Чуждия опит за фимозата

  • 2 504
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Здравейте мами от чужбина! Не съм много наясно с реда на писане тук, но се надявам темата ми да е на подходящото място.
След часове пред компютъра и четене по темата за забелването и фимозата и всички подробности около пенисите на момченцата ни, ми се иска да чуя от вас какво препоръчват педиатрите в чужбина? Според постове във форума "модата" на забелването е тръгнала от американските педиатри преди 30ина години, а сега именно те я отхвърлят тотално. Благодаря ви предварително за информацията и поздрави от БГ! Hug

# 1
  • Мнения: 3 367
..нашите педиатри отричат каквото и да било пипане/ дърпане/ белене и пр. по пишка (мнение от Детската Болница на Синсинати,Охайо,една от водещите болници в Северна Америка);

# 2
  • Мнения: 3 423
В Германия не се препоръчва забелване!
Веднъж повдигнах темата от спортен интерес
и педиатърът сбръчи чело. Акушерката - и тя.

# 3
  • Мнения: 1 329
Подкрепям Лиска. И при нас е така.

# 4
  • Мнения: 1 761

Когато сина ми беше на един месец майка ми ми звънна от Бг да ме пита дали му забелвам пишлето.Казах и,че не съм.
Попитах педиатъра тук какво да правя по въпроса и как.каза ми да не пипам нищо-детето само ще се справи и без мен, а ако има проблем-лекарите ще се намесят.

Педито в Бг ми каза да го дърпам ooooh!.

Мъжът ми ми каза да правя каквито намеря за правилно според майчиния ми инстинкт,само да не го нараня и да го боли.За обрязване и дума не дава да се каже-против е.

В Бг познавам три майки на момченца,които така се бяха постарали с дърпането,че момченцата имаха възпаление и трябваше да се лекуват с антибиотици.

Честно казано,не мисля да правя нищо.Нито знам как нито съм сигурна,че има смисъл.

# 5
  • Мнения: 3 423
Да оставим работата в
ръцете на първото гадже.

# 6
  • Мнения: 1 783
Да оставим работата в
ръцете на първото гадже.
Joy Joy

На нас ни казаха, ако искаме когато го къпем във ваната да дърпаме кожата, но че не било задължително.

# 7
  • Мнения: 380
Тук ми казаха да не го пипаме. Като бяхме в България, докторите ни препоръчаха да дърпаме по малко във ваната докато къпем детето. Реших че е по-добре да го направя докато е малък, за да не се налага евентуална лекарска намеса в бъдеще. И за съвсем кратко време успях, като малкият въобще не е плакал, нито го е боляло.
Вие с таткото ще решите кое е най-доброто за детенцето ви Peace
Успех! Hug

# 8
  • Мнения: 3 423
Добре, де, в Щатите не ги ли
обрязват веднага след раждането?!

# 9
  • Мнения: 994
Да оставим работата в
ръцете на първото гадже.
Горкият, ако трябва да чака дотогава, много ще страда.

Не съм дърпала, но научихме големият син като се мие да си придърпва сам кожичката и да се мие старателно и отдолу. Не, съм проверявала поне от 2 години какъв е резултата, но съпругът ми казва че почти се е справил. А и най-важното винаги е добре почистен и възпаления няма.
На малко бебе ми се струва варварско да се дърпа. Ако си го правиш сам, си регулираш прага на болката.
Иначе педиатрите съветват да не се дърпа. Не знам доколко тукашните са запознати обаче с възможни усложнения, защото все още голям % от момченцата са обрязани.

Добре, де, в Щатите не ги ли
обрязват веднага след раждането?!

Това е по желание. Моите не са обрязани.

# 10
  • Мнения: 2 253
Да оставим работата в
ръцете на първото гадже.
Ще се е справил сам,далеч преди да я срещне....за статистиката,и нашият педиатър каза,никакво пипане!
И да,имаме право на избор за обрязването в Щатите.

# 11
  • Мнения: 1 178
Големият ми син се роди с почти слепнала кожичка на главичката на пениса. това бе установено още при първия му преглед в болницата. каzаха, че ако слепването не пречи на уринирането няма да се предприеме нищо. спомням си, че когато пишкаше кожичката се иzдуваше като балон. бях се притеснила сериоzно, тогава проведохме дълъг раzговор с нашия педиатър, той ме убеди да оставя проблема в ръцете на природата. окаzа се, че тя си zнае работата синът ми е на 2 год. и вече кожичката се е отлепила така, че се вижда главичката на пениса, сигурна съм че до няколко години напълно ще се отвори.
с две думи в германия т.нар. "zабелване" не е на мода, надявам се да спре да се практикува навсякъде zащото таzи кожичка е снабдена с множество нервни клетки, можете да си представите какво болеzнено иzживяване е да се раzкъса брррр.

# 12
  • Мнения: 2 093
и тук не се пипа кожата, а и не сьм чувала някой да го прави. Струва ми се доста варварско да му дьрпам кожата, щом природата е сьздала мьжете така, сигорно има причина.
Ето и какво прочетох в една от най-продаваните книги за отглеждане на деца тук "What to expect the first year"
" Обикновено, кьм края на втората година, 9 от 10 момченца, но понякога не преди да навьршат 5,10 или повече години, кожата се отделя напьлно от пениса. От там нататька, кожата може да се изтегли и сьответно почиства. 
Обратно на това, което едно време се е препорьчвал при бебета, специална грижа  за пениса не се изисква. достатьчно е миене сьс сапун и вода. Опити да се почиства под кожата , може да нарани. 

# 13
  • Мнения: 226
Момичета много ви благодаря! Hug Педиатрите в БГ все още препоръчват забелването, особено в Бургас. Шири се някаква заблуда явно и всичко се върти в 1 омагьосан кръг - ако не дърпаш и да 1-2 годинки не е готов - ужас и интервенция!
Отново голямо благодаря! Laughing

# 14
  • Мнения: 253
И в далечните африкански страни от 3ия свят не се дърпа нищо. Предполагам че е така, заради традицията и ритуала момчета като стават мъже (към 16-17 години)да бъдат обрязвани и да прекарат 1 месец в отшелничество. Доста се практикува това след черните, и доста смърни случай има от нехигиенични процедури и самозвани доктори (Сори за оффа)

Иначе аз нищо не съм насилвала въпреки съветите от стана на сестра ми и майка ми, (беше ме страх да не го нараня), макар че  се наложи като беше на 3 години да го обрежем с малка операция, след консултация с уролог.

Общи условия

Активация на акаунт