Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Мнения: 231
Дъщеря ми от другия месец отива да ясла,аз трябва ли да прекъсна майчинството си ,тъй като съм и студентка първа година?Въобще как трябва да процедирам?
Благодаря много  bouquet
Цитирай


Мнения: 13 820
В момента водиш ли се на работа, от там ли ти е "майчинството" или се плаща от Социални грижи?
Цитирай

софия

Мнения: 2 388
пиши във форума "майчинство счетодовно" Там ще ти отговорят веднага!
Цитирай

София

Мнения: 231
Водя се на работа и от там ми е майчинството 
Цитирай


Мнения: 13 820
Значи желаеш да преустановиш ползването на отпуска за гледане на дете до две годишна възраст. В този случай ще отидеш при работодателя си, за да попълниш едно заявление, което той следва да ти предостави и тъй като ще имаш право да получаваш обезщетението, което вземаш и сега /в случай, че продължаваш да работиш/, но в размер на 50% той ще ти предостави и формуляри от съответни декларации.
Касае те ето това: /пир започване на работа/
"Обезщетение при неизползване на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете
Чл. 54. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., доп., бр. 112 от 2003 г., изм., бр. 105 от 2006 г.) Майката (осиновителката), която е осигурена за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица и е имала право на обезщетение по чл. 52а , получава парично обезщетение в размер 50 на сто от обезщетението по чл. 53 , ако:
1. не ползва допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете или лицето, което ползва такъв отпуск, прекъсне неговото ползване;
2. самоосигуряващото се лице ....
(2) ...
(3) (Доп. - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) Обезщетението по ал. 1 и 2 не се изплаща, ако детето е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка /твоят случай няма да е такъв с яслите/, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството"."

Цитирай

София

Мнения: 231
благодаря
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.