Притча...а вие какво бихте отговорили?

  • 1 716
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Явно жегата ни е хванала, уж е петък...пък темите в клюкарника едни сериозни.....И от мен малко за размисъл.....

Притчата е широко известна....

При един човек отишъл друг човек. И казал на нашия човек,че може да изпълни всички негови желания......Но с едно условие......Това,което той си пожелае, същото нещо  ще го даде обаче двойно на съседа на нашя човек. И си заминал и казал - Утре пак ще дойда, за да ми кажеш какви са ти желанията......

И нашия човек започнал да мисли.....Ех...трябва ми една хубава и голяма кола....Но подскочил...Да, ама каквото даде на мен, само че двойно ще го даде и на съседа ми...т.е. съседа ми ще има 2 коли...... ; Ами...имам нужда и от хубава къща с басейн ако може...Но...съседа ще има 2 къщи с 2 басейна.......Каквото и да си пожелаел, винаги скачал като ужилен за това какво ще има съседа му!

На другия ден отишъл странника при нашия човек и го попитал... - Е, какво си избра? И нашият човек казал....Много мислих и най-накрая реших....Искам да ми извадиш едното око.......


Та....око или къща+басейн?

# 1
  • Мнения: 4 473
Бих си пожелала любов.

# 2
  • Мнения: 7 109
Аз искам всички да са живи и здрави.  А ако от нейде довтаса и малко късмет, чудесно.
За всичко останало малко работа ще свърши работа.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да се сравняваш с другите е чиста загуба. Нищо не печелиш от това. Може би някоя болест само. Не ме интересува какво ще има съседът. Така че дай къщата насам, но без басейн, моля.  Laughing
П.П. Завистта у българина обяснявам с "топлотата"... Начинът, по който се вре в чуждия живот. Скоро бях пуснала тема за личното пространство...

# 4
  • Мнения: 516
Бих си пожелала да мога да живея в хармония със себе си.

# 5
  • Мнения: 251
Аз бих си пожелала здраве, щастие и късмет!
Имам ли ги тези неща, другото само се нарежда!
За анкетата: според мен зависи от човека  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 179
Бих си пожелала любов.
И аз така, а ако съседа е готин, може и с него  Laughing
Сериозно, бих си пожелала здраве, за семейството ми, за съседа, то е константна величина.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Бих си пожелала хубаво семейство, здрави деца и уютен дом.
Пожелавам го на всички.

# 8
  • Мнения: 5 370
Eхххх...като се почне с "черните"краски за българина, че...чак ми се отщява.Честно.
Не, не е само българска.
Такъв въпрос може да зададе човек, който явно не е имал пряк и по-продължителен сблъсък с чужденци, да ме прощавате.
По темата-имам познат, който си е купил 2 апартамента по Черноморието. За основната къша-не говорим изобщо.
Аз мечтая за....100 квадрата къщурка . Може и на село. Не го мразя и не му завиждам. Напротив, когато преди години ме спонсорира с 500 лева-говоря за 2000 година-които после никога не си потърси-му пожелах имането му да се утрои. Така и става сега.

# 9
  • Мнения: 4 300
Здраве за мен и близките ми. А това че съседът и децата му ще са два пъти по здрави от нас само може да ме радва.
А и всъщност когато аз имам басейн какво значение има че съседът има два? Човек не може да се къпе в два едновременно....

# 10
  • Мнения: 9 865
Точно в момента бих си пожелала да отслабна, но не ми се ще съседа да омършавее нездравословно, така че и от това се отказвам.
Ако си пожелая нещо материално (че аз съм меркантилна) не бих съжалявала, че съседа ще има двойно, нали аз съм получила онова което искам. Не ме радва чуждото нещастие, никога не бих искала да ми извадят окото, за да може на съседа и двете да извадят.

# 11
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не, не е само българска.
Такъв въпрос може да зададе човек, който явно не е имал пряк и по-продължителен сблъсък с чужденци, да ме прощавате.
Peace

# 12
  • Мнения: 1 568
Бих си пожелала да съм в хармония със себе си и околните!
А за това ,че комшията ще имал двойно,ще се радвам!!!!

# 13
  • Мнения: 494
Зависи от човека,а не от националността му-това е ,което мисля.А за другите(визирам тук съседите ми)-все ми е едно.аз и в други теми съм писала,че и имената им незнам.
Ако аз получа,каквото искам-съседът изобщо не ме вълнува!Ако ще и тройно да му се даде.Ще си поръчам към всичко една огромна ограда,заобиколена от гора и тогава пък...съвсем няма да ми пука какво има оттатък.Честно! Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 14
  • Мнения: 1 250
Всеки ден пожелавам здраве за мен и близките ми, другото е достижимо. Ако и да звучи клиширано. Имам познати, които са много по-добре финансово, но това, което имам, ми е достатъчно. Не завиждам.

Общи условия

Активация на акаунт