Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте момичета. Интересувам се дали някоя от вас е пила "Витекс" - регулирал хормоните. По-точно искам да знам дали помага при липсваща овулация. Прочетох листовката, но ми се иска да разбера дали някоя го е пила и какъв е бил резултата.
Благодаря ви предварително и успех на всички бебеправещи Smile
Цитирай

E-CLM & CH-VD

Ти откъде знаеш, че имаш проблем с хормоните? На лекар за изследвания ходила ли си? Ако наистина имаш проблем, лекарят ще ти изпише точните лекарства!
Същото се отнася и за овулацията. Проследявала ли си я, или просто така реши?

Не пий нищо на своя глава!  Naughty
Цитирай
Хормоните все още не съм изследвала, но лекарката ми каза че единият яйчник прилича на поликистозен и няма овулация.
За сега само събирам информация за "Витекс", не пия нищо без консултация.
Цитирай

E-CLM & CH-VD

Хубаво ще е да си пуснеш едно изследване на хормоните, ако те притесняват.
Също и да следиш овулация поне 2 месеца, тъй като когато са те преглеждали, може да ти е бил ановулаторен цикъл.
Успех!

Може да се регистрираш и да влезеш в седмичната тема на Искам бебе, там разискваме точно такива въпроси.  Peace
Цитирай
Да, мисля да си направя такова изследване. Сега изчаквам на лекарката ми да и свърши отпуската и тогава ще отида с въпросите си при нея.
Тези хормони до колкото разбирам от форума се изследват в определени дни?
Все пак ще я питам за този "Витекс", билкови таблетки са. Може пък и да нямам нужда да ги пия.
Цитирай

София

Аз не съм го чувала този Витекс. Но действително има значение точно кои хормони регулира и в каква степен. Дори ако са билки също има опасност да разбута хормоните на една жена...
Изчакай докторката си и я поразпитай по подробно, поискай изследване на хормоните на 5-тия ден от цикъла и 7-ия ден след ову на прогестерона за да се разбере къде има разминаване и какъв точно е проблема.
Цитирай
Ще изчакам и се надявам скоро и аз да се похваля с две чертички Smile пожелавам го на всички тук.
Цитирай

София

Ето ти една тема за витекс в друг форум:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=9999 … &topic=3384.0

Но и аз бих те съветвала първо да си изследваш хормоните и да го обсъдиш с лекар.
Цитирай

Аз имах кратък цикъл /14-24 дни/. След обикаляне по светила в гинекологията и бясно пиене на противозачатъчни и дуфастон, си самоназначих изследвания на хормоните.
Оказа се, че LH ми е много нисък, дори да има фоликул, то яйцеклетката вътре не е качествена. При спукването на фоликула, не се отделя качествено жълто тяло, а от там лутаелната фаза или се скъсява или просто липсва.
Пих около три месеца Агнес /същата билка, но друг препарат/ и хормоните се регулираха. Цикълът се закова на 24 дни.
Билките, при все че се предпочитат като "по-лек" вариант за въздействие върху даден проблем, според мен не са безопасни. При все, че още при тебе не е ясно какъв точно е проблема.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.