какви са симптомите за скорошно раждане?

  • 8 837
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте.След около три седмици ми предстои раждане и съм притеснена.Моля ви да ми обясните, за да съм по-подготвена. Embarassed Embarassed Какво да очаквам, какво да правя и какво не.
За всичко това ще говорим следващата седмица с доктора, но кой ще чака дотогава.Надявам се и вие да ме посъветвате нещо. Hug

# 1
  • Мнения: 3 268
Чела съм такива теми във форума и се уверих,че не е съвсем еднакво при всички.Затова ще споделя моите симптоми.Сутринта в 5 часа започна да ме боли корема,не силно, през определен интервал.Стоях си в леглото и си траех обаче,не съм хукнала веднага в болницата.Към 7 часа отидох до тоалетна  и на бельото си намерих слузестата "тапа".,така знам,че му казват.В 9 часа постъпих в болницата с малко по-силни вече болки и по-начесто.Това бяха при мен симтомите.За раждането няма да ти пиша,при мен беше трудно,родих в 19 часа вечерта.Но при теб пожелавам да мине бързо,леко и най-вече да имаш едно прекрасно бебче.Когато го гушнеш,забравяш всичко друго.Успех!

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 13:03 от stefani6

# 2
  • София
  • Мнения: 1 074
Нищо не ме боля, нищо не ми изтече. Преносих 9 дена, на осмия ме прибраха в Шейново, за да съм под наблюдение. На следващия ден имах малко разкритие, с хапче и система родих за няма и три часа.
Имай предвид, че колкото си по-спокойна и го приемаш като работа, която трябва да се свърши, толкова по-малко ще те боли. Опитай се да спиш максимално много - след това дълго време няма да ти се случи.

Раждането НЕ е толкова страшно, колкото го описват. Изобщо не се притеснявай от нищо - нито дали ще са добри към теб, нито в каква стая ще спиш, нито дали ще сте живи и здрави с бебето, ще сте! Бъди убедена и спокойна. Всичко ще е наред. Приеми истината - колкото и да се притесняваш и да те е страх, на бебето му е още по-зле. То няма да знае какво му се случва и ще трябва да поеме само първия си дъх, сигурно е ужасен стрес. Бъди спокойна, за да успокоиш него Wink

Прочети темата "Смешно ли е раждането", много отпуска.   bouquet
Късмет!

# 3
  • Мнения: 2 700
Mоите симптоми са били свързани само и единствено с изтичане на водите. Първият път се събудих обляна във вода и веднага ми стана ясно за какво иде реч. Вторият път започнах да се "напишквам" - непрекъснато подмокряне. Получава се когато спукването не е отдолу, а някъде нагоре и се получава сълзене. Болките и в двата случая дойдоха значително по-късно.
Леко раждане!  bouquet

# 4
  • Мнения: 690
Ето как беше при мен:

Към 3.30 през ноща започнаха контракции. Не много силни и нарядко. Към 6.30 зачестиха и се надигнах да ходя до болницата, но докато си взема душ и си направя кафе престанаха. В 9.00 отидох на консултация (предварително уговорена) и на записа нямах нито една контракция. Изкарах си страхотен ден, ходихме на гости, мотахме се и вечерта към 19.00 пак започнаха контракциите. Изчаках да станат на 10-ина минути и отидох в болницата. Приеха ме с контракции на 3 минути и за два часа родих. Не беше страшно, нито пък непоносимо (особено като знаеш, че скоро свършва). Честно казано най-гадното беше, че лежиш и ти се схваща тялото. поне за мен беше така  Wink

Тапата ми беше паднала още предишните дни (един-два), а водите ми изтекоха (с малко помощ) в болницата.

Успех, леко раждане и хич не се тревожи - щом видиш малчо НАИСТИНА ще забравиш всички болки и тегоби.

# 5
  • Мнения: 229
При мен първо изтекоха водите , доста по-късно започнаха леки болки в корема. След около 4 часа започнаха истинските контракции Hug

# 6
  • Мнения: 3 268
Моите води ги пукнаха в болницата.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
Верно е много различно при всеки.  Wink По тази причина на мен като ми започнаха контракциите сутринта, чаках да ми мине  ooooh! Laughing Причината е, че навсякъде пише, че трябвало да боли кръста, а мен ме болеше само корема ниско долу през 10-на минути и подозирах, че може да са ми червата (бях яла и люто предния ден...). След 30-40 мин. обаче изведнъж почнаха сериозните контракции през около 2-3 мин и едвам сварих да взема душ и да потегляме... щях в колата да си родя, че беше час - пик, при това в най-голямата буря и имаше зверски задръствания... Докато стигнем до болницата, да ми направят тоалета и да ми набучат всички игли за медикаменти, хидратация и упойка, те почнаха напъните... Някъде по между другото ми пукнаха и мехура.
Така че при мен всичко протече прекалено бързо и съвсем не както очаквах.  Simple Smile

# 8
Здравейте, и аз се интересувам какви са симптомите преди раждане тъй като ми предстой раждане на 9 септември. Чуствали ли сте се по различно два три дни преди събитието. Усещали ли сте че времето на събитието наближава или всичко става неочаквано. Благодаря ви! Hug

# 9
  • Мнения: 690
Както писах - тапата му падна преди това така че знаех, че момента е съвсем скоро, а и някак си предчувствах, че ще е на 02.01 събитието Mr. Green За други симптоми преди контракциите не се сещам.

Успех и леко раждане!

# 10
  • Мнения: 676
Здравейте, и аз се интересувам какви са симптомите преди раждане тъй като ми предстой раждане на 9 септември. Чуствали ли сте се по различно два три дни преди събитието. Усещали ли сте че времето на събитието наближава или всичко става неочаквано. Благодаря ви! Hug
Аз не съм се чувствала по-различно от друг ден и докрая не вярвах, че всъщност ще раждам - имах назначено секцио след 3 дни, но вечерта вкъщи ми изтекоха водите и когато отидох в болницата се оказа, че съм с 5см. разкритие и секциото ми отпада.

# 11
  • Мнения: 419
При мен първо изтекоха водите , доста по-късно започнаха леки болки в корема. След около 4 часа започнаха истинските контракции Hug
И при мен беше така. Peace

# 12
  • Мнения: 8 999
При всяко раждане е различно - може първо да изтекат водите, може първо тапата, може пък да започне с контракции... Бъди сигурна, че както и да започне, ще разбереш със сигурност. Не се притеснявай, не се влудявай с излишни тревожни мисли. И не забравяй, че ние, истинските жени, не раждаме като на кино - от първата контракция до раждането те делят най-малко 7-10 часа.
Аз имах предостатъчно време да се обръсна, да си напазарувам всичко необходимо по списъка, да се метна в колата и да се закарам до болницата /случи се така, че мъжът ми в този ден беше на работа/.
Мисли си за хубави неща и не се напрягай предварително.
Леко раждане и не се шашкай.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 618
При мен първо изтекоха водите , доста по-късно започнаха леки болки в корема. След около 4 часа започнаха истинските контракции Hug
И при мен беше така. Peace
и при мен, само че не след 4 часа , след 7 #Crazy #Crazy

# 14
  • Мнения: 4 546
аз нямах симптоми. дните преди това много ми тежеше корема, но го отдавах на напредналата бременност /родих съвсем в  началото на 9тия/. нищо не ме боля, не ми падна тапата. просто водите ми започнаха да изтичат. не на веднъж, а малко по малко. от обяд, та чак да полунощ, когато ме сложиха на операционната, водите си ми изтичаха. това беше единствения признак. болките започнаха едва 3-4 часа, след като бяха започнали да ми изтичат водите.

Общи условия

Активация на акаунт