Почистване на моркови-бързо!!!!

  • 2 801
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Здравейте ,момичета!Днес измислих една рационализация за чистене на моркови-дори не е нужно да ги белиш.Мисля и че става също и за пресни картофи.Значи сваляш горния слой с телче ,стези за миене на тенджери, прпоръчително от по-грубичките. Бързо и лесно, та реших да споделя. Надявам се съм била от полза!

# 1
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Аз ги жулкам с  твърдата страна на гъбичката за миене на чинии - нова , че стърже перфектно и стават гладки .

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 830
Здравейте ,момичета!Днес измислих една рационализация за чистене на моркови-дори не е нужно да ги белиш.Мисля и че става също и за пресни картофи.Значи сваляш горния слой с телче ,стези за миене на тенджери, прпоръчително от по-грубичките. Бързо и лесно, та реших да споделя. Надявам се съм била от полза!
О, и аз съм чистила така моркови.Но при мен с белачката става доста по- бързо Wink

# 3
  • Мнения: 526
Честно казано,не бих се сетила GrinningАз винаги съм ги стъргала с ножче.

# 4
  • Мнения: 14 483
Честно казано,не бих се сетила GrinningАз винаги съм ги стъргала с ножче.

и аз така. но с металната гъба търкам пресните картофи Peace

# 5
  • Мнения: 6 001
Ние в нас винаги сме ги стъргали с четката за килими, е естествено такава която не ползваме за пране на килими, защото ни е необходима за морковите-имаме си две,че даже и три. Много е лестно и практично.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 893
Аз ги жулкам с  твърдата страна на гъбичката за миене на чинии - нова , че стърже перфектно и стават гладки .
Peace и аз така- понякога, но по-често си предпочитам белачката

# 7
  • Мнения: 674
 Изобщо не съм се сещала да ги чистя така! Crazy Непременно ще пробвам!  bouquet
 Аз ги стържа, че нали витамините им били в кората и затова не е препоръчително да се белят!

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 16:56 от elina_king

# 8
  • Мнения: 4 546
и аз действам с белачката. все пак благодаря , че сподели - не ми беше идвало наум, че и така може  Grinning

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
С белачката е готово за секунди. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 461
И майка ми чисти с телта пресните картофки. Но на мен ми е много трудо, нажулвам си и ръцете и става една... Затова и аз беля с белачката за картофи всичко, което подлежи на белене. Бързо и лесно Mr. Green

# 11
  • Мнения: X
Аз ги стържа, че нали витамините им били в кората и затова не е препоръчително да се белят!
Освен витамини, и нитратите са в кората Rolling Eyes
Някои готвачи препоръчват белене през лентичка - една белиш, една оставяш Peace

# 12
  • Мнения: 1 318
Да, случайно открих този начин като много бързах да сготвя... Става по-бързо, но запушва мивката и трябва да се сложи нещо на канала, за да не стане фал.

Общи условия

Активация на акаунт