Смятате ли, че децата сами си избират родителите?

  • 8 400
  • 125
  •   1
Отговори

Анкета

Смятате ли, че децата избират сами родителите си?

Опции:

# 60
  • Мнения: 223
естествено не

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това е тема за избора на Душа към Душа. Моля, върнете се на тема1 за прераждането, та да сме в контекста. Благодаря!  bouquet
Не, не е това темата. Авторът никъде не споменава за какъв избор става дума, още по-малко за душа. На мен ми е размито това понятие, предпочитам - разум, съзнание.
Та, разумно и осъзнато децата ни не могат да ни изберат.

# 62
  • Мнения: 196
Ми избират си децата родителите, на принципа - всичко е доброволно. В зависимост от това, какви уроци ни предстои да усвоим. Защото целта на всяка душа е развитието, а то не винаги е лесно.

Затова и сираците, и изоставените, и децата с увреждания - всички са си избрали и съдбата, и родителите. Така те ще научат собствените уроци, както и ще преподадат уроците, заради които са се появили на бял свят.

Само дето на някои не им стиска, че всички щуротии, глупости и грешки сами са си избрали да им се случат. Много по-лесно е НЯКОЙ да им е отредил, пък те самите да са "нипричем".

# 63
  • Мнения: 535
Може би... Rolling Eyes Това е цяла наука,в една руска книга четох много интересни неща точно на тази тематика.Честно казано си мисля,че много събития имат предназначение за да се случат. Тази литература ми е много интересна,а и самата аз се вълнувам от неясната страна на живота.....обичам да търся отговори  Wink

# 64
  • Мнения: 505
Хамелеончо, някъде по-горе беше написал, че ще си четеш на спокойствие темичката, та ето ти още едно мнение:
Дълги години не ми е хрумвало, че туй прераждането е нещо реално. Даже преди няколко години си мислех, че съм получила просветление на гробищата, защото "разбрах смисъла на смъртта". Тогава реших, че тя, смъртта просто ни кара да побързаме, ако искаме нещо да свършим или да постигнем. Но все още смятах, че тя е краят. Обаче ми попадна една много умна книга и там е обяснено всичко за животите и децата и  аз понеже много вярвам на книгите, промених възгледите си и сега остава да променя и живота си. Така че вярата ми не е резултат от лично просветление, а от внимателно четене на чужди мисли. Естествено имам своите съмнения - не съм сигурна, че съм разбрала правилно съвсем всичко. Много бих се радвала ако някой лично е разбрал или усетил нещо и може да даде пример.
Конкретно за децата има един много красив цитат (от една друга книга) от Халил Джубран - че те не са от вас, а идват чрез вас, и не ви принадлежат, а принадлежат на бъдещето. И не може да им дадете своите идеи, защото те имат собствени такива. И можете само да им се радвате, да им дадете подслон и закрила.

# 65
  • Мнения: 47 896
по-скоро вярвам
обаче не знам защо съм избрала моите родители, нито защо моите деца са ме избрали

# 66
  • Мнения: 73
Конкретно за децата има един много красив цитат (от една друга книга) от Халил Джубран - че те не са от вас, а идват чрез вас, и не ви принадлежат, а принадлежат на бъдещето. И не може да им дадете своите идеи, защото те имат собствени такива. И можете само да им се радвате, да им дадете подслон и закрила.
Пенка, моите поздравления!  bouquet
За децата
 

А една жена с детенце на ръце продума :
- Кажи ни нещо за Децата .
А той и рече :
- Вашите чада не са ваши чада.
Те са синове и дъщери на копнежа на живота за живот.
Идват чрез вас , но не са из вас.
И макар да живеят с вас, не ви принадлежат.


Можете да им отдадете любовта си , но не и мислите си, защото те имат свои мисли.
Можете да дадете подслон на телата им , но не и на душите им,
Защото душите им обитават къщата на бъдното, в която не можете да влезете дори насън.
Можете да се стремите към тях , но не се мъчете да ги направите като себе си,
Защото животът не се връща назад, нито помни вчера.
Вие сте лъковете , които изстрелват чадата ви като живи стрели.
Стрелецът вижда целта си върху пътеката на безкрая и ви огъва с мощ, така че вихрените му Стрели да отлетят надалеч.
Нека огъването ви в ръката на Стрелеца е за радост;
Защото както Той обича литналата стрела ,
Тъй му е драг и якият лък в десницата Му.

Халил Джубран - ,,Пророкът “

# 67
  • Мнения: 196
С близнаците е по-интересно  Simple Smile Освен, че избират родителите си, явно се избират и помежду си.

# 68
  • Мнения: 2 353
  Тинатин, а представяш ли си седемзнаци?

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Кога ще приключи гласуването? Дай някакъв срок.
Изглежда ще се получат любопитни резултати.

# 70
  • Мнения: 14 654
Не знам дали си ги избират или така им се пада, може да са длъжни да попаднат при родителите си, зависи дали са били послушни в предишния си живот; пък  сигурно е важно и родителите как са се представили в миналите си животи, на някои им се е паднало да не могат да имат деца. Това, че душите се групират и се срещат в различните животи и аз съм го прочела нейде и ми допадна. Възприемам темата точно така- по какъв механизъм се събират душите.
Синът ми ме пита понякога дали се радвам, че ми се е паднал точно той  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 849
Избираме и нас ни избират .

# 72
  • Мнения: 2 673
Да, според мен децата си избират родителите. Намират ги по някакъв начин, неясен за нас, но съществуващ \според мен\.

# 73
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не знам дали децата си избират родителите!Но съм си задавала въпроса,защо неграмотни и малоумни родители които бият децата си по пет пъти на ден имат десет деца,а семейства които биха дали да детето цялата си любов ,чакат с години без резултано! Rolling EyesАко пък децата избират,то аз съм най-щастливата на света,че ме е избрало моето прекрасно момиченце и дай боже на всички! Peace  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Стига с това послушание. Послушните се справят по-трудно в живота.

Общи условия

Активация на акаунт