лекарите пият кафе и отказват да преглеждат болни деца

  • 2 607
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Виждам че не си имала време да прочетеш малко по-нагоре, поста ми за болница Токуда, но ако го прочетеш, искам да чуя твоето мнение.

# 16
  • Мнения: 288
Виждам че не си имала време да прочетеш малко по-нагоре, поста ми за болница Токуда, но ако го прочетеш, искам да чуя твоето мнение.
  А аз виждам, че и ти не можеш да ме разбереш съвсем. За Токуда ми е ясно-прочетох поста. Аз се намесих в темата, защото ме подразниха обобщенията на авторката, която хем е недоволна, хем парадира с това, че нямало да поставя никого на колене/ като някои недоволници/ . Ами само ще ни разкаже една история. Такива истории много. Само че е време не само да ревем по форумите, ами и да правим нещо, за да си защитаваме правата. Защото и тя вслучая е "недоволник".
  Подразни ме намесата на много професии, чиито представители били едва ли не "озлобени срещу обществото".
   А за Токуда да питам. Как една сестра ще взима заплата 1500 лв с направления по здравна каса? Това просто не може да бъде . Хайде, лекар добре, но сестра? За джипитата знам, че взимат доста, но там стоят по друг начин нещата. И понеже е ясно, че не можем да си внесем президент и министри отЯпония, трябва все пак да си се оправяме някак понашему.

# 17
Това с камерите в Токуда направо ме разсмя от сърце. Представям си разкачена госпожа в кабинета и всичко се разглежда строго в Япония. Направо си е за съд. Май доста се поувличате.

# 18
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
А за Токуда да питам. Как една сестра ще взима заплата 1500 лв с направления по здравна каса?

  Там се използват кабинетите и апаратурата максимално и до колкота знам се работи на три смени, по-специално плановите операции се правят на 3 смени, така че производителноста на труда е с мн. високи показатели.
 

# 19
Нямах намерение да се намесвам, но това, което се изтъква като прекрасно противоречи на добрата медицинска практика. Това не е работа на конвейер. Проучвания доказват, че вечер се допускат повече грешки и резултатите са по- лоши. Това за трите смени не знам дали е напълно вярно, но не е най- доброто. Специализирала съм в няколко водещи Европейски клиники. В Лондон направо имаше табела, забраняваща влизането от 8ч. вечер до 8ч. сутрин в нормалните операционни. А японците също споменават за грешки и отклонения от очакваните резултати по конгресите.
Случаят също мислех да не коментирам, но като съм почнала: не можеш да си хванеш всеки попаднал пред погледа лекар за ръкава да преглежда. Навсякъде си има ред. Когато личния лекар отсъства трябва да има заместник и да се разбере кой е. В Хипократовата клетва никъде не се задължаваш да преглеждаш винаги и на всяка цена. Тук мисля, че изобщо не е въпрос на пари. А дали тези, които са пиели кафе са били лекарки и то детски, защото детето май не се е нуждаело например от ортопед.

Общи условия

Активация на акаунт