Отговори
  • Мнения: 107
Здравейте,
казвам се Калина с бебе Станислав на 1 месец и 20 дни. До сега бях активен гост. Четях всичко във форумите и да ви кажа с много неща се съобразявам и ползвам съветите. Информацията е много и полезна. Сега реших и аз да се регистрирам.
Стани от 15 дни е на АМ. Моята педиатърка, която много уважавам като специалист ми каза, че много харесва Аптамил, но сега предпочита и препоръчва някакво ново мляко Лактана Био. Пак немско. Преди да го купя рових по интернет, но информацията за него е доста малко. Има повече само за Лактана 3. Видях, че и други мами го ползват, но повечето от тях са на 3-та. И като мама, която слуша педиатърката си го купих. Нямам никакви оплаквания. Бебенце си го пие, нямаме запек, спинка си спокойно. Всеки ден ака по един или два пъти. Слава богу нямаме и колики. Едва ли е от млякото, но всичко е ок. А и май за коликите е още рано.
И все пак малко ме притеснява това, че млякото е ново и няма почти нищо във форумите за него. В градинката си говорим с мамите. Повечето са на Фризолак или Нутрилон. И аз като кажа Лактана ме гледат с неразбиране.
Моля мамите, които го ползват от повече време да споделят опита си.
А и аз от днес вече ще пиша с удоволствие (когато намеря моите свободни минутки  Grinning).

# 1
  • Мнения: 213
Не знам доколко ще съм ти полезна, тъй като и аз ползвам Лактана Био 3. Много съм доволна, защото малката го харесва, а е злоядичка.
Имай предвид, че млякото е много отскоро  на БГ пазара, така че нищо чудно, че те гледат с "неразбиране". Аз преди да започна да го купувам писах на вносителите ( www.njpartners-bg.com ) и те ми изпратиха доста допълнителна информация - ако искаш пиши им и питай за Лактана Био 1. Немско е, както и Аптамила, био е (т.е. млякото е съвсем чисто от химикали, пестициди, изкуствени добавки ...), с пробиотици е (т.е. регулира стомахчето, помага на имунната система ...), така че трябва да е достатъчно добро. А и щом си доволна и бебчо го пие и се чувства добре - какво повече искаш  Hug 
Малкото ми бебе е още само на кърма, но ако се наложи да го дохранвам, и аз бих ползвала Лактана Био 1  Peace

# 2
  • Мнения: 814
Писала съм по тази тема вече, тук можеш да видиш мнението ми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202729.20, за да не го обяснявам отново  Grinning
С 2 думи - бъди щастлива, че твоето педи явно е доста в час с новостите, защото млякото е много ново още в БГ и моят педи например не го знаеше преди аз да го питам.
Моята приятелка също вече дава 1-цата и е много доволна как се отразява на детенце. Аз лично не кърмих дълго и не веднъж съм се тюхкала пред таткото, че ако Lactana я имаше по-рано на пазара, щях да мога да захраня направо с нея и да не се тревожа за запека или обривите (моят син имаше обривчета като по-малък).
Бая съм чела преди да дам 3-ката, но ти ако имаш някакви съмнения просто разрови повече инфо за бифидобактериите и ще видиш какви неща пише за нуждата на бебенцата от нея.
А относно това, че се пише най-вече за 3-ката  newsm78 - и аз винаги съм се чудела защо например по списанията всички фирми също рекламират само 3-ките си newsm78... 
     

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Шош яде и 1, и 2 (от микро дозите - лесно и удобно при пътуване и разходка). Струва ми се, че го пие по-настървено от НАН1.
Това, че е ново не може да е причина да си притеснена!

# 4
  • Мнения: 638
Здравей Калина!
Преди време пуснах тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202729.0
Синьт ми е на 3-та,преди това пие6е Аптамил2,доволна сьм и от 2-те млека!
В Германия Лактана не е ново мляко,разгледай темата която сьм пуснала,моми4етата са ти дали инфо и за БГ сайт.Доволна сьм от млякото! Simple Smile
Усмихнат ден!

# 5
  • Мнения: 107
Благодаря ви момичета. Аз поразгледах в интернет. Видях и страницата на производителите. А и прочетох в една страница на руски за пробиотиците. Днес може би ще напиша и до вносителите, ако могат да ми дадат малко повече инфо за Лактана 1. Иначе и малкия го пие с желание. 

Общи условия

Активация на акаунт