Мами и дечица от Дупница има ли?

  • 7 875
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте,радвам се че намерих мами от Дупница,скоро ми предстой раждане и съм малко притеснена,но и избора ми на болница също ми е проблем защото лежах 3 дни в бившата военна и не съм очарована а,пък за Лефтеровата болница чувам различни неща някой добри някой лоши и така но имам още време да помисля  newsm78

# 16
  • Мнения: 99
Здравейте мами  Peace Да са ви живи и здрави дечицата Hug Аз също съм от Дупница  Whistling Е, моята писана е вече госпожица на почти 10 години Flutter Ще ми е приятно да си пишем и да се запознаем. Аз в момента съм в САЩ, но лятото ще си дойда с моята принцеса на ваканция Joy Ще се радвам ако мога да съм ви полезна с нещо  Grinning

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 18:09 от styllisima

# 17
  • Мнения: 18
Здравейте момичета! Аз не съм от Дупница но живея на близо. Често посещавам вашия град и искам да ви попитам има ли в Дупница магазин за дрехи за бременни и ако да - къде се намира?
Благодаря ви предварително!
Поздрави!

# 18
Здравей,чувала съм,че има в Евробазара някакъв магазин за по големи дрешки но незнам дали ще намериш нещо аз също съм обикаляла доста но нищо което може да си купиш за това карам на анцузи  Tired

# 19
  • Мнения: 668
Спарки - за съжаление нищо не можеш да си намериш тук, освен гащеризон дънков за бременни.  Sad

# 20
  • Мнения: 18
Благодаря ви все пак  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 833
Здравейте момичета. Аз живея в София, но юни  месец ще дойда за 2-3 седмици в Дупница.
Искам да ви питам пюрета и каши от къде си вземате. И какви марки има.

# 22
  • Мнения: 668
Здравей.
В Дупница има няколко бебешки магазина, повечето от които работят и в неделя. Пюрета има всякакви, на Хип, на Гербер, на Ганчев, на Ам-ам имаше по едно време... Може да има и други но сега не съм точно на тази вълна  Wink та не съм наясно къде какво има точно.
Иначе освен в бебешките магазини пюрета продават и в Меджико (бившия Хит маркет).
За кашите важи същото.
Като дойдеш пиши, ако имаш нужда да уточня нещо казвай.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 1 833
Thedragonbg, благодаря.  bouquet Ще се възползвам от услугите ти като дойда. Wink

# 24
  • Мнения: 71
дрехи за бременни в благоевград само.тука в дупница няма

# 25
  • Мнения: 119
Здравейте и аз съм от Дупница,искам да ми разкажете повече за Лефтеровата болница ,защото не съм чувала много отзиви.Първото си дете родих в София,но второто ще видим...,та събирам информация за лекари,как е отделението,пари и т.н Ще ви бъда много благодарна  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 668
Здравей Мария.
Аз скоро (май не чак толкова  Wink ) родих там. Много доволна останах от отношението както на лекарите, така и на останалия персонал, акушерки, сестри и т.н. Е като навсякъде има по някой и друг темерут, но като цяло положението е добро. Чисто и приятно е. Зимата когато бях там навън беше кучешки студ, а вътре ти идеше да се разхождаш по тениска. За лятото нямам идея как е с разхлаждането обаче. Единствения проблем беше, че поради някакви причини нямаше тогава течаща топла вода в отделението, но от кухнята осигуряваха топла вода на всеки. Храната беше като за болнично отделение, но сравнително прилична и гладни не са ни оставили.
Имаш избор дали бебче да е с теб през нощта или да спи в детската стая. Съобразяват се също с желанието ти да дават или не добавка (т.е. АМ). Дават ти шишенца с преварена вода и добавка за бебчето. Те поемат всички необходими неща за бебето, дрешки, завивки, памперси и тн. Взимат ти го сутрин за визитация и през няколко часа за смяна на памперса и къпане. Всеки ден след визитацията педиатъра идва и ти казва най-същественото за състоянието на бебчето, как се развива и колко е порастнало. Подкрепя се естественото хранене, акушерките и сестрите помагат ако има проблем със засукването на бебчето и дават съвети за гърдите. Преди изписване  педиатъра идва и дава доста подробна информация на майката за първите няколко дни след изписването.
Това е, ако имаш някакви други въпроси питай.
Леко добременяване.

# 27
  • Мнения: 119
Много благодаря за изчерпателния отговор.А как са свижданията,имат ли право близките да влизат при теб и бебчето,или не.Колко жени са в стаите?Аз съм влизала в тази другата и е нещо страшно по-добре да си родя по пътя за София отколкото да ходя там.Не дават таткото да припари,сърдят се като се заточат близките,абе ужас........Абе мисля пак да пътувам,ама като се има предвид,че е второ възможни са изненади,и да съм подготвена.  bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 668
За съжаление отделението е затворено за външни лица. Свиждането е пред вратата на родилното (има 2 стола и толкова, не че на теб много ще ти се седи първите ден-два  Mr. Green ), бебето го показва сестрата през прозореца (вратата е стъклена със щори и има голям прозорец). Иначе кой колкото иска да ти идва на свиждане, стига да не влиза вътре. Не правят особени проблеми дори и за по-късни свиждания, от порядъка на 9ч вечерта и след това (но си зависи от смяната). Иначе в стаите за родилки са по 2 жени в стая и има самостоятелен санитарен възел във всяка стая. Само в стаята за Патологична бременност (където лежат за задържане) са 3 легла. Във всяка стая има телевизор, не е с монети, а за целия престой независимо колко дни се плаща 3лв за ТВ. Ми май е това.  Simple Smile Пиши после, ще се радвам да се запознаем лично.

Общи условия

Активация на акаунт