Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-12 от 12 отговора
Здравейте, от няколко дни много ме болят коленете, когато ставам, клякам, а понякога и просто като си лежа. И кръста май по същото време ме заболя, аз го отдавах на схващане, но май не е. Мисля си, че може би е недостиг на нещо в организма ми, дали е само калций или трябва да наблегна и на нещо друго? Странното е, че последните месеци пих  Центрум Матерна с прекъсване от 2 седмици, а преди не съм вземала витамини и нямах такива оплаквания newsm78 Може би малко съм намалила млечните продукти и плодовете. Помагайте, моля, има ли някой, който се е справил с подобно нещо? Дали след спиране на кърменето нещата се нормализират или може да си довлека трайни болежки? Sad
Цитирай

Тези си проблеми лекувам само с аеробика. Страхотни болки в гърба имах, дископатия, коленете - също. Изобщо не можех да клякам до край. Сега се чуствам повече от добре в това отношение, нищо не ме боли. Могат да се правят упражнения и в къщи. Важно е посточнството и дългото им практикуване.
Цитирай

Наскоро имаше подобна тема. Аз съм с адски болки в гърба и кръста, имам заболяване, ама търпя. Играя редовно вкъщи гимнастика.
Цитирай

От 1 седмица имам болки в коленете при сядане и ставане - в областта точно над коляното. Май се дължи на недостиг на витамини и соли, нали дребосите ни изсмукват. Започнах отново да пия рибено масло и витамини, да видим дали ще помогнат.
Цитирай

да, скоро имаше такава тема.. не е от кърменето - и мен ме болят, а не кърмя.
Цитирай

Сега се сетих, че в предната тема бяха писали за разхлабените стави от бременността. Те също са фактор.
Цитирай

Благодаря, сега намерих старите теми, преди нещо не можах да открия такива Embarassed Но пак не намирам отговор за себе си - не съм напълнявала - през бременността качих само 8 кг, а сега съм по-слаба и от преди. А и чак година и 3 месеца след раждането се появиха тези болки newsm78
Цитирай

И аз бях пускала такава тема.
При мен мина - за сега, дано.
Аз го отдавам на спрените млечни тогава - заради бебо временно.
Аз много ходя по разходки - дълго вървене и засилено ядене - сусам и други тогава, а сега всичко. Та, дългото ходене май понаправи костна маса при мен - четох това някъде.
бях се уплашила много, че ме боляха много коленете.
Мина в началото на 7 месец, а сега сме на 10 и 18 дена. Беше към 6 месец май.
Цитирай

Аз го отдавам на спрените млечни тогава - заради бебо временно.

Не вярвам да има връзка с млечните. Напоследък прекалявам с киселото мляко и сиренето, а моите болки се появиха точно в този период.
Цитирай

Май при мен се дължи на честото клякане и ставане с Радинка на ръце, тя е около 9 кг, не е много, но на фона на моите 44. Иначе движението и на мен ми помага, но пък други болежки ми се появяват, абе кекава работа. Трябва редовно да се спортува, крайно време е да се взема в ръце Laughing
Цитирай

точно при прекаляване с млечни продукти се появяват болки в ставите а също и камъни в бъбреците .......
спрете да ядете и ще видите че ще се оправите
при болки в коленете се препоръчва ядене на ориз само ориз 15 дни и ставите се изчиствали и спирали да скърцат и пукат
естествено без сол
не бих се уверила в ефекта му лично
но го знам от една жена която го е правила и го прави всяка година
Цитирай

При болки в ставите, обикновено причината е липсата на магнезий. И аз бях така докато кърмех. Пий КАЛМАЦИН, на мен много ми помогна и може да се пие по време на кърмене.
Цитирай

Мъжът ми и майка му ме заведоха на каишка на ревматолог Laughing( щото, аз нямаше да се наканя доброволно). Правиха ми пълна кръвна картина, фосфор и калции и разни ревма фактори и всичко е в норми. В началото лекарката като разбра, че кърмя толкова дълго, предположи, че имам недостиг на Ca, обаче изследванията го опровергаха. Правиха ми и ренгенови снимки на коленете (само дето ме облъчваха) и там всичко е нормално.  Препоръчаха ми почивка и да не ходя със съвсем ниски обувки, че се натоварвали сводовете, ама мен ме болят краката от високи...
Недостига на Mg доколкото знам се свързва с болки в мускулите, не в ставите newsm78
А това за 15 дни само ориз (дори да има ефект) не знам как някой би издържал, то на третия вече няма да искаш и да чуеш за него.
« Последна редакция: Ср., 22 Авг. 2007, 13:48 от cat11 »
Цитирай

1-12 от 12 отговора