Майка ми или жена ми

  • 55 756
  • 212
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 803
Мила Mariaa, много ми се иска някак да ти помогна с  някакъв съвет. Аз също имам проблеми с моето свеки и най- вече че мъжа ми толкова време не я разбра и все заради нея се караме. Наистина не разбирам каква е тази мания на свекървите да властват и да нареждат. И защо мъжа не знае как да се оправя с двете си любими жени-майката и жената. Много точно е казано в Библията, че мъжа ще остави баща си и майка си и ще се прилепи към жена си и ще бъдат двамата една плът. Пожелавам ти скоро да излезеш от тази ситуация и мъжа ти да те подкрепи!
Този проблем -ЛИПСА НА ДОСТАТЪЧНО СРЕДСТВА !!!!е много сериозен и наистина с този скок на цените ще става все по-сериозен. Не бива едно семейство да се разбива заради това непоправимо зло-свекървата. Извинявам се предварително на тези майки на мъже, които са свястни и достойни свекърви.

# 76
  • Мнения: 13
Това е много лошо,не бива да се удря съпругата заради майката.ТОВА ВОДИ ДО КОНФЛИКТИ между двете...
Много си далеч от истината. Когато мъж удари жена си заради майка си, това си е КОНФЛИКТ между съпрузите и НЕ "ВОДИ ДО КОНФЛИКТИ между двете".

# 77
  • Мнения: 302

Аз искам да похваля една свекърва! Това е майката на съпруга на сестра ми. Дълбок поклон! 

Милата ми сестричка бе много тормозена от майка ни.  Cry Както немалко други момичета се омъжи, за да избяга от една отровна атмосфера. Какъв късмет - жена със златно сърце! Приемаше сестра ми, като своя дъщеря. Винаги я защитаваше в спречкванията със собствения и син. Просто нямам думи! Дълбок поклон!

Ще се радвам моите дъщери, ако имат синове някой ден, да бъдат свекърви като НЕЯ!

Поклон, лельо Мари! За всичко, което направи и продължаваш да правиш за изстрадалата ми сестричка!    newsm20   

# 78
  • Мнения: 2 803

Аз искам да похваля една свекърва! Това е майката на съпруга на сестра ми. Дълбок поклон! 

Милата ми сестричка бе много тормозена от майка ни.  Cry Както немалко други момичета се омъжи, за да избяга от една отровна атмосфера. Какъв късмет - жена със златно сърце! Приемаше сестра ми, като своя дъщеря. Винаги я защитаваше в спречкванията със собствения и син. Просто нямам думи! Дълбок поклон!

Ще се радвам моите дъщери, ако имат синове някой ден, да бъдат свекърви като НЕЯ!

Поклон, лельо Мари! За всичко, което направи и продължаваш да правиш за изстрадалата ми сестричка!    newsm20   

Това е чудесно! Страхотно е да четеш, че има и свястни свекърви, които наистина приемат снахите си като собствени дъщери! Браво!

# 79
 Naughtyмисля че и ние сме майки и не се знае какви ще станем но всичко да си има граници.Аз имам прекрасна свекърва , която се грижи за нас по добре и от майка ми,
но никога не се меси и не взема страни ,а това се дължи изцяло на съпругът ми .

# 80
Здравейте!
Темата за свекървите е мноооого дълга и необятна.
Аз живея със свекърва си, което ме изкарва извън релси много често. Жената е адски властна и оказва огромно влияние на мъжа ми. Това ме дразни супер много, защото постоянно съм на 2-ро място. Не мога да постигна това което искам, защото съм в нейната къща и както знаете 1 къща има 1 господарка. Не мога да й казвам какво да прави в собствената си къща, все пак.
Много е важно при съвместното съществуване да се изградят накакви правила, но мисля, че мъжът е този, който трябва да го направи.
Сега чакаме бебе и не ми се мисли какво ще става. Само се чудя дали тогава мъжа ми ще е на нейна страна или на наша с бебока. Моля се да е 2-то, защото иначе няма да издържа много дълго.
Радвам се за всички, които живеят отделно, имат добри свекърви и умни мъже.

# 81
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Свекърво-снахенските драми се коренят в манталитета ни балкански - да се ручнем в къщата на свекърите и в чужд полог да снасяме яйца. Или обратното - свекърите ( създатели на бога-син ), решават, че обектът им на обожание трябва да бъде последван в новият му семеен храм ( разбирай - дом !) за да продължат да го обгрижват и обграждат с любов. И на двата примера съм се нагледала достатъчно, за съжаление, но повечето хора или нямат финансовата възможност да се отделят или не им стиска.
 Относно този съдбоносен избор, който мъжът трябва да направи, смятам , че никоя разумна жена ( независимо дали съпруга или майка ) не би трябвало да изисква. Майката е майка, тя е миналото, тя е примера, от който мъжа се е учил, а съпругата е бъдещето, с която взаимно един друг ще се учат. Коя повече го обича?  Grinning Това е излишен въпрос... Говорим за различен тип любов Wink
 При оптимални обстоятелства, достатъчна интелигентност от всяка страна - никога не би се стигало до финал, тип сапунен сериал ( ха, даже и рима спретнах! Simple Smile  )
 Вече е късно за превъзпитание на възрасните мъже, на 25, 30 и повече години, както и за техните майки, но ако навремето някой им беше обяснил, че щастието не е до 80 год. да те гушка мама, то много от проблемите не би ги имало.
 Ако аз трябва да подредя фигурата на успешното семейство, то тя би изглеждала така: Мъжът и жената редом, децата около тях , а няколко крачки зад тях родителите и на двамата, усмихнати и доволни от тяхното щастие

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 00:07 от сълзичка

# 82
  • Мнения: 1 168
Тази, при която живееш!

# 83
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 656
...една умна жена не би накарала мъжа си да избира между съпруга и майка, било то едната или другата...
Така мисля и аз.

# 84
  • Мнения: 1 095
Страхотно е,че моя мъж, не е мамино синче, но за съжаление имам близък до нашето семейство пример  #2gunfire

# 85
  • Мнения: 1 168
...една умна жена не би накарала мъжа си да избира между съпруга и майка, било то едната или другата...
Така мисля и аз.

Зависи, знаеш ли какви змии има. За щастие при нас не е така Simple Smile

# 86
...една умна жена не би накарала мъжа си да избира между съпруга и майка, било то едната или другата...

Съгласна съм, обаче след като се ожени един мъж, би трябвало вече приоритета да не е майка му, а жена му.
Създава се ново семейство, полага се ново начало и едно старо влияние мисля, че е излишно.

И още нещо.Как да създадеш някакъв ред и дисциплина и лични отговорности и задължения в къщи, като отговора е : "При две жени в къщи аз ли трябва да го свърша това?"

# 87
  • Мнения: 2
егати и ""мъжа"" дето си си намерила  Sick

# 88
То идеални хора няма, ама...


Danny, дано твоя е с всичкия си и да нямаш подобни проблеми!

# 89
Какво ще кажете за това?

Обикновено вечеряме заедно и когато с мъжа ми излизаме някъде след работа, се обаждаме на свекито да не ни чака за вечеря. Просто така, информативно, не че таваме отчет. Е да, ама това не й стига и съответно отсреща се задава въпрос: "Защо ще закъснявате?"  #Crazy

Последният път мъжо беше в командировка и аз реших да изляза с приятелка. Обаждам се да й кажа да не ме чака и тя зададе същия въпрос.  #2gunfireПросто затворих телефона. Аз на мъжа си не давам обяснения, на нея ще давам. Айде.....

Общи условия

Активация на акаунт