Дискова херния-какво ви помага при криза?

  • 13 625
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Този път е ужасно.Рових,рових в Интернет....какво ли не съм опитвала,а не трябва да ми прилагат нестероидни.Реших пак да ви попитам-дано пък нещо новичко се появи:Посъветвайте ме за някакъв алтернативен метод...иглотерапия,лазер,нагревки и аз не знам какво.Знам ,че е строго индивидуално,но може пък нещо от вашите препоръки да помогне и на мен.Знам ,че масажите категорично са противопоказни,правите ли някаква рехабилитация и каква по точно,къде?Освен нестероидни,има ли някакъв друг вид препарати,които могат да облекчат болката?Ако има мами с язва на стомаха или улцерозен колит нека ми кажат как се лекуват...

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
зълвата е с дискова херния - само знам ,че кризите се зачестяват , ако не ядеш достатъчно месо...

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нищо не ми е помогнало до сега. Влача си я вече близо 4г.
Чат-пат пия Диклофенак ДУО.

# 3
  • Мнения: 17 407
АМи зависи... Ако в момента не си показана за физиопроцедури, лечението е медикаментозно- нестероидни и кортикостероиди инжекционно. То не е и лечение де. Иначе редовно физиотерапия, колан, щадящ режим....Може да опиташ озонотерапия. Това по принцип.

При криза, освен медикаментите, предполагам знаеш за т.нар Уйлямсово положение- лягаш с вдигнати върху табуретка крака, болките с еповлияват много добре и от ултравиолетови облъчвания.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 18:07 от ДееНКа

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
т.нар Уйлямсово положение- лягаш с вдигнати върху табуретка крака,

това не го знаех.
Има ли някъде повече материал по този въпрос?

# 5
  • Свиленград
  • Мнения: 269
ДИСКОВА ХЕРНИЯ - Счукана стара керемида се смесва с 2 белтъка, 1 ч.л. счукан бял тамян и 1 ракиена ч. гроздова ракия. Намазва се вълнено парче плат и пластирът стои на кръста, докато падне сам.

Пробвай това,смятам че ще ти помогне!  bouquet

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
имам само млада керемида...
Ще стане ли?  Rolling Eyes

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
мила щеше да ходиш на лекар-пиши какво стана

оф и мен ме хваща пак направо от седмица десния крак така ме схваща едва си бутам количката. ooooh!

# 8
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Ами предполагам,че ще стане. Пробвай,спомням си едно време моята баба /лека й пръст/ като я заболеше нещо топлеше една стара тухла и нагряваше болното място. Предполагам,че това е подобен тип лечение. Поне със сигурност няма да ти навреди.

# 9
  • Мнения: 17 407
Шани, това е отбременяваща позиция, екстензиите също се правят в тази поза на тялото. Пише си го из учебниците, но в нета не знам дали има инфо.

# 10
  • Мнения: 485
Утре имам час при един невролог,който се опитвал алтернативно да помага на такива като мен-ще пиша ако нещо измисли.За сега съм на инжекции Милгама Н и на Хиперикум Перфоратум 9-това пък е хомеопатичен извлек от невен.Иначе си рева и пъшкам и едвам вървя...голямо тегло,сега пак ще правя магнитен резонанс....ще питам доктора и за мнението му за озонотерапията.

# 11
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
ЯМР е най-правилното изследване в случая поне ще разбереш за операция ли си и по принцип как се развива хернията.
успех мила ти желая.Аз пиех едни хапчета Милостан май се казваха но тях без рецепта не ги дават специално неврохирурга ми ги изписа две год. след операцията като стана третата протрузия.

# 12
  • София
  • Мнения: 337
Извинявам се, ако е малко в страни от темата, но искам да попитам някой може ли да ми препоръча добър хирург за дискова херния? след ЯМР всички лекари са категорични, че трябва да се пристъпи незабавно до 1-2 месеца към операция.

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
ами както всеки изстрадал на който мъката му е свършила ще си препоръчам моя спасител  Mr. Green
доц.Гергелчев-невероятен човек и не е бездушно корумпиран като колегите му.Преглеждали са ме и други неврохирурзи+Брусарски но аз не съм доволна от тях.
Този лекар е завеждащ клиниката по неврохирургия в СВ.Анна има инф. и в интернет за него доста.

# 14
  • София
  • Мнения: 337
ами както всеки изстрадал на който мъката му е свършила ще си препоръчам моя спасител  Mr. Green
доц.Гергелчев-невероятен човек и не е бездушно корумпиран като колегите му.Преглеждали са ме и други неврохирурзи+Брусарски но аз не съм доволна от тях.
Този лекар е завеждащ клиниката по неврохирургия в СВ.Анна има инф. и в интернет за него доста.

благодаря ти за информацията. и от други места ми го препоръчват. със сигурност ще се консултираме с него.

Общи условия

Активация на акаунт