Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 авг. 2007, 12:56 ч.

Ужасни болки в кръста - помогнете!

• 1 191
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте, мами!

Бременна съм в 26г.с. От 3 дни имам страхотни болки в кръста - едвам ставам. Докато си лежа и не мърдам - няма проблем. Моля, ако някои от вас са имали подобен проблем да споделят какво са предприели, а и колко време е продължило това състояние...
Консултирах се с един дежурен лекар (по телефона, разбира се. Аз до WC-то едвам стигам (с извинение)) - каза, че може да пия обезболяващи, ама по-внимателно. И че това не може да предизвика контракции. Утре съм при моята гинеколожка, но чак вечерта - за това се обръщам към вас.
Благодаря ви!!!

# 1
И аз имах такива болки, особено ако ходя на по-дълга разходка на другия ден не можех да се мръдна от болки в кръста. Изтърпях си ги, не съм пила нищо.

# 2
  • София
На мен пък ми се струва, че това може и контракции да са  Thinking

Непременно се свържи с добър гинеколог, на когото имаш доверие!
И гледай да не се движиш, ако можеш да ставаш само до тоалетната - най-добре, поне докато професионалист каже на какво се дължат болките ти.

Успех ти желая!  Hug

# 3
Лилянчо, а колко време търпя тези болки? Че при мен е нетърпимо Cry
Маминка, аз силно се надявам да не са контракции, ама отивам да глътна 1-2 ношпа...

# 4
  • Велико Търново
Здравей!
Аз също имам много силни болки в кръста. Дори преди два дни болката слезе по-ниско и ми се схвана десния крак. Но не съм пила никакви лекарства. Личната ми лекарка ми препоръча да се мажа с обезболяващ спирт, но в никакъв случай с гелове, защото те проникват в кръвта и е опасно за бебчето. При мен болките се появиха от изстиване, защото бях на течение, а и по принцип имам проблеми с гърба и кръста. Повече почивка и никакво натоварване! Това май е най-доброто! Мисля че помага, защото при мен болката намаля значително, макар и да не е изчезнала напълно!
Стискам палци да се оправиш бързо! newsm10

# 5
Лилянчо, а колко време търпя тези болки? Че при мен е нетърпимо Cry
Маминка, аз силно се надявам да не са контракции, ама отивам да глътна 1-2 ношпа...

До края ги имаше - налагаше се на ходя насам-натам - на другия ден имах болките. Като си почивах повече бяха по-слаби. Обръщането на другата страна беше болезнено. Едвам се движех. Повече почивка ми беше нужна явно.

# 6
  • София, Разсадника
Можеш да пиеш но-шпа, както са ти казали. Аз лежах на пода (на твърдо), докато се пооправя - 2-3 часа.
Ходих и на масажи за бременни (в София има в център "Съвременни родители"), помогна ми да ме боли по-рядко и по-слабо. Ходих и на йога, пак там...
Ама това, като ти поразмине...

# 7
Момичета, много ви благодаря за съветите и куража!
Ето че научих и за център "Съвременни родители".
Като се оправя, ще го посетя! (дано е по-скоро)

# 8
  • София
Маминка, аз силно се надявам да не са контракции...

Аз също Irinik  Hug

Пиши, когато спрат болките, да не те мисля само...

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт