Имам киста...моля дайте съвети...помогнете!

  • 740
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,казвам се Поли и съм от Стара Загора на 36год. семеина сьм с 15год. дьщеря.Та повода да се обьрна кьм  вас е,че в момента сьм бременна в 20 седмица, но ми откриха още в началото на бременността киста- оварий декстра ,която расте заедно с бебето.Та значи до 15 седмица беше с големина-130 /91мм.Отидох на София в Шейново и там ми я пункнаха.Казаха ми,че била пълна само с вода.Малко се поуспокоих,но като се върнах тук в Стара Загора в 20 седмица тя беше с размери-112/65мм.И продължава да расте заедно с бебето.Притеснена съм.Имам корем голям като за седми месец.Та питам,разпитвам,но все ми казват,че е божа работа.Ако някой е прочел или знае за случай като или подобен на моя,моля да пише.Другият ми въпрос е има ли опасност,ако се спука кистата какви могат да бъдат последствията за мен и бебето?
 Sad Cry

# 1
  • Мнения: 690
Здравей!

Аз имах киста отначалото на бременността. Даже два броя. В 16-та седмица ми ги махнаха с лапароскопия в Шейново.
Като гледам ти вече си по-напреднала в бременността и сигурно няма да се навият на лапароскопия. Това което лекарката ми обясно преди да ми махнат кистите е, че по принцип можеш да износиш и родиш въпреки кистата и то без проблем. Проблема идва от това ако тя случайно се пукне по време на бременността или при раждането.

Знам, че не ти помогнах много, но ако искаш ще ти дам координатите на въпросната лекарка (и тя е в Шейново).

Успех и стискам палци всичко да е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт