Да попитам за динята

  • 10 098
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 040
  Срам-несрам, налага се да ви попитам за храненето на кърмачката. Изчетох материалите в първите теми, но май са доста противоречиви. Добре,избягвам разни бобове и зелета, но педиатърката изрично ми забрани да ям диня и тиква. Причинявали ужасно много колики! Особено динята. Някоя от вас знае ли нещо за това- в други теми четох,че помагали за лактацията.
  И още нещо- за млякото. Пише, че не се препоръчва прясно мляко,добре, а кисело може ли?
  Моля ви ,ориентирайте ме, че много ни мъчат коликите.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз ям диня, освен диуретичното и лактогонното действие не съм забелязала нищо друго Thinking

# 2
  • Мнения: 1 008
За коликите не знам, обаче от динята имам много кърма  Peace
Наливах се с лактогонни чайове и всичко, което уж стимулирало лактацията, но нищо не ми действа, от динята обаче има ефект.

# 3
  • Мнения: 253
При мен от динята получаваше най-силни колики. Като разбрах, че е от нея, спрях да ям. А за млякото - киселото даже е по-добре от прясното.

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Ям по половин диня всеки ден.Досега не го е болял стомах. Flutter

# 5
  • Мнения: 238
В динята има целулоза, която може да засили коликите. Според мен е индивидуално, според поносимостта на майката и детето към даден продукт. Прясното мляко със сигурност е по-добре да го махнеш от менюто си, докато киселото мляко не би трябвало да имаш проблеми, но пак да кажа че е индивидуално. Peace

# 6
  • Мнения: 4 915
Знаеш ли английски? Виж тази статия: http://www.kellymom.com/nutrition/mom/mom-foods.html
Можеш да ядеш и диня, и тиква. В кърмата ти преминава онова, което преминава в кръвта ти.
Нито целулозата от динята, нито газовете, причинени от бобовите, ще се отразят на бебето ти.

Прясното и киселото мляко в големи количества не се препоръчва, защото млечният протеин преминава в кръвта, оттам - в кърмата. Може да причини алергия към белтъка на кравето мляко.

Причините за коликите все още не са напълно известни.
Възможно е бебето ти да реагира на някоя храна, на която друго  - не.
За колики помага затопляне на коремчето, люшкане, гушкане, шум от сешоар... 

# 7
  • София
  • Мнения: 4 040
  Благодаря за отговорите,явно е на принципа проба-грешка. Само,че грешката води до много плач Embarassed
  Иначе четох,че храната няма как да повлияе на коликите,но като хапнах едни броколи и дребният се скъса да плаче. А още не бяха започнали коликите. Но пък хапнах малко диня и не забелязах някаква промяна- може и да не му действа на него.
  А за прясното мляко: Не се препоръчва поради опасност от алергии или заради колики? Щото аз много обичам ,не знам как ще го спра напълно. ooooh! ooooh!

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И аз имах печален опит с броколи Rolling Eyes затова и ги избягвам.
Прясното мляко е ОК, ако не пиеш по литър на ден Mr. Green една чаша си е съвсем в реда, пише по дебелите ми книги.

# 9
Хапвам си диня, без проблем . Кисело мляко - също Simple Smile Виж за прясното нищо не мога да кажа, защото го не долюбвам

# 10
  • Мнения: 2 652
аз прясното го избягвам, заради АБКМ-то (алергия към белтъка на кравето мляко). Виж, кисело си хапвам, други млечни също, но умерено (с изключение на сладоледа, него мога да го ям в промишлени количества, ако ми попадне).

# 11
  • Мнения: 4 447
На мен не ми бяха казвали нищо за банана. Докато бях бременна и кърмех, пък хич не ми се отразяваше добре и на бебето също. При всеки е различно. На едни действа по един начин при други - не. Пробвай, ако ти се яде, не се ограничавай. Ако забележиш, че бебко не се чувства добре, няма да ядеш и това е. Ако все пак се притесняваш - хапни си веднага след кърмене и готово!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 371
Аз не само, че ям диня ( кърмя), ами му правя и сокчета от диня. Но всичко си е строго индивидуално. Защото и по литър прясно мляко пия.  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 688
Всяко бебе си е различно и наистина само с проби и грешки можеш да установиш как е при твойто. Яна имаше страхотни колики и до 5-тия месец ограничавах силно менюто си - можех да ям спокойно ориз, тиквички, месо, бял хляб, ябълки, домати, краставици. Не съм забелязала динята и тиквата да й правят колики, за сметка на това прясното мляко, мюслито, черния хляб, ядките, царевицата, картофите, зелето и какво ли още не я докарваха до продължителен рев половин час след всяко кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт