Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЛЯСКОВЕЦ

Моля, казвайте какво да правя моята дъщеря още пие в шише с биберон.Не е ли вече голяма за биберон?Взема ли й го пищи,реве и се тръшка.Моля ви,кажете ми аз ли сбърках някъде? newsm78Благодаря ви предварително.
Цитирай

София

Ами ако й обясниш, че вече е голяма, за да пие от биба като бебе?
Най-добре ще е ако познавате някое бебе хранене с шише, хем ще види, че и бебето пие от биба, хем тя сама ще може да го нахрани, т.е. да държи шишето с млякото му(под строг родителски контрол, де).

Можеш да замениш бибата с накрайник - мек или твърд, но само ако тя пожелае разбира се, уговаряй я, може да склони...

Можеш да я наградиш  Wink с една нова чашка с или без накрайник, има и такива със сламки - каквато тя си избере - има толкова хубави детски чашки, няма как да не си хареса някоя.

Ами ако започнете да храните куклата с нейното шише?

Това се сещам засега.
Успех!
Цитирай

София, на брулени хълмове

Синът ми почти до 2год. ползваше залъгалка. Знам, колко са упорити малките, когато пробваш да ги откажеш от любим навик.
Пробвай да поговориш с нея, че каките пият от чаша, а не от шише, купи й красива чашка с картинки и я подари да пие само тя от нея. Кажи й, че тази чашка е много специална и й я подаряваш, защото е много порастнала вече и е заслужила да пие от такава чаша .... измисли нещо в този дух  newsm78
Ако не проработи аз със залъгалката се справих като срязах върха с ножица и той пробва на няколко пъти да я ползва, но не ставаше и накрая ми я върна и повече не я поиска. Казах, че са я нахапали кучетата и за това е повредена  Laughing
При шишетата не знам дали тази тактика ще проработи, синът ми никога не е пил от шише с биберон - беше изключително кърмен до 6мес, а после мина направо на чаша с човка и после обикновена чаша, но можеш да пробваш.
Друго, за което се сещам е да намажеш биберона на шишето с едно мехлемче, което се продава в аптеките за деца, които си смучат палеца. Та това лекарство е с неприятен вкус и като намажеш палеца, детето не го лапа повече. Ако ти намажеш биберона на шишето може и дъщеря ти да се откаже от него  Peace
Цитирай

в зоната на здрача

Аз бях на същия хал с баткото,до 3 години и на обяд и вечер на заспиване с шишето с мляко.
Един ден му обясних че е вече голям мъж и трябва да изхвърлим шишето и... го изхвърлихме.
Е два три дни имаше мрънкане ,но до там.
Но не мисля че ти бъркаш някъде.
Цитирай

ЛЯСКОВЕЦ

Благодаря ви за съветите,но и това съм опитвала и няма резултат тя е толкова упорита и инатеста,абе скорпион на глава с нея не се излиза,ама май наистина ще я оставя да си поплаче едно хубаво. Wink
Цитирай

Аз пък съм такава лоша майка, че не давам зор на дребното, а то е на три години и кусур да се оттърве от биберона, любимия "бибчо", де.
Каката си смука пръстта до седем годишна. Какво ли не правих, как ли не й говорих - и нищо.
Един ден, около Коледа, изведнъж каза: "Реших вече да не си смуча пръстта!". И край наистина, не го засмука повече!!!
Са обаче сме със шини  Embarassed... захапката ни се оправи вече, други последици няма...
Не ща да си травмирам детето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.