вярно ли е?

  • 2 374
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 263
За подстригването са глупости, но за боядисването има логика, защото всичко, което слагаме по кожата на тялото или на главата прониква в организма.
Тук вече всяка бъдеща майка сама ще си прецени кое е по-важно за нея, цвета на косата или здравето на бебето.

# 31
  • Мнения: 338
Бабини девитини

# 32
  • Мнения: 1 233
И се постригвах, и се боядисвах...... Mr. Green

# 33
  • Мнения: 946
Това са суеверия,но и аз не се подстригвах ама виж за боядисването смених цвета си 3 пъти и то коренно.Абе не вярвай много на тези неща  Peace

# 34
  • Мнения: 29
Не е вярно.Аз се боядисвах,кичури си правих и се подстригвах.Свекърва ми все ми повтаряше ,че не трябвало и това страшно ме дразнеше.Имам си много сладко момченце с пишленце,така че не вярвай на тези бабини измислици.

# 35
  • Мнения: 814
Имаше скоро такава тема някъде - за подстригването е чисто суеверие, за боядисването - може би зависи от организма доколко е по-чувствителен по време на бременността  Peace

# 36
  • Мнения: 1 080
супер, мерси много!
значи утре отивам на фризьор!
 Simple Smile Grinning Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 407
Не ,пълни измислици!

# 38
  • Мнения: 249
единственото вярно в случая е,че при бременност,косата не хваща толкова добре когато се боядисва

# 39
  • Мнения: 249
Боядисване на косата

Ако жената преди бременността редовно е боядисвала косата, то няма смисъл след това да ходи с прорастващи корени и безжизнени връхчета. Посещението на фризьорския салон веднъж месечно не представлява кой знае каква опасност. Трябва обаче да се обърне внимание на препаратите. Почти всички фирми, чиито препарати се използват в съвременните салони имат в каталога си продукти с натурални оцветители – като къна, например. В някои обикновени бои се съдържат соли на тежки метали. А както казахме в периода на бременността следва да се избягват контакти с токсични вещества.

Къдрене

Това е една от процедурите, която е по-добре да се избягва през бременността. В краен случай, поне следва да се избере салон в който при къдрене се използват разтвори на основата на плодовите киселини. Подобна прическа издържа около 2 месеца, но пък за сметка няма толкова силно въздействие върху косата и организма.

Възстановители процедури /По време на бременността косите на много жени стават чупливи и слаби/.

Лечението и подхранването на косата с помощта на балсами, ампули, маски обикновено се предлага в салоните преди или след подстригване и боядисване. Допълнителното подхранване на косата винаги е от полза, включително и през бременността. И тук като и за всички останали възстановяващи процедури е важно да се извършват с препарати на основата на натурални компоненти.

Маникюр и педикюр

Маникюрът, както и педикюрът са особено приятни процедури. Единственият съвет е – не пестете! В добрите салони, няма опасност да почистят ноктите с ацетон, както и да нанесат стар и неясно с какво разреден лак. На пазара отдавна присъстват препарати за декоративен маникюр с успокояващо и дори лечебно действие.

Що се отнася до ноктопластиката – то по-добре е да се забрави за 9 месеца. Не е голяма рядкост, когато тази процедура води до появата на неприятни странични ефекти у здравите хора, чийто организъм не е обременен от изменения. За бременните - просто е противопоказно. В краен случай може да се оформят веднъж направени нокти с помощта на специалните гелове са увеличаване.

Масаж

По принцип в салоните за красота не практикуват масаж, който да е противопоказен за бременните ( като дълбок масаж, характерен за спортистите или нетрадиционен лечебен масаж, например). Бъдещите майки, при които съществува реална опасност от спонтанен аборт, трябва да са особено внимателни. Всъщност по тези въпроси бременната на всяка цена трябва да се консултира с лекар. Работата е там, че всеки, дори и най-обикновеният козметичен масаж на лицето има за цел да подобри кръвообращението като обикновено се засягат не само повърхностните, но и по-дълбоките тъкани. Казано с други думи по време на масаж се разширяват кръвоносните съдове, което може да предизвика интензивно кръвообращение и да застраши състоянието на бременната. В случай че личният лекар е одобрил процедурата – могат да се практикуват масажи на лицето и тялото, с помощта на кремове и масла на натурална основа.

Съвсем по друг начин стои въпросът за т.нар. апаратен масаж.

През бременността и дума не може да става за какъвто и да било антицелулитен масаж и или такъв за намаляване на формите. Това се отнася и за всички останали апаратни процедури: електростимулация и пр. Всички стягащи и повишаващи тонуса процедури също предизвикват интензивно кръвообращение. Най-добре е по време на бременността да се избягват радикално разкрасяващите процедури и да се отдели внимание на здравето на детето. Майките тепърва ще имат време за себе си!
Един лимфодренажен масаж обаче не би навредил и би могъл да се окаже дори полезен през бременността, тъй като има за цел да премахва отоците и да извежда натрупаните течности в организма.

Почистване на кожата

Поради усиленото кръвообращение и работата на жлезите с вътрешна секреция кожата на бременната става много по-чувствителна към горещините и праха. Възможно е да появят различни възпаления и пъпки. Ето защо леките пилинги на натурална основа биха били полезни.

От дълбоките и химически пилинги по-добре е бъдещите майки напълно да се откажат. В последните месеци кожата обикновено става по-суха, затова могат да се използват различни кремове и подхранващи маски на натурална основа.

Епилация

Разбира се, епилацията чрез кола маска, например е позволена – стига да е съобразена със състоянието на бременната, естествено. Електорепилацията, лазерната и фотоепилацията обаче следва да не се практикуват. Тези процедури са противопоказни за бременните.

Солариум

В малки дози и с употребата на специални средства за загар, солариумът е полезен, тъй като помага за изработката на витамин Д. В големи – може да доведе до прегряване на организма и да задълбочи проблемите на кожата – пигментационни петна и прекалено изсушаване.

# 40
  • Мнения: 1 092
не съм съгласна,че боята не хваща добре по време на бременност Naughty.Боядисвам се в мнооого светло русо и не съм имала проблем или грозни корени през бременността Mr. Green

# 41
  • Мнения: 3 622
Пълни глупости са това.Аз също съм се подстригвала и боядисвала докато бях бременна  Peace
И аз.  Peace

И аз  Peace

# 42
  • Мнения: 2 005
Това са пълни глупости Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 17 546
За подстригването - бабини деветини! За боядисването - при всяка жена е различно, според мен. Едни боята ги хваща по време на бременност или цикъл, други - не. Мен си ме хваща и при едното и при другото. Не си спомням даже истинския цвят на косата си. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 952
аз също се подстригвах като бременна/ след като родих пишката на малкия си беше на мястото Mr. Green/ така че по спокойно с тия суеверия те първа ти предстои да се наслушаш на щуротии, а дотогава си ходи фризирана и епилирана или просто подържана бременна жена Peace

Общи условия

Активация на акаунт