spontanen abort

  • 2 411
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Като съм гледала филми, в другите страни, ако сурогатната майка реши да задържи бебето има голям шанс да спечели делото.

А за България - няма такъв закон! Дори и да на мериш жена, която да се съгласи да стане сурогатна майка. След раждането на бебето, то автоматично става нейно дете, защото тя го е родила. Варианта е после да се откаже от него, детето отива в сиропиталище, а измъчените родители подават документи да го искат за осиновяване! Въпросът е, че не е сигурно, че баш на вас ще го дадат! Ако има и други кандидати, може те да спечелят вашето дете!

# 16
Добре де,примерно намира се жена/роднина,сестра/примерно от алтруистични подпуди,която иска да помогне и тн.,после обаче примерно влиза да ражда и нещо лошо става с нея или с бебето,какво правим оттук нататък?

# 17
  • Мнения: 978
Питайте адвокати.



Според мен трябва да има опция "сурогатна майка" в Бг както има в по-напредналите държави. Сигурна съм че сегашното недомислие ще се оправи след 2007. И дано да стане по-скоро.

# 18
  • Мнения: 160
Цитат на: wassilena
Като съм гледала филми, в другите страни, ако сурогатната майка реши да задържи бебето има голям шанс да спечели делото.

А за България - няма такъв закон! Дори и да на мериш жена, която да се съгласи да стане сурогатна майка. След раждането на бебето, то автоматично става нейно дете, защото тя го е родила. Варианта е после да се откаже от него, детето отива в сиропиталище, а измъчените родители подават документи да го искат за осиновяване! Въпросът е, че не е сигурно, че баш на вас ще го дадат! Ако има и други кандидати, може те да спечелят вашето дете!


wassilena,nesnaia kakva informazia imas ,no as si osinovih dete derektno ot maikata i malkata mi dusi4ka bese na 2 dni.tova e edin vid otvoreno osinoviavane.maikata snae koi i e osinovil deteto i as snaia koia e maikata.
as bih posavetvala vsiaka maika ,koiato e resila da si dade detenzeto sa osinoviavane da postapi po tosi na4in.tova e dobre sa deteto a i sa osinovitelite,predpolagam 4e i tia ste se 4uvstva po-dobre sled kato snae koi i e osinovil deteto i mu e spestila prestoi v dom maika i dete.
taka 4e e vasmojno derektno osinoviavane.
vapreki tova mi e iasno 4e vsi4ko ne e lesno.parvo as ne snaia kak bih namerila podobna jena.ne mi se viarva niakoia da se saglasi.
predi 3 god. dve moi priatelki sami mi go predlojiha,no as ne moga da gi pomolia sa tova,sastoto vse se postaviam na  tiahno miasto,a te si imat sobstveni deza.ne iskam na nikoi da sasdavam problemi.tolkova sam obarkana.
OSTE VEDNAS GENITE NE ME INTERESUVAT
as si obi4am detenzeto tolkova mnogo,4e sam gotova na vsi4ko sa nego.nemoga da si predstavia 4e bih obi4ala "moeto" pove4e.
as imam priatelka koiato ima osinoven brat i maika i li4no mi e kasvala 4e obi4a osinovenia si sin pove4e ot sobstvenata si dasteria.
osinovenite  deza sa gelani deza,te sa nai-hubaviat podarak koito polu4avas ot diado gospod sled mnogo molbi borba strahove.
dokato osinovis edno dete poniakoga minavat pove4e ot 9m i ne vinagi sa lesni taka 4e ne derektno i nie sme imali edin vid bremenost samo 4e nie si gi nosime do sarzeto i v sarzeto si.
as sam stasliva mama i saprugat mi stasliv papa.
a jivotat ste ni pokaje patiat po koito triabva da varvim.sa sega tolkova.as sam mnogo blagodarna na vsi4ki koito mi pisete i ste mi pisali.blagodaria

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Много сори, ако ми е грешна информацията. Просто така разбрах на срещата, която се проведе в Пловдив на 10-ти март тази година под надслов "Стерилитетът – поглед от всички страни". Там имаше и юрисконсулт и лекари и се обсъждаше и този вариант и те така го обясниха.
Абе, ако някой реши да прави такова нещо, нека преди това да се посъветва хубаво с някой свястен адвокат!

Ето прочетете: Стерилитетът – поглед от всички страни - "...Гергана Костакиева – за съжаление проблемът с осиновяването е доста сериозен..."

# 20
  • Мнения: 160
as ve4e pisah 4e si osinovih detenze bes dom maika i dete derektno ot maikata.nesnaia kakva informazia imas i ne iskam da sporia.ot advokati snaia 4e problemat e ako sled rajdaneto jenata iska da sadarji deteto niamam üredi4eski prava.
pravih sapitvane do kliniki koito se sanimavat s in vitro i polu4ih dva rasli4ni otgovora.ediniat bese polujitelen pri uslovie 4e jenata mi e rodnina i 4e se o4akva priemaneto na sakon.a vtoriat bese 4e ne e rasreseno.
v drug forum sa parvi pat se sblaskah s tasi tema jena pisese 4e tarsi druga jena koiato da i isnosi bebe i pisese 4e ne e parvata koiato misli da si ima dete po tosi na4in.tova e predi okolo godina i nesnaia kakvo e stanalo.
tova me nakara da se samislia sa podoben variant predi tova i as si mislih 4e v balgaria e sabraneno.
losoto e 4e ne jiveia v balgaria i mi e trudno da sabera kompitentna informazia.
sega na parvo miasto mi se iska da uspeia i v nai-blisko vreme da si osinovia momi4enze tova sa men ima po-goliamo sna4enie.
 i sled tova ako stane da nameria jena saglasna da poeme tosi tovar,sastoto mi e iasno 4e ne e leseno bih se radvala,ako nestane pone ste snaia 4e sam opitala da spasia embrionite mi-4e ne sam si slojila podpisa bes borba.

# 21
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
След като не живееш в България проучи как стоят нещата в държавата в която живееш, знам че в щатите е най-разпространено и струва 20-25 000$.По добре за това да ги дадеш отколкото за нова кола например. Сигурно си щастлива с детето си но искаш да видиш и очите на твоето собствено дете, от твоите и на любимия ти гени, това е много силно чувство, пожелавам ти да се сбъдне мечтата ти и не се спирай пред нищо. Ако все пак не стане, не съжалявай и не плачи толкова често, по света умират всеки ден стотици не замразени ембриони а живи, топли хубави деца, само от глад и жажда или болести свързани с тези елементарни нужди, никой не си е сложил подписа от нас, но всички сме малко отговорни, не виновни, но задължени. Така че ако ти осиновиш поне едно родено дете, което не е виновно че носи гени на родители които не могат или не искат да го отгледат, ти изплащаш многократно този дълг който всички носим. Трябва да си много горда, а не да съжаляваш за ембрионите, на които не си дала шанс. Някои хора го правят дори да могат да имат собствени деца,  това е много благородно и много трудно поне за мен, аз не можах да го направя. Но сме говорили за осиновяване с мъжа ми. Кой знае, може и да го направим някой ден, за второ дете.

# 22
  • Мнения: 978
Ми с това трябваше да започнеш, че не живееш в България. В коя държава си ?

# 23
  • Мнения: 160
as sam omajena sa germanez i jiveia pove4e ot 10g v germania

Общи условия

Активация на акаунт