глупости  smile3515 И аз търпях , търпях и накрая избухнах и си казах всичко което мисля  smile3512
Идеята ми е хич да не ти пука за тях, ако трябва се поскарайте, по-добре така, отколкото ти да се шашкаш за глупости.
А за секциото можеш да им обясниш, че на всички мами им дават бебоците в болницата, на третият ден след операцията и още не съм чувала за някой татко, който да отиде там и да помага.smile3534 Всяка мама сама си носи детето.(и не само носи, а и храни, сменя памперси, дава водичка, утешава, присива)
По мое лично мнение секциото е много по-лекият вариант. Ако трябва пак да раждам, пак ще е секциo, дори да нямам мед. причини. Възстанових се много по-бързо от приятелки, раждали естествено. smile3533

# 58
  • Мнения: 2 159
още в болницата, нямаше кой освен мен Simple Smile
после мъжа ми доста ми помагаше и ми я подаваше и взимаше когато можеше иначе не че не може просто ще те наболява повече

# 59
  • Мнения: 1 745
Ох,толкова съм ви благодарна за всички отговори.  Hug Този форум е безценен,а съм сигурна,че и за напред ще ми е мноооого полезен.  newsm51
Поздрави на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт