Имам два проблема

  • 2 581
  • 47
  •   1
Отговори
Скъпи мами, моля помогнете със съвет!
Колкото и да не ми се искаше бебока се научи да заспива на ръце и сега не иска да заспива сам в креватчето си. Ако го оставя започва силен рев. Посъветвайте ми как да се справя с тази ситуация и дали не е късно да го отуча - на 3 месеца е.
Другото което ме тревожи е, че от около седмица насам не спи спокойно през ноща-буди се на час и половина и понеже от около месец не го храня през ноща, го наливам с вода. Дали не греша като му давам вода-тази нощ е изпил около 0,5 л-нормално ли е това.
МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯ

# 1
  • sofia
  • Мнения: 562
според мен не е късно да го отучиш да заспива на ръце!да ти кажа моето съкровище до преди няколко месеца заспиваше все на ръце!като стана на около 10 месеца започнах да я отучвам стана много лесно само за 2-3 дни!
колкото до водата нощем не се притеснявай!лека полека ще отучиш бебчо да пие нощем вода!по-добре да пие вода от колкото да яде нощем!това е моето мнение!целувки и на двама ви!

# 2
  • Мнения: 280
Бебчо е още мъничък и е трудно да го разглезиш със заспиването на ръце. Може би по-скоро предпочита да го приспиваш така, защото му помагаш да понася по-лесно коликите... В една книжка бях чела, че до 6-я месец бебетата трудно се разглезват за приспиването. Нашата бебка в началото я приспивах на ръце, после стана толкова активна, че не понасяше много много да я държим и да заспива, защото искаше да рита и така заспиваше в креватчето. Сега обаче пак я приспивам на ръце, само я гушвам да се успокои за минутка и я оставям в креватчето, че иначе, докато не спре да се върти като пумпал в леглото, докато не капне от умора, няма заспиване. Но тя иначе не обича на ръце - мрънка в началото, качва си крачетата на раменете ми, и после се унася. И за водичката пак мисля, че не грешиш и дори много те подкрепям - и ние бяхме така от самото начало - само водичка през нощта (пиеше, колкото й се иска) и малко по малко се отказа да се буди само заради водичка и спинкаше по-дълго. Така че не се притеснявай, а според мен повече залагай на инстинкта си и се вслушвай в бебчо - той сам ти показва как да се справяш.
С много любов и търпение да се гледате и да расте здрав и силен мъж ти пожелавам!!
 Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 694
За носенето незнам, нямама този проблем, но за водата нека пие колкото иска, Калоян пи 10 дни като почна от 300 гр. и стигна до 50, пи 2 нощи по 50 и просто на третата не се събуди. Това беше още като стана на 40 дни. И ще видиш колко е хубаво да спи по цяла нощ. И според мен е по-добре да пие вода отколкото да яде нощем.

# 4
  • Мнения: 350
Прочела ли си статиите за кърмене в БИБЛИОТЕКАТА  на форум Кърмене и захранване?
Като че ли те съветват хора, изповядващи все още  старата бг система?
Моля прочети статиите от Библиотеката и след това предцени сама.

Има някои важни неща като:
- всяко бебе е индивидуално - едни  спят по 8 часа от 30ия си ден, други се будят за нощно хранене и до 1 годинка;
- ако бебето е гладно ще се буди често и вода няма да го засити (поне при мен е така); Ти ако си гладна какво правиш - пиеш вода или ядеш?
- в периодите на бърз растеж децата имат нужда от повече храна, вкл. през нощта;
- сукането в периода 3-8ч.   през нощта е много важно за синтезиране на най-важния хормон, които води до образуване на кърма.  А стабилно производство на кърма се оформя през първите 3 месеца.

Малките бебета имат нужда от много гушкане, топлина и да слушат на мама пулса.

# 5
  • Мнения: 46 492
Спри водата, храни го на поискване и ще имаш едно спокойно и весело бебе!

# 6
  • Мнения: 1 032
Определено бебчето се буди от глад,а не за вода.Защо си спряла да го кърмиш нощем?За теб също ще е по-добре да го нахраниш веднъж и да си спинкате после,от колкото  цяла нощ да будувате и да се залъгвате. Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 663
Определено не е късно да го отучиш, малко е още бебето
опитвай различни неща - винаги го слагай да спи в един и същи час, загасяш лампите, може да пробваш да му пуснеш музика, да застанеш до него и нещо да му пееш... или пък да излезеш от стаята за мъничко... да му пуснеш някоя музикална играчка.... пробвай всякакви неща. може също така да го слагаш в леглото примерно половин час преди времето, когато горе-долу заспива. така ще се поогледа малко и лека-полека може и да си заспи. когато вече е сънен, той е раздразнен и като го сложиш в леглото става по-зле.
развихри си въображението - ти най-добре знаеш навиците на бебето и какво то харесва.
а за неспокойния сън - щом от месец не го храниш нощем - определено не е гладно, няма смисъл да започваш отново. нека пие вода колкото поиска, но това ме навежда на мисълта, че може да му е топло - повечето бебета пият вода, защото им е горещо. помисли дали не е прекалено облечено, завито или температурата в стаята да е прекалено висока.
може да има колики
може и зъбче да му расте нищо, че е малко бебчето

# 8
  • Мнения: 3 663
sunny7 и juna - някъде да видяхте да пише, че майката кърми ?

# 9
  • Мнения: 1 032
Цитат на: T o n i
sunny7 и juna - някъде да видяхте да пише, че майката кърми ?

Ужас! ooooh! Голям съм заплес smile3527 (нещо съм се подвела).Сори. Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 663
Цитат на: juna
(нещо съм се подвела).Сори. Embarassed  Embarassed  Embarassed

случва се Simple Smile бебето е на адаптирано мляко, а за мен лично дали детето е кърмено или не  - има разлика по отношение на нощното хранене та затова така го казах Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 492
Цитат на: T o n i
Цитат на: juna
(нещо съм се подвела).Сори. Embarassed  Embarassed  Embarassed

случва се Simple Smile бебето е на адаптирано мляко, а за мен лично дали детето е кърмено или не  - има разлика по отношение на нощното хранене та затова така го казах Simple Smile


Щом не спи спокойно и пие много вода, значи е гладно, каквото и да яде все тая, буди се от глад Neutral Face

# 12
  • Мнения: 1 032
И все пак не би трябвало да се изключи вероятноста бебчо да е гладен.Синът ми за мой ужас си искаше нощното мляко година и половина и не признаваше никаква вода. Crossing Arms А може и да му е топло,но предполагам,че това вече трябва да е проверено.За колики не знам,не е ли късничко вече. Rolling Eyes За зъбче също е вероятно,на синът ми избиха на 3м.,а на Маги на 4м.-на 6м. вече имаше 8 зъба,сега чакаме кътниците.

# 13
  • Мнения: 1 032
Еее,ма много сте бързи. #Milti

# 14
  • Мнения: 46 492
Цитат на: juna
Еее,ма много сте бързи. #Milti


 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт