Моля за малко помощ

  • 970
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Здравейте,
всъщност незнам дали е позволено да се пускат подобен вид теми,ако модераторите преценят,нека я изтрият!
Става въпрос за работата на мъжа ми.Той е готвач,не че го хваля,но доста добър.Проблемът е,че иска да си намери нормална,добре платена работа,а попада само на пързалки.Миналата година работеше в Германия,в кухнята на американска военна база.Дойде си заради нас с бебето.Върна се там много ерудиран,по-голям професионалист,просто беше видял как трябва да се работи.Но тук в България не е така.Започваше на доста места,някои от тях доста лъскави столични заведения,заплащането е повече от мизерно.На други места ти искат работа по 13-14 часа на ден,почивки от дъжд на вятър.Трудно му е да издържа.На мен сърцето ми се къса като го гледам.Ще се връщам на работа около годинката на детето,но дотогава няма как,няма кой да го гледа.Немога да помогна по никакъв начин,освен с майчинството си от 180 лв.Цялата тежест пада върху него.
Той е много трудолюбив,влага сърце и душа в работата си,но много често работодателите му злоупотребяват с това.Вече започва да се отчайва,че в БГ,въпреки многото ресторанти работата на готвача не се цени.
Аз вече неиздържам от безпаричието,когато се разочарова от поредната си работа,имам усещането,че ще полудея...
Искам да ви попитам,дали някоя от вас няма собствен ресторант,дали не си търси готвач,или може би имате познати,които имат?
искам да ви помоля за помощ,ако имате някакви идеи...

# 1
  • Мнения: 473
Единственото нещо, което мога да ти дам като съвет е мъжа ти да подаде документи и да отиде да работи на кораби, които пътуват под американски флаг и са туристически. На моя съседка мъжа й е готвач и замина там, работи на два пъти по за шест-седем месеца и изкара много добри пари. На снаха ми брат й работи в Кипър и също изкарва доста добре. Нископлатена е професията в БГ, така че се замислете за чужбина.

# 2
  • Мнения: 2 401
Потърсете в хотелите - в скъпите обаче. Хич не се притеснявайте и Шератон да попитате.

# 3
  • Мнения: 620
Здравейте,
всъщност незнам дали е позволено да се пускат подобен вид теми,ако модераторите преценят,нека я изтрият!
Става въпрос за работата на мъжа ми.Той е готвач,не че го хваля,но доста добър.Проблемът е,че иска да си намери нормална,добре платена работа,а попада само на пързалки.Миналата година работеше в Германия,в кухнята на американска военна база.Дойде си заради нас с бебето.Върна се там много ерудиран,по-голям професионалист,просто беше видял как трябва да се работи.Но тук в България не е така.Започваше на доста места,някои от тях доста лъскави столични заведения,заплащането е повече от мизерно.На други места ти искат работа по 13-14 часа на ден,почивки от дъжд на вятър.Трудно му е да издържа.На мен сърцето ми се къса като го гледам.Ще се връщам на работа около годинката на детето,но дотогава няма как,няма кой да го гледа.Немога да помогна по никакъв начин,освен с майчинството си от 180 лв.Цялата тежест пада върху него.
Той е много трудолюбив,влага сърце и душа в работата си,но много често работодателите му злоупотребяват с това.Вече започва да се отчайва,че в БГ,въпреки многото ресторанти работата на готвача не се цени.
Аз вече неиздържам от безпаричието,когато се разочарова от поредната си работа,имам усещането,че ще полудея...
Искам да ви попитам,дали някоя от вас няма собствен ресторант,дали не си търси готвач,или може би имате познати,които имат?
искам да ви помоля за помощ,ако имате някакви идеи...

Мила,евентуално бих могла да ти помогна.Само,че не знам какво за мъжа ти означава добре платена работа...защото тука понятията са много относителни.Ние имаме семейно заведение,което смея да кажа работи добре.Ако имаш интерес,драсни на лс.

# 4
  • София
  • Мнения: 337
Моя приятелка работи в Хилтън и се оплаква, че масово готвачите отиват да работят на морето през лятото, защото  там изкарват по 2000-3000лв на месец, Същевременно в Хилтън изпитват истинска нужда от готвачи. Най-добре е да отиде да си подаде документите (но и там работят по доста часове  Thinking).

# 5
  • Мнения: 2 180
Моят е гл. готвач на Златните. Много е добър и го викат от много места, но въпреки това не може да изкарва толкова, че да си купим жилище. Това го кара да търси варианти за заминаване в чужбина.
Заедно сме от 4 години, а почти не се познаваме, защото той работи по над 17 часа на ден без почивка. Евентуално след сезона да му се отворят 2-3 дни и това е. После започва на друго място и отново няма почивен ден. Вече се замислям съвсем сериозно за раздяла, писна ми да стоя все сама, а той иска дете малоумника. С тази негова работа да гледам сама дете - никога!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
То че за повече пари се работи повече часове е ясно и на двама ни...Въпросът обаче е да има регламентирани почивни дни,а не от днес за утре да ти казват,че неможеш да си ползваш почивката и да блъскаш като вол.Защото реално за тези извънредни дни никой не плаща...

# 7
  • Мнения: 2 180
Taка е, но един гл.готвач отговаря за всичко и не може да си позволи да отсъства. А моят е от съвестен по-съвестен и опъва каиша като вол.  #Cussing out Освен това осигуряването в тяхната сфера в повечето случаи е на минималния праг за длъжността, който е към 200 лв.
Твоя поне като се е бил установил в Германия, защо не си е останал там и да ви вземе после, то тук е ужасно за готвачите.

# 8
  • Мнения: 207
Здравей, кофти работа е това! Да ти кажа работила съм по морето и в Слънчев бряг също! Но специално за курортите е сезонна работа и 4-5 месеца професионалните готвачи вземаха около 1000-1500лв на месец ама пак зависи в кой хотел! През останалото време не знам какво е заплащането! Даже май  осигуряват и квартирата ама се иска бачкане яко! Можете да проверите във вестника www.alo.bg  и избираш Бургас! Това за корабите е пак относително защото една моя приятелка кандидатства и пишело във договора че ако не били доволни от работата можело да смъкнат човека от кораба Shocked а пък иначе хубави пари им дават! Ами желая ви успех каквото и решение да вземете и да се оправят нещата! Hug

# 9
  • Мнения: 2 807
DoGma_PrObe , за съжаление нямам познати, които да работят в тази сфера.

Включих се в темата, само за да ти/ви пожелая успех - от цялото си сърце и душа!  Hug

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 675
ОриентираЙте са към чужбина заедно. За нищо по-разумно не се сещам.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Колко години стаж има мъжа ти и в каква кухня е добър - така наистина някой може да ти е от полза?
Готвачите в Бг работят за доста добри пари - цитираните по-горе се отнасят за хора без особена квалификация и умения. Квалифицираните готвачи с доказани умения заработват повечко. Работи се наистина много часове на морето, където и най-често лъжат персонала със заплати, които никога не си получават. Не е точно така в големите Сф.

# 12
  • Мнения: 131
Ами и аз мога да помогна,но пак зависи от това,което той иска.В бизнеса на мъжа ми ,заплатата се определя с/д работата и уменията и ако наистина е добър,значи ще е доволен..Но от мен да знаеш,да си готвач с голяма заплата,ама да почиваш 2-3 пъти в седмицата и да работиш като на държавна работа-не става......Мисълта ми е ,че дори и да е на 8 часов раб.ден,когато има 2-3- компании,който се забавляват,няма как да си тръгне и да зареже всичко...Ако искаш пичи ми на лични,пък ще помогна с каквото мога  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт