Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

sdraveite i ot men,
as uspiah 2 pati da sabremineia blagodarenie na in vitro,no v na4aloto na 6m si sagubih bebenzata /1mom4enze i 2momi4enza/
bolkata po sagubata e neopisuema,tolkova mnogo se radvahme 4e sam bremena i s saprugat mi ispadnahme v depresia sled slu4iloto se.osobeno sled sagubata na mom4enzeto.
vapreki,4e sled 1god.sled vtorata saguba si osinovihme mom4enze,koeto obojavame i beskraino sme staslivi ima momenti v koito stoia pred snimkata na sagubenoto si mom4enze gledam go i salsite mi se sti4at.bolkata ostava,no jivotat te4e i stava vse po-leko.
as v momenta deistvam sa vtoro osinoviavane.sa sajalenie ne moga da opitam oste vednas po sdravoslovni pri4ini.
imam oste 4 samraseni embriona sa 2 opita po 2 emb.,no uvi...
slu4aino namerih pismo v drug forum ot jena koiato tarsise dr. jena da i isnosi bebe i tova mi dade nadejda,no ne viarvam da e vasmojno.
ve4e pove4e ot 3 god. plastame sa tesi embrioni i ne moga da nameria sili da otida i podpisa sa da badat unistujeni.mnogo mi kostvase da gi imam a i spomenite....
sa men genite ne sa vasni i ako gi niamah ne bih se samislila sa podobno nesto. no tova me tormosi.sega platihme sa sledvastoto 3-mesi4ie i ve4e triabva da vsema resenie nesnaia kakvo.
dano ne minat mnogo barso tesi 3 meseza.
Цитирай

Здравей Тара

Съжалявам за неуспехите ти,  Sad

Що се отнася до ембрионите ти - ако наистина няма шанс те да бъдат използвани, по-добре не се тормози вече и дай съглсие за унищожаването им.

Както вече прочетох в постинга ти имаш едно детенце и се готвите за второ. От сърце ти пожелавам да няма много пречки и скоро още един детски глас да се чува у вас.

Успех
Цитирай

Силистра

Здравей мила Тара!
Това, което ви се е случило е наистина много тежко. Аз не познавам чувството, но предполагам какво е. Аз също ще пробвам ин витро, ако всичко при мен е наред и остега се страхувам дали ще стане и ако да - ще го задържа ли.  Като четях за замразените ембриони си помислих наистина ако намерите жена, която да износи вашето дете - ще можете да използвате ембрионите.
В този живот се случват толкова много несгоди, че човек не знае къде е предела, но трябва да се държим и да продължаваме напред и да живеем с това, което имаме и можем да имаме. Тъжно е, че точно за това нямаме избор! Желая ти успех от все сърце!!!
Цитирай

Домати не останаха.

Тара, нямам даже желнание да ти пиша, защото болката ти е толкова силна, че не зная какво бих могла да ти кажа.  Принципно погледнато е възможно. Не зная дали законово е възможно все още, но съм сигурна че ще приемат подобен закон. Като спомена "здравословен проблем" би ли ни казала малко повече......
Цитирай
Здравей Тара,аз също страшно много съчувствам на болката ти и пониже съм минала през опитите на инвитро ,знам за какви страхове и надежди става на въпрос.Искам да ти кажа ,че ако шанса при инвитро с незамръзени ембриони е 20-30% ,то със замръзени е много по-малък,дори не се знае колко нормален може да бъде плода.Така,че не се обръщай назад и не си усложнявай живота.Може след време да си заблеменееш и сама,ако няма по-сериозна причина.Дай цялата си любов на това което имаш,защото има хора които нямат и това.
Цитирай

Домати не останаха.

Мария, не я плаши. Няма такова нещо. Ако се размразят както трябва няма да има проблем.
Цитирай

eto me otnovo.
mnogo vi blagodaria sa toplite dumi.
i as sam 4uvala 4e samrasenite embrioni riadko vodiat do bremenost,no as sam ot tesi isklu4enia.
parvata mi bremenost bese ot samrasen embrion.
snaia 4e e po lesno vsi4ko da sadgarbia,a moje i sama da si uslojniavam jivota kato neprekasnato sadalbo4eno obmisliam vsi4ki vasmojni varianti,no ne moga da se resa.strahuvam se da ne sajeliavam sled vreme.a tova sa moi bebenza.vasmojno e da ne se stigni do bremenost,no pone ste sam spokoina 4e sam napravila vsi4ko vasmojno.i as ne snaia mnogo sam obarkana.
Цитирай

Домати не останаха.

Tara1, а какъв ти е здравословния проблем, ако искаш да споделиш?
Цитирай
Аз не изкам да я плаша ,просто изкам да обмисли нещата от всички страни/и от хубавата и от лошата/.Може би това ,че е станало от замразен ембрион е довело до този нещастен случай в 6 м.Не знам само предполагам.Но това за зам. ембриони ми го каза моят доктор в Германия,където правих инвитрото.
Цитирай

София, "Младост 3"

И аз не знам имам ли право да те съветвам...но ако използваме източните религии и вярвания за трпактовка на нашия жизнен път - то може би изпитанията и загубите ти не са ти изпратени за да се бориш с тях, а за да се примириш и успокоиш и да намериш нов път по който да тръгнеш и нова посока, които да те доведат до щастието!
Може би е крайно време да сложиш точка на миналото и да тръгнеш по новия път - с детето си - към възможното второ дете! Ако имаш паричната и душевна възможност и нагласа да помогнеш на някое създание, което ще бъде твое дете много пове дори от някое родено от теб...просто го направи! Ти си вече една прекрасна майка - не бъди тъжна, бъди силна и смела, бори се и един ден в един по-добър свят може да откриеш своите дечица - както пееше Ерих Клептън - един ден в рая... А до тогава си тук за да бъдеш мама - посвети се на това и загърби миналото!
Знам, че на думи е много лесно - и надявам се, ч не съм те засегнала или обидила с някоя от моите мисли - и без това болката ти е достатъчна...Но ти искаш да чуеш чужди мнения и моето то е да не се стремиш към нещо което по един или друг начин съдбата ти показва, че не може да стане на този етап от живота ти...
Цитирай

София

Благодаря на Тара, че сподели своята величава история.
Благодаря и на Катлийн, че подхвана темата за религията и примирението. Тук искам да се включа и аз.
Първо съм имала достатъчно време за размисъл и стотици пъти съм си задавала въпроса - защо ми се случва това? и съм търсила отговорите.
Източната религия е безкрайно екзотична и интересна, но ние сме източноправославни християни. На тази земя се е изповядвала нашата религия и нашите деди и баби са учили в часовете по вероучение именно нея. По някакъв тайнствен начин дори и когато не беше изповядвана официално, тя се е пропивала в съзнанието ни чрез поговорки, притчи, митове и без да искаме смея да твърдя че сме закърмени с нея.
А източноправославната религия ни казва, че бог е творец и освен това че бог е в нас и ние трябва просто да поговорим с него чрез молитвата.
Следователно творецът е в нас, творецът това сме ние. Всеки човек е една малка вселена и въпреки че трябва да се съобразява с обстоятелствата, той сам гради живота си. А най-важното в този градеж е изборът, който правим. Ежедневно.
Религията е форма на философия, мислене, което според мен е било в помощ на хората в моменти на слабост. Нейните послания, включително и за примирението са важни, за да ги приемат хората и да не се пречупят, а да вървят напред, намирайки сили в себе си. Но религията сама по себе си не е предсказание. Това, че нещо ти се случва не означава че е предсказано и ти трябва да се примириш. Изборът е твой - примирението е един от пътищата, които са необходими, когато нямаш друг избор вече. В случая Тара има много сериозен избор пред себе си. Тя ще има право да се примири, когато нещо се случи с нейните ембриони и тя няма власт да ги върне обратно. Но сега тя трябва да направи избор и не мисля, че примирение ще й помогне. По-скоро ще породи нови терзания в бъдеще време, които ще я съпътстват. Тара просто трябва да реши нещо много важно.
Доколкото разбирам решението на проблемите на Тара е да намери жена, която да износи бебенцата. Дано се намери такава благородна душа и дано се родят нейните бебенца този път. От сърце й го пожелавам.
Аз така виждам нещата.
« Последна редакция: пт, 20 май 2005, 20:13 от slavva »
Цитирай

София, "Младост 3"

Не мислите ли, че ако държиш едно дете да го наречеш свое или трябва да го носиш под сърцето си или да го носиш в него /осиновините/, но когато го износи друг - чие е детето? Чие дете ще бъде - плод на твоите гени или на мислите на майката която го е носила?
Но ако тази дилема не стои пред вас - тогава желая ви от все сърце да се намери кой да ви помогне....
Но за мен въпроса чие дете ще бъде, износеното от друга жена е същия като въпроса за по нататъшното оцеляване на ембрионите - винаги с алтернативен отговор...
Цитирай

Домати не останаха.

Cantdeen, тези милозливости за мислите на "майката" ги остави. Сурогатните майки са напълно наясно, че това не е тяхно дете. Законово и физиологично детето е на родителите. Сурогатните майки го правят или от алтруизъм или за пари, но винаги са наясно преди да се започне с подобна процедура, за да няма подобни недоразумения. В Бг обаче май това не е още позволено.
Цитирай

София, "Младост 3"

Имах предвид, че детето се предполага, че не е само гени - нали затова майката му говори още докато е в нея, пее му, чете му приказки, въобще контактува... Предполага се, че нейните емоции и чувства ще му се предадат...както и част от организма и наследственосттай - та те "съжителстват" 9 месеца!
Но това е моето виждане - не твърдя, че е миродавно...
Просто за мен такова дете е като осиновеното - не повече мое...
Извинявам се ако някой не мисли като мен - не искам да споря, сега отговарям просто за да уточня по-горната си мисъл...
Тара дано вземещ най-правилното решение за теб и твоето семейство - не можеш да угодиш на всички - но виж кое ще е добре за трима ви!
Господ да ви пази и да ви дава сили да се борите с трудностите  Love
Цитирай

Домати не останаха.

Разбира се, че ти имаш право на своите разсъждения, но майката заместителка/сурогат обикновено не разсъждава така. Пл\с това, много по-вероятно е емоциите и чувствата на генетичната му майка да се предадат, защото се предполага, че тя присъства на всички основни етапи от бремеността и тя бидейки там и говорейки на своето дете, което е в корема на майка заместителка, е в състояние да го направи не по-малко успешно.

И това, че не можеш да износиш своето дете не те прави по-малко майка, а пък въобще не те прави осиновителка.

Добре, че не всички разсъждават като теб, защото в такъв случай жени родени с аномалии- без матки, или такива, чиито матки са премахнати по някакви медицински показания са обречени на бездетство.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора