Къде предпочитате да живеете- в голям или малък град?

  • 30 479
  • 333
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Мдаааа, по данни на ГРАО Варна отива към 500 хил. ( с вкл. т.нар. села- квартали- Аксаково, Виница и др.). Щото да не ги броим тях е все едно да не бром например Драгалевци към София. Пловдив и той е някъде там, около 500 хил.

# 31
preyala , да, в бг само софия е голям град. варна ( втория) мисля, че е към 300 хиляди
това изобщо не е голям град за някоя по-населена страна.

Варна е третият по големина град в Бг, след Пловдив  Peace

А девойчето е от Дулово (все се чудя защо са го набедили за град това селище  newsm78 )

# 32
  • Мнения: 526
Мило девойче,като пораснеш още малко,ще разбереш,че критериите за това къде е по-добре да живееш,съвсем не съвпадат с това,което ти си изброила.
Тези,които нямат избор или желание да отидат да живеят в друго населено място,живеят там,където са се родили,а останалата част се преселват там,където биха искали.Това е.

# 33
  • Мнения: 6 167
не знам, цитрам това което пише в сайта на общината ви. иначе чух, че вече е втория по големина, пловдив остава трети.
няма спор, че варна е супер място, и както казах, ако емигрирам в българия там ще е.
тоест, ще прираста в посока варна, пък нека купувам доматето от магазина  Laughing

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 09:40 от Lennie

# 34
  • Мнения: 884
Живея в малък град-Горна Оряховица, на 5 мин. път с кола от по-голям-Велико Търново.Имаме апартамент от 180 кв.м., и аз на моменти съжалявам , че за една връзка магданоз трябва да тичам до магазина, с което искам да кажа, че и ние в малкия град не гледаме обезателно домати в градините си /а домати могат да се гледат и в градината на къща в по-голям град/ . Тук се живее по-спокойно, нямаме кой знае какви страхове за децата си, когато вечер играят до късно на вън. Но когато въпросът опре до забавления, добро образование, спорт, покупка на мебели или хубави дрехи-предимство има Велико Търново /защото ми е най-близкия по-голям град, стигали сме и до Русе /аз съм от там/. Така че, устройва ме да живея в по-малък град, но близо до големия. Не знам защо си мислите, че ние тук нямаме денонощни магазини на всеки ъгъл...

# 35
  • Мнения: 4 555
За съжаление не съм виждала до сега малък град, в който да съм готова да живея  Confused
Смятам обслужването за един от големите недостатъци на малките градове, които до сега не бяха споменати. Аз и от обслужването в София не съм във възторг, но всеки път като отида в по-малък град, ми се случва да чакам продавачките невъзмутимо да си водят лични разговори я по гсм, я с приятелката, която е дошла да им прави компания на работното място, независимо, че има клиенти, които чакат. Или ако поискаш да ти покажат повече от два вида на една стока, започват да ти повишават тон, че не знаеш какво искаш. Отделно, че кой знае какъв избор и без това липсва.
По ресторантите ми сервират салати от неизмити и необелени краставици и т.н.
Тук имам изключително много примери, но няма смисъл да ги изреждам. Като цяло отношението към клиентите е неуважително и в стил "да не се минем".
Другите неща, които не ми харесват, вече бяха споменати.

# 36
  • Мнения: 884
За съжаление не съм виждала до сега малък град, в който да съм готова да живея  Confused
Смятам обслужването за един от големите недостатъци на малките градове, които до сега не бяха споменати. Аз и от обслужването в София не съм във възторг, но всеки път като отида в по-малък град, ми се случва да чакам продавачките невъзмутимо да си водят лични разговори я по гсм, я с приятелката, която е дошла да им прави компания на работното място, независимо, че има клиенти, които чакат. Или ако поискаш да ти покажат повече от два вида на една стока, започват да ти повишават тон, че не знаеш какво искаш. Отделно, че кой знае какъв избор и без това липсва.
По ресторантите ми сервират салати от неизмити и необелени краставици и т.н.
Тук имам изключително много примери, но няма смисъл да ги изреждам. Като цяло отношението към клиентите е неуважително и в стил "да не се минем".
Другите неща, които не ми харесват, вече бяха споменати.
Не е точно така- аз работя в семейния ни магазин, продавам, и ако се държа така с клиентите-баща ми ще ме убие...

# 37
  • Мнения: 2 407
Където живея се чиувствам добре, не искам да вижея в малък град, скучно ми е!

# 38
  • Мнения: 1 339
Сега искам да живея в малък, но ако живея в малък сигурно ще искам да живея в голям!
Нямам угодия  Laughing

# 39
  • Мнения: 6 167
Където живея се чиувствам добре, не искам да вижея в малък град, скучно ми е!

 newsm78 Mr. Green

# 40
  • Мнения: 6 013
Благодаря че все пак се включихте в темата която пуснах...въпреки че по голямата част от тези които писаха се държаха враждебно както винаги с мен, но на мен не ми прави впечатление  с тези недружелюбни и бих казала невъзпитани форумки като:Lennie  аз, кой друг и още много други...няма смисъл да ги изброявам,защото вече даже съм забравила как се пишат,така че... Не ми е ясно защо все намеквате че съм на 17 години и че съм от град Дулово...и какво от това като съм на 17, направо ви се чудя на акъла, значи като съм на 17 не би трябвало да влизам в форума ви ли, или да пускам теми и нещо подобно, а това че съм от ГРАД ДУЛОВО не значи че се чувствам селянка и че само селяни живеят тук, че нямаме магазини и заведения работещи до късно, че нямаме от къде да си купим хляб в късните часове, че се разхождат овце и кози между сградите...всичко това е страшно преувеличено, та вие се едно описвате едно селце...е чакайте малко...забравихте да споменете че няма блокове, заведения, много магазини,дискотеки,детски градини,ясли и какво ли още не...та нали Дулово било село... Аз пуснах темата за да пишете къде бихте предпочели да живеете, а не да ми обсъждате годините и да изкарвате градчето в което живея село... Не можахте ли просто да си кажете мнението и да се спрете до там...май не, аз забравих че по голямата част от вас търсят само как да се заяждат и нищо повече.... Някой от вас да е идвал в Дулово че е тръгнал да говори лоши неща за него...вероятно НЕ ама нали трябва да се дразните, че как иначе... Аз ви питам като човек, а вие ми отговаряте като хиени нахвърлени върху крехко месо....В крайна сметка всеки да си живее там където иска...тези които предпочитат да живеят в големите градове като София, Варна, Пловдив, Стара Загора, Бургас и още някои други да си живеят там, не ги спирам, и не им давам аз парите за поддръжката на жилище- блок  най вероятно то къщи те остават с това строителство което се дължи на пренаселеност, не им давам пари и за най елементарните продукти който ако имаш градинка не си мързелив и не се оправдаваш че нямаш време- ще  имаш под ръка, за издръжката на семействата им....така че да правят каквото искат и да живеят където искат...А тези които предпочитат да живеят в по малките градове нека си живеят щом искат- те знаят предимствата на малкия град пред големия- и те са много повече...просто тези които живеят в големият град се мислят вече за кои знае какви и не си свалят розовите очила за да видят истината,не че не я виждат те просто не искат.....А за моя град говорете каквото  искате- изкараите ако щете и малко кварталче, ни ми пука за вашето мнение....има хора които да го ценят и инвестират в него както и в други по малки градчета и селца, не говоря само за жителите на България....

# 41
  • Мнения: 3 622
Живея във Варна и то точно на центъра и съм свикнала с натоварения живот и шума, но много често за уикенда отскачаме до някое тихо местенце извън града за да избягаме от шума. Когато планиламе почивките си също избираме малки селца, където е спокойно. И знаеш ли все по често с мъжа ми се замисляме да си купим една къщичка в някое близко село и да си я превърнем в место където да ходим уикенда за релакс. Може би и малкия град и големия си имат своите предимства и недостатъци

# 42
  • Мнения: 6 167
съвсем невъзпитано да отговоря, че повечето неща от последния ти постинг си ги въобразяваш.
явно четем различни теми. а първият ти постинг е достатъчен да обиди доста хора, което само по себе си е доста невъзпитано. мисля, че е добре да постигнеш душевно равновесие във връзка с това ти изказване.

тези които живеят в големият град се мислят вече за кои знае какви и не си свалят розовите очила за да видят истината,не че не я виждат те просто не искат.....

това , мило дете, се нарича провинциален комплекс. 
отърви се, живей там, където ти е удобно и където си щастлива. не си посадена нито в дулово, нито в софия, нито където и да е по света. един 17г човек според мен трябва да търси разнообразието и света- нови места, предизвикателства и възможности, учене на нови неща, езици и тн, а не да се консервира в мисли от време, което се е сменило още преди да бъде роден! ако пък си убедена в родното си място, като местожителство, значи нямаш нужда от оценките и мнението на другите.
здрава бъди.



 

# 43
  • Мнения: 6 013
съвсем невъзпитано да отговоря, че повечето неща от последния ти постинг си ги въобразяваш.
явно четем различни теми. а първият ти постинг е достатъчен да обиди доста хора, което само по себе си е доста невъзпитано. мисля, че е добре да постигнеш душевно равновесие във връзка с това ти изказване.

тези които живеят в големият град се мислят вече за кои знае какви и не си свалят розовите очила за да видят истината,не че не я виждат те просто не искат.....

това , мило дете, се нарича провинциален комплекс. 
отърви се, живей там, където ти е удобно и където си щастлива. не си посадена нито в дулово, нито в софия, нито където и да е по света. един 17г човек според мен трябва да търси разнообразието и света- нови места, предизвикателства и възможности, учене на нови неща, езици и тн, а не да се консервира в мисли от време, което се е сменило още преди да бъде роден! ако пък си убедена в родното си място, като местожителство, значи нямаш нужда от оценките и мнението на другите.
здрава бъди.

нЕ сИ тИ ЧОВЕКЪТ КОИТО ДА МИ КАЗВА КВО ДА ПРАЯ......аз щом съм 17г човек,....значи ти си 70г бабичка. И престани да се заяждаш с мен...когато видиш мои постинг изобщо не го посещавай...

 

# 44
  • Мнения: 6 167
нЕ сИ тИ ЧОВЕКЪТ КОИТО ДА МИ КАЗВА КВО ДА ПРАЯ......аз щом съм 17г човек,....значи ти си 70г бабичка. И престани да се заяждаш с мен...когато видиш мои постинг изобщо не го посещавай...

Общи условия

Активация на акаунт