Непрекъснат рев

  • 1 051
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 248
Помощ, дайте ми съвет!
От 4 дена бебето ми не иска да остава само, иска да е все на ръце, като даже понякога не просто да е в ръцете ми и да съм седнала, а да се разхождам насам натам. Иначе започва един ужасен рев, дере се, все едно го колят, целия става червен, изпотява се. Не разбирам какво му е - разглези ли се или му има нещо.... Но е ужасно така, не мога да го държа по цял ден на ръце. Не ме оставя даже до тоалетната да отида.

# 1
  • Мнения: 545
Защо не се посъветваш с педиатъра си? Да го погледне. А имате ли колики - май сте малко големи за това. Също така храни ли се нормално и въобще как ти се струва състоянието му? Ева ревеше така като имаше колики и искаше да я разнасям, но това беше преди четвъртия месец. Според мен се обади на доктора си за всеки случай.

# 2
  • Мнения: 588
      Явно се е разглезил малкия бебок. Остави го да си поплаче и ще разбере, че не може мама да го разхожда цял ден на ръце. Независимо, че е толкова малък той вече всичко разбира. Както казва баба ми децата от 3-тия ден забелязват.  Peace

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Може да му е скучно на детето и за това да плаче за твоята компания...
Опитай да го разсееш с разни мърдащи и пеещи играчки над креватчето.
Може да не иска да е легнало, защото вече му е умръзнало да гледа тавана...Опитай да не го държиш само на ръце, а да направиш живота му по-интересен по друг начин. Ако по цял ден го носиш и разнасяш наистина ще се разглези.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
И ние имахме такъв период,ще отмине.Носила съм го по цял ден напред-назад и само да седна някъде се започва един рев,чуваше го целия блок.

# 5
  • Мнения: 2 005
Може и от захранването да е  NaughtyСмяната на различни храни също води до неразположение  newsm78Направи консулт с Педито  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 6 248
Ами педиатърката ни е в отпуска, за съжаление, а и познавайкия, няма да даде разумен съвет, освен коментара, ч ени върти на малкия пръст.

Оставям го да поплаче за 10-15 минути, няма спиране. Ако го погледна и почна да му говоря, се поуспокоява, но в момента, в който си извърна очите и пак рев. А като се разреве така не обръща внимание на нищо - нито играчки, нито одеалцето си, нито даже на любимия му телевизор. Обича да се занимавам с него, да му говоря, да го разсмивам, но не мога по цял ден да се правя на маймуна.

А иначе не съм го захранила. Все още е на кърма. Забелязала съм, че като го накърмя и е спокоен, може да постои 15-тина минути сам, но после.... А и не мисля, че има колики, те отминаха към края на 3-тия месец според мен.

# 7
  • Мнения: 3 376
Моя син е абсолютно същия,и в момента е така,не може да се заиграва сам и трвябва винаги да има някой при него.Виж това са периоди през които преминават децата.Може и зъбките да са го почнали вече и затова да е така раздразнителен,но за разглезване не мисля,че може да се говори на тази възраст,та той е толкова малко бебе,естествено,че има нужда от мама и много внимание.Сега започва да изучава света,да разбира малко по малко,да хваща играчките и т.н. може и повечето неща да го плашат и просто да иска да си до него,за да се чувства сигурно детето.Аз бях постоянно с кенгурото,носех си го,на 4 мес. не ми тежеше толкова,сега вече съм със слинг,че пак иска да го нося.В някои моменти,когато не съм знаела къде съм от изтощение съм го оставяла да плаче-най-много издържах за 5 мин.,не мога да издържа да го слушам повече.Ами според мен не е това решението...Щом детето ми има нужда от мен и щом плаче едва ли е без причина.С риск да се повторя ще ти дам един линк,който преди малко пак пуснах в една друга тема,моля те прочети го,статията е тъкмо за плача при децата http://karmene.greatnow.com/harvard.html

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Моят син на 4 месеца искаше непрекъснато внимание! Но аз съм от "лошите" майки и го оставях да поплаква от време на време. Иначе през целия ден бяхме навън, а на него това му беше интересно и не плачеше, та така "преживяхме" този период.

# 9
  • Мнения: 1 409
А сигурна ли си,че му стига кърмата?Моя бебо беше по-същия начин,ние сме на АМ,но явно в един момент му стана малко,щом му увеличих  количеството нещата се промениха.

# 10
  • Мнения: 490
Май бебчето се е разглезило. И ние имахме такъв период, отмина. Сега от няколко дни пак ми предава номера- само на мен.

# 11
  • Мнения: 1 049
За разглезване и дума не може да става... не мога да разбера как някои си мислят, че бебе до годинката може изобщо да се разглези  newsm78  Решението за мен е кенгуру, хем си вършиш работата, хем то не плаче  Wink На мен ми се късаше сърцето да го оставя да плаче или просто намери  някой друг да ти помага да си почиваш отвреме навреме!

# 12
  • Мнения: 1 924
Разбира се,че и дума не може да става за разглезване.
Аз нося малкия в слинг(или в кенгуру) -така ръцете ми не са заети и си върша работа, даже и до тоалетна съм ходила с него.

# 13
  • Мнения: 8 242
Бебето да се е разглезило - едва ли. Да ви върти на пръстче - още по-малко. По-скоро родителите са се поразглезили и искато повече свобода Simple Smile А бебето май не е готово за това - иска внимание човечето, мама, тати..
Тони винаги е ревял, като е бил оставян.. Затова не съм го оставяла изобщо. Ако е легнал - играем, говорим си.. Ако не му харесва - разхождаме се, на ръце, на кенгуру (със слинга така и не можах да се справя  Embarassed).. Още е така - не ми пречи, приятно ми е да се грижа за детето си.
Не искам да си лежи на леглото и да няма нужда от мен.

# 14
  • Мнения: 307
И аз не мисля, че се е разглезило детето, просто иска майчина ласка. Но не се притеснявай, този период ще отмине. И моят син беше така на вашата възраст, имало е дни, в които съм го държала на ръце почти по цял ден. И не съжалявам. Сега например плаче по-малко и е по-спокоен.
Имай търпение, всичко ще се оправи   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт