Някой има ли същия проблем

  • 2 175
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, за пръв път се осмелявам да пиша, но съм страшно възмутена от оценката на апартамента, който ще купуваме. Онзи ден идва оценител от една фирма (доколкото разбрах гръцка) и оцени апартамента с 10 000 евро под стойността на която го купуваме.
Дали сме 10 % капаро, имаме предварително одобрение от банката, но сега се оказва, че заради този оценител ние губим парите си и оставаме на улицата.
Дайте съвет! Ситуацията е доста неприятна!

Оценката, която дава е като за гарсониера.
Какво мога да направя?
Помогнете!!!!
 

# 1
  • Мнения: 474
Можеш да платиш за 2-ри оценител, т.е. да поискаш ново експертно мнение.Но не очаквай голяма разлика от първата оценка. Друг вариант е да се обърнеш към друга банка.
Неприятна ситуация! Ако ти кажа в прав текст- търси връзки и познати, едва ли ще те изненадам. Но знаеш, че у нас все още това е гаранция за успех, за съжаление!

# 2
  • Мнения: 45
Струва ми се прекалено, в мамента няма такъв апартамент под 60 000 евро, а той го оценява 48 000 евро.
Апартамента е с подобрения, поръчкова кухня, ал. дограма, ламинат, теракот, метална врата, не  е нито първи нито последен етаж, на 17 години е блока.
Нямам думи да изкажа възмущението си!
На кого да се оплача, кой да помогне! Ще загубим последните си средства!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Отиди в друга банка, която работи с по-благосклонни оценители Wink

# 4
  • Мнения: 45
В тази банка ни устройва процента, който ще ни дадат, но се надявахме на по реална оценка.
В понеделник ще отида да платя за втора оценка, дано пратят друг оценител, предния беше 20 годишен.
Чувала съм от познати ,че обикновено питат колко ви трябва, но ...............лош късмет.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
В тази банка ни устройва процента, който ще ни дадат, но се надявахме на по реална оценка.
В понеделник ще отида да платя за втора оценка, дано пратят друг оценител, предния беше 20 годишен.
Чувала съм от познати ,че обикновено питат колко ви трябва, но ...............лош късмет.

Ами щом предпочиташ да загубиш още пари за втора оценка, твоя си работа Simple Smile

# 6
  • Мнения: 45
Не ми се дават още пари, но ще питам дали може от друга фирма да дойде оценител.
Ако загубим капарото обмислям да заведа дело срещу фирмата на оценителя, защото не е нормално.
На наши познати им оцениха апартамента много над това ,което те трябваше да платят.

# 7
  • Мнения: 4 555
На нас ни се случи абсолютно същото. Оценителят оцени апартамента на сума, с 14 хил евро по-малка от тази, на която го купихме!
И ние вече бяхме дали капарото, подали документите в банката за кредит и т.н.
В последния момент успяхме да ипотекираме друго жилище и така спасихме положението.
Чувала съм, че на оценителите им се плаща подкуп и ти оценяват жилището на колкото поискаш, но за мен това е изключително неприемливо като практика. Така че ако мъжът ми нямаше втори апартамент, щяхме голям зор да видим.
Най-вероятно щяхме да вземем втори заем, например потребителски или нещо такова, с който да покрием разликата.

# 8
  • Мнения: 2 556
Няма ли възможност за преговори с оценителя?

# 9
  • Мнения: 45
Благодаря за съветите, понякога имам чувството, че само на мен ми се случват най-гадните неща.

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Банките си имат скл'чени договори с оценителски фирми и оценките могат да се правят само чрез тези фирми. Обикновено са 2-3 към една банка. Поискайте, контакт на друг оценител.
За подкупа - не е 100% така. При нас не е.

А това, за колко вие сте го купили, няма значение при оценката.

Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 132
Нашият оценител ни оцени апартамента даже с 2000Е повече от колкото беше продавната цена. И това без връзки. То по принцип има значение какъв е апартамена и такива неща(нашия е двустаен и беше за ремонт).Мисля , че един потрбителски кредит за овладяване на ситуацията не върши работа. По-добре ако можеш смени банката.Явно не сте имали късмет.
 Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 555
То по принцип има значение какъв е апартамена и такива неща(нашия е двустаен и беше за ремонт).
Ами нашият е чисто ново строителство, при това завършен - с настилки навсякъде(теракота и дървено дюшеме) и дограма. Не е просто на шпакловка и замазка, както ги дават повечето. И въпреки това ни го оцениха с 14 хил евро по-ниско, при положение, че на тази цена (която оценителят посочи), не можеш да си намериш никакъв (не такъв, а абсолютно никакъв) апартамент в района, освен ако нямаш машина на времето. Дори панелките вече са над тази цена.
Така че за мен това оценяване си остава пълна загадка.

# 13
  • София
  • Мнения: 819
Тъй като вероятно и ние ще теглим жилищен кредит, би ли споделила за коя банка става дума, да знам да не стане грешка? Предварително ти благодаря Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Тони, банките дават списък с оценителите с които работят - просто прежали още 100-тина лв. и пробвай друг оценител. Кажи му какъв е проблема - може да направи оценката по-близо до сумата, която ти трябва.
Ако това не помогне /методите за оценка са си едни и същи независимо от оценителя и не може да има големи разлики, освен ако някой оценител не реши да удари едно рамо/ тичай бързо в друга банка, дори и да е с малко по-висок ЛП, все е по-добре от това да загубиш 10% капаро /пък и лихвените % се променят/
Последена хрумка - пробвай да изтеглиш потребителски и да си допълниш сумата.
М/у др. коя е банката ?

Общи условия

Активация на акаунт