Честито! Мишка вкъщи

  • 33 771
  • 43
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
От няколко месеца живеем в нова квартира. Апартамент в голям блок, на седмия етаж. Нанесохме се след ремонт на гарсониерата.

Преди няколко дни започнах да се съмнявам, че нещо не е наред, когато на няколко пъти откривах из банята малки парченца дунапрен, дошли незнайно откъде. После открих доста голямо парче гъба. И на следващия ден видях плъхока  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil В рамките на половин час два пъти буквално ми се замота из краката в кухнята, после и докато се прибере в банята  Rolling Eyes
Изпаднах в истерия. Лошо ми става само като си помисля, тръпки преминават през цялото ми тяло...

Вчера мъжът ми наслага отрова, запуши с пяна едни дупки в панелите, водещи към центраните тръби в блока и ми гарантира, че повече домашни любимци няма да имаме.

Да, ама не  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Днес отварям шкафа под мивката, където си държа препаратите, и виждам в стената една от запушените дупчици зее...

Моля ви, дайте идеи  Praynig Praynig Praynig Вярвате ли ми, че не смея да отида да се изпишкам като хората в собствения си дом?! Че не съм готвила вече 3 дни, защото ме е страх/ гнус/ ужас да се моткам из кухнята...
Как да се справим с това нещо?!

# 1
  • France
  • Мнения: 726
КОТКА.
Моя дори прилепи лови.
Иначе фирми, които се справят с проблема- бол.

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз преди 2,3 години имах този проблем(преди едно земетресение - дано сега не е предсказване)
От ветеринарна аптека отиваш и вземаш лепило за мишки. Отрязваш едно квадратно парче  картон, увиваш го с фолио(метално) и правиш по него квадрат от лепилото(по обилно). В средата поставяш сиренце и  го слагаш там където си забелязаля мишока и ....чакаш!

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
Моите съболезнования!!Аз в старата къща 3 лета подред с гризачите се борих та имам челен опит.Отровата автоматично отпада-има дете,а и като се "смряска" гадината,че като заухае.......Пък и не спира останалите имигранти.Трябва да се спре достъпа на мишоците ама нистина.Най-малко пяната ще ги възпре.Те хоросан ядат и пак пробиват.Замажете с Теракол или друг подобен материал.Не оставяйте храна,за да загубят интерес.Въпреки,че нашата гад с кюфтета я мамих в капана,а тя тапети ядеше,за да оцелее.Наводнение стана при отворена врата-пак не избяга.
Пригответе се за Джихад.Много е трудно,не не и невъзможно.
Успех!!!!
P.S.Аз още имам кошмари с плъхове и мишки насън Sad

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Аз преди 2,3 години имах този проблем(преди едно земетресение - дано сега не е предсказване)
От ветеринарна аптека отиваш и вземаш лепило за мишки. Отрязваш едно квадратно парче  картон, увиваш го с фолио(метално) и правиш по него квадрат от лепилото(по обилно). В средата поставяш сиренце и  го слагаш там където си забелязаля мишока и ....чакаш!

Хъм, това е добра идея  Peace Благодаря.
А към фирмите съм скептична по простата причина, че блокът е много голям. Даже и да обезпаразитят или както там се казва моят дом, каква ми е гаранцията, че няма да пролази друга по централните тръби?! Мъжът ми я видял да се катери по тръбите  Shocked

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Моите съболезнования!!Аз в старата къща 3 лета подред с гризачите се борих та имам челен опит.Отровата автоматично отпада-има дете,а и като се "смряска" гадината,че като заухае.......Пък и не спира останалите имигранти.Трябва да се спре достъпа на мишоците ама нистина.Най-малко пяната ще ги възпре.Те хоросан ядат и пак пробиват.Замажете с Теракол или друг подобен материал.Не оставяйте храна,за да загубят интерес.Въпреки,че нашата гад с кюфтета я мамих в капана,а тя тапети ядеше,за да оцелее.Наводнение стана при отворена врата-пак не избяга.
Пригответе се за Джихад.Много е трудно,не не и невъзможно.
Успех!!!!
P.S.Аз още имам кошмари с плъхове и мишки насън Sad

Уф, ти ме направо ме скапа  Confused Ужасена съм, разбираш ме добре... Храна няма никаква никъде, даже лукът и картофите съм прибрала в хладилника. Звъня на мъжа ми за Теракол на минутата  Peace

# 6
  • Мнения: 3 036
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!

# 7
  • Мнения: 1 558
Уф, разбирам те. Бях на гости у нашите. От 6 години живеят в този апартамент, а се оказа че сега си имат.................плъх. Докато бях там го чух, но имах късмета да не го видя.Нашите пробваха с капан, слагаха какво ли не, накрая прибегнаха да отрова - резултата е налице, вчера са изхвълили огромен плъх, незнам дали майка ми прекалява, но казва че е бил колкото малко котенце Sick Sick Sick! Живеем на 6-тия етаж в панелен блок.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Уф, разбирам те. Бях на гости у нашите. От 6 години живеят в този апартамент, а се оказа че сега си имат.................плъх. Докато бях там го чух, но имах късмета да не го видя.Нашите пробваха с капан, слагаха какво ли не, накрая прибегнаха да отрова - резултата е налице, вчера са изхвълили огромен плъх, незнам дали майка ми прекалява, но казва че е бил колкото малко котенце Sick Sick Sick! Живеем на 6-тия етаж в панелен блок.

Точно заради високия етаж и през ум не ми е минавало, че можем да се сблъскаме с нещо подобно  Sick "Нашият" не е чак колкото котенце, но е бая голям  #2gunfire Първо си мислех, че на страха очите са големи и така ми се е сторило, но мъжът ми твърди, че не мишле, не е мишка, ами плъх  #2gunfire

Сега го инструктирах да купи от това лепило. Той вече беше купил капан. Теракол имал на обекта, където работи, така че следобед се заема с лов на гнусното животно, докато ни няма с детето.
Стискайте палци Praynig  Praynig  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 558
А на вилата имаме електронна котка, нещо ей такова еhttp://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25& … 0de966d35904a7bc6, ама действа май след 2-рата седмица.............Беше пълно с мишки там, сега няма.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
отровата е лош вариант, като се наяде гадината има навика да се навре на гадно място да умре и после мирише  Sick
затова капан или друг метод...

# 11
  • Мнения: 311
А на вилата имаме електронна котка, нещо ей такова еhttp://www.homeshopping.bg/catalog/product_info.php?cPath=25& … 0de966d35904a7bc6, ама действа май след 2-рата седмица.............Беше пълно с мишки там, сега няма.
Peaceи ние така се отървахме от мишоците,но сме в апартамент и  имахме мишки м/у керемидите и гипскартона Shocked, в Практикер ги има машинките според квадратурата им е и цената!

# 12
  • Мнения: 4 150
Ние живеехме на 13-тия етаж и пак се качваха по панелите. За мен това е най-големия ужас.
От 8 години сме в къща и не бях виждала мишки. Миналата година се появиха. Извикахме фирма, за да ги изчисти и сложиха отрова, капани с лепило, а баща ми купи и електронна котка.
Най-ефикасно е лепилото.
От фирмата го сложиха на картонени кутии и по средата сложиха хляб с някаква течност, за да ги примами.
Когато ми се наложи аз да ловя мишка изсипах лепилото върху няколко списания - за да са по-корави. Сложих ги на места, където могат да минат - зад канапето, зад пералнята - на скрити места, които са като пътеки.
Електронна котка е постоянно включена, но не мисля, че прави нещо.
Отровата действа чак след 1 или 2 седмици.
С лепило е най-лесно и бързо.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ако можеш да вземеш истинска котка отнякъде, най-добре.  Peace

# 14
  • Мнения: 533
Забравих да ти кажа - изглежда като обикновено лепило, тубата е червена с нарисувана мишка на нея. Няма име(мисля)
Много е ефикасно гарантирам!
Подкрепям 100% Изпробвала съм го доста пъти. smile3513

Общи условия

Активация на акаунт