моля за съвет?

  • 462
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
Здравейте. Моля за съвет - имам дъщеря на 6,5 месеца, която никак не харесва да яде плодови пюрета. Незнам къде греша - проготвям и ги аз, купувам и готови, слагах мляко, опитах комбинация с плодово млечна каша и пак не ги иска. Пробва 2-3 лъжици и като усети вкуса стиска устата или плаче ако настоявам. Иначе яде попарка със сирене, всякакви зеленчуци, но плодови пюрета - не. Моля препоръчайте ми как да я излъжа за да и харесат и да хапваме витамини. Мерси предварително.
 

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Плодовите пюрета се дават най-вече за разнообразие в храната.След топлинна обработка не съдържат кой знеа колко витамини.По-добре е да се дават прясно изцедени сокове, или пресни плодове.

# 2
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Няколко дни въобще не и предлагай плодови пюрета, след 4-5 дни опитай пак 1-2 лъжички без да я насилваш колкото изяде.После постепенно увеличавай количеството и така.

# 3
аз стъргам на ситно ренде ябълка и мачкам банан и синът ми ги яде без проблем(и той е на 6,5месеца).това не е кой знае какво разнообразие,но е по-добре от готовите пюрета.

# 4
  • Мнения: 2 005
Настъргвай и ги и изцеждай , предлагай и ги като сокове Rolling Eyes Остави я няколко дни и не и предлагай пюрета. След примерно 1 седмица отново опитай newsm78 Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 814
Да, най-добре я остави за няколко дни. Банан пробва ли? Според мен повечето дечица са луди по него  newsm78. Синът ми също не привикна особено на суровите плодове - още му е трудно, но под формата на пюрета (особено от по-сладки плодове) привикна. Морковени сокчета пие ли? Можеш да пробваш някаква комбинация с него. Не се тревожи - с времето ще започне да хапва

# 6
  • София
  • Мнения: 676
 Пробвай да не слагаш захар в плодовите пюрета. От готовите взимай не подсладени. Може би с горски плодове, по-киселки  Thinking.
 В сурово състояние давай плодове.

# 7
  • Мнения: 473
По съвет на педиатърката не давам още сокове, затова започнах с плодовите пюрета. Първи плод - банан, хапна 2-3 лъжици и така започнах да увеличавам и към него прибавях - ябълки, круши и т.н. но ефекта е същия пробва с ентусиазум и стиска устата и не иска. Смених какви ли не плодове за нейната възраст, топло, студено, с нормална температура, с бисквитки , с плодова каша, с АМ , с кърма и не иска и неиска. Много ми е странно, защото нещата са сладки от само себе си, не добавям нищо но неиска, затова и се притеснявам. Страхувам се да ги откаже завинаги. Мерси за съветите.

# 8
  • Мнения: 941
Няколко дни въобще не и предлагай плодови пюрета, след 4-5 дни опитай пак 1-2 лъжички без да я насилваш колкото изяде.После постепенно увеличавай количеството и така.
Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ако прояде направо плодове ще е най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт