Изпекох патладжан на барбекюто, но не знам какво да го правя...

  • 1 939
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Вчера си купихме патладжан. Изпекохме го на барбекюто, на филийки, но сега стои и не знам какво да го правя Rolling Eyes

Искам някаква манджа, нещо, ама....

Дайте моля ви идеи (стъпка по стъпка, ако може)  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 462
С доматен сос...много вкусно Simple Smile
Ама не е манджа .

# 2
  • Мнения: 5 622
С доматен сос...много вкусно Simple Smile
Ама не е манджа .

А какво е? Звучи вкусно все пак..Давай рецептата..Става ли с непържен патладжан все пак?Щото моят е печен..Може би трябва да го запържа малко преди това или?

Обаче пък точно довършваме вчерашната ми манджа- печен пипер с доматен сос . Много доматено ще ни стане май  ooooh! Joy

# 3
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Мога да ти предложа  гръцка рецепта , но става вкусно. Имаш ли кайма?

# 4
  • София
  • Мнения: 462
Става с печен,аз не пържа,само на скарата действам Simple Smile
Имаше рецепта за патладжанени рулца ,мн вкусни и те Simple Smile
Ей сега ще я изровя.
 
Ето :http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208220.msg4500632;topicseen#msg4500632

# 5
  • Мнения: 899
Направи патладжанени сандвичи Simple Smile

Филийка патладжан - филийка сирене (топено, пушено, каквото имаш) - пак филийка патладжан и пак сирене - последният ред да е патладжанен. Отгоре поръсваш с настърган кашкавал  и запичаш само отгоре да се разтопи.

Отделно си правиш доматен сос - няколко настъргани домата се слагат в тенджерка със загрято олио, добавят се сол, черен пипер и малко захар. Оставяш да къкри, да му поизври водичката и накрая слагаш една лъчица брашно, размито с малко водичка. Рабзъркваш и готово. С този сос заливаш сандвичите.

# 6
  • Мнения: 714
Направи пармиджана, никакъв проблем да я побългариш, пак става супер  Wink

Нещо като лазаня от патладжани, мързи ме да търся по италианските рецепти сега, но я има в готварския  Wink
Поне аз така бих направила де  Wink
В най-общи линии в тавичка слагаш малко зехтин/олио, после малко доматен сос, после покриваш с парчетата патладжан, после редиш моцарела/кашкавал, после малко домати, после патладжан и т.н., завършваш с настърган кашкавал (ако няма пармиджано). Не забравяй да сложиш по мъничко сол между "блатовете" ако кашкавалът не е много солен.
Печеш на умерена фурна поне 30-40 мин.

# 7
# 8
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Запържва се лук, , моркови и чушки, всичко нарязано на кубчета.Прибавя се и каймата и  доматен сос/ или зрял домат/ , овкусява се с чер. пипер, чубрица...прибавя се и няколко скилидки чесън накълцани на едро. После в йена тава или каквато й да е тя , се реди ред патладжан/ запържен или на скарата/ ред от заливката... Печеш на умерена фурна 180, 190 г, като накрая се приготвя заливка от типа на бешамела/ яйцa, прясно мляко или кисело и брашно/

# 9
  • Мнения: 5 622
Мога да ти предложа  гръцка рецепта , но става вкусно. Имаш ли кайма?

Имам  Grinning


Благодаря на всички за включването, ще избера някаква рецепта и довечера ще ядем патладжанче  bowuu  Hug

# 10
  • Мнения: 376
Ако искаш го направи като мусака с патладжани. Нарежи ги наситно, запържи каймичка с подправки и доматки и хоп всичко във фурната. После правиш заливка за мусака и си облизвате пръстите... Hug

# 11
  • Мнения: 5 622
Леле, толкова много рецепти, че почвам да съжалявам, че купих толкова малко патладжан  Crazy

Супер сте!  Hug

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Да ти кажа и моята.

В тава от йенско стъкло редиш ред печен патладжан, ред смес от яйце, сирене и чесън на прах, ред галета. Така докато ти свършат продуктите. Става като вид солена торта. Сервирам с чеснов сос с царевица и рулца от раци. Много ни харесва така  Simple Smile

Ето и нагледно-

# 13
  • Мнения: 444
Мусака определено и салата с оцет олио и много чесън

# 14
  • София
  • Мнения: 461
Я да се включа и аз Laughing Можеш да го направиш на салатка с орехи, чесън, зехтин/олио и оцет (или лимон). Става разкошно! А довечера този патладжан на барбекю ще го сънувам сигурно, много обичам! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт