Колко трябва да изяжда бебето в края на 1-ви месец?

  • 2 095
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 741
Бебето ми ще стане на 1 месец след 6 дни.В момента изяжда по 90мл,като педиатъра каза само първото и последно хранене да са по 105мл и така до началото на 2-ри месец.Но на мен ми се струва,че през деня си остава гладен.Та грешка ли ще е ако всички хранения са с еднакво кличество?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Щом ти се струва,че детето е гладно направи му по-вече мляко!110 мл. мисля,че ще е ок newsm78Нещо ми се струва,че съм чела 100+месеца на бебето!Не е грешка,ако даваш еднакво количество мляко!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е грешка да са еднакви по количество храненията. Направи му повече мляко след като е гладно. По принцип като оставим на страна схемите (все пак не всички дечица са еднакви и не е редно да ги храним по еднакви схеми и стандарти) бебчо трябва да изяжда такова количество, че да остава малко мляко в шишето. Тогава си сигурна, че се е нахранил.

# 3
  • Мнения: 390
На кутиите с АМ има ориентировъчни количества според месеците и килограмите, но ти по-добре се води по твоето бебе.
Нашата Еми, например, рядко изяжда 90мл, изпива си 60мл и спира. След 2 часа пак е гладна.
Не спазвам 3-часов режим, давам и когато поиска и колкото поиска.
Щом смяташ, че е гладен прави му по-голяма доза, ако го изпива значи наистина не му стига.

# 4
  • Мнения: 27 524
Грешка е изобщо да се слагат мерки и определения на малките деца. Те най-добре си знаят от колко и кога имат нужда, ние майките само ги следваме. Така че не бих мерила дори 30мл, а камо ли 5  Rolling Eyes И е напълно нормално всички хранения и да са еднакви, и да са различни  Peace

# 5
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
Грешка е изобщо да се слагат мерки и определения на малките деца. Те най-добре си знаят от колко и кога имат нужда, ние майките само ги следваме. Така че не бих мерила дори 30мл, а камо ли 5  Rolling Eyes И е напълно нормално всички хранения и да са еднакви, и да са различни  Peace
абсолютно. в болницата едно циганче изяждаше по 100 мл. мляко (на 5 дни), моята - по 20, едва-едва...

# 6
  • Мнения: 1 183
На вашата възраст правех по 120мл.,но тя винаги изяждаше около 100мл.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 430
Мами, моля ви помогнете ми, бебо е на 11 дни, кърмата ми спря тотално..на АМ сме. Но вече не знам по колко е нормално да яде, пробвам се с 60мл на хранене, но той или е ужасно злояд или мързелив или поспалив/ленив. Не плаче ако ще да го щипя до болка. Мъча се с шишетата и накрая гледам веднъж изял 50мл, веднъж 40..в момента е 2900, макар че се роди 3100. Беше с жълтеница и спадна доста от това, че мислех, че се наяжда в началото на гърдата ми, а той е гладувал и се беше дехидратирал. Та по колко е нормално за тези дни на АМ? И по колко пъти на ден да му давам от него. Изобщо има ли разлика в кърменето и хранене с АМ?

# 8
  • Мнения: 46 436
Давай, колкото иска и когато иска  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 430
Никол, ами и аз така мислех..да спазвам този принцип, но моето детенце е от доста кротките, глас не му се чува, ако го оставя ще спи с часове и няма да си поиска да яде. Това ме притеснява най-много. Така го оставих първата вечер след като ни изписаха и от 12:30 до 7 нищо не яде, спа, а аз мислех, че не е гладен. Това ме съсипа, когато разбрах, че съм го оставила гладен  Sad
Храненето ни е голяма мъка просто..винаги остава мляко в шишето, а гледам че вече трябва да изяжда по 90мл..а той яде не повече от 50

# 10
  • Мнения: 6 029
как точно приготвяте 105мл. мляко Shocked

# 11
  • Мнения: 2 677
Синът ми в края на първия месец вече изяждяше по 120 мл АМ.
Щом ти се струва, че е гладно, давай му да яде. Не ми се струва логично храненията да са различни количества. Всъщност, за първи път чувам подобно нещо.

# 12
  • Мнения: 1 081
Детето най-добре ще ти покаже колко е гладно и кога е гладно. Не разбирам защо в определени часове ще му се дава повече, а през дгугото време по-малко, такива сбъркани схеми на хранене  #2gunfire Слушай си детето - ако е гладно го нахрани, ако не е, дай му по-малко. Аман от педиатри!

# 13
  • Мнения: 1 081
Мами, моля ви помогнете ми, бебо е на 11 дни, кърмата ми спря тотално..на АМ сме. Но вече не знам по колко е нормално да яде, пробвам се с 60мл на хранене, но той или е ужасно злояд или мързелив или поспалив/ленив. Не плаче ако ще да го щипя до болка. Мъча се с шишетата и накрая гледам веднъж изял 50мл, веднъж 40..в момента е 2900, макар че се роди 3100. Беше с жълтеница и спадна доста от това, че мислех, че се наяжда в началото на гърдата ми, а той е гладувал и се беше дехидратирал. Та по колко е нормално за тези дни на АМ? И по колко пъти на ден да му давам от него. Изобщо има ли разлика в кърменето и хранене с АМ?

Енти, според мен го заведи при педиатър да му пуснете изследване на билирубина, защото може още да има жълтеница, а от нея децата стават сънливи, отпуснати, по-лениви и така неядейки, спадат на тегло. Особено, ако жълтеницата е силно изразена, вземете мерки. На 11 дни по формулата би следвало да изяжда 100мл, но не можеш да се водиш по това, всяко дете е различно.

# 14
  • София
  • Мнения: 430
олеле..100мл ? Това е абсурд за нас с това темпо на хранене..сега съвсем се притесних

Общи условия

Активация на акаунт